Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan adtatok ultimátumot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adtatok ultimátumot a párotoknak? Hogyan erjem el hogy ne támadásnak vegye hanem sikerüljön jó útra téríteni a függősége miatti problémás kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, a párom 32, most várjuk az első babánkat nyár végére. A problémám az hogy a páromnak sajnos van egy minimális marihuána függősége, ami azt jelenti hogy minden este miután hazajön elszív egy adagot kint a teraszon. Nem lesz agresszív, nem bánt nem veszekszik, “csak” bebambul és kb használhatatlan. Semmit nem lehet vele megbeszélni, mert nincs képben, igazából beszélgetni se lehet vele, és terveket se tudunk együtt szőni. Most újítottuk fel a lakásunkat és azt végig egyedül terveztem, én foglalkoztam a munkásokkal, az anyagiakkal mindennel. Ha kérdeztem hogy mi legyen ezzel a szobával, vagy hova tegyük a kádat pl... neki mindegy ahova akarom. Mindenre csak ez a hozzáállás, és tudom hogy ez a fű műve mert nagy ritkán mikor pl elutazunk és nincs, akkor minden olyan normalis.

Eddig türelmes voltam és nagyon sokszor megpróbáltam szepen megkérni meg megbeszélni a dolgokat higgadtan is, de mindig csak azt kaptam meg hogy márpedig ez neki szükséges. Hisztiztem is, már minden volt tényleg. Mikor megismerkedtünk akkor is ment ez a dolog de csak hébe hóba bulik alatt, néha akkor ha nagyobb stressz volt, de max havonta egyszer egyszer.


Mivel jön a baba es egyébként szeretem a párom szeretném megmenteni a kapcsolatunkat. Ezért ha valakinek van ötlete hogy lehetne egy függőségről lehozni a pàrunkat úgy hogy be is lássa hogy ez nem csak nekem fontos hanem mindenkinek és meg is értse... akkor azt megköszönöm ha leírjátok. Hátha volt már valaki hasonló cipőben ha nem is fűvel de mondjuk alkohollal..


Köszi előre is


2019. máj. 27. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Megmondod hogy ez igy nem folytatódhat neked és főleg a gyereknek egy stabil férfi és apa kell! Nem pedig egy ilyen bambulos drog függő aki egésznap magánkivul van! Szedje ossze magat!
2019. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem minimális függőség, hiába áltatod magad.

A gyerek mellett se fog segíteni semmit. Hazamegy, beszív és szétcsúszik. Annyi időre nem tudod majd rábízni a saját gyerekét, hogy el tudj menni wc-re.

Ő meg egyre többet fog szívni, mert a kisbabás időszak több feszültséggel jár, neki pedig "jár" a lazítás. Neked nem, ahogy eddig se, és sz.arik mindenre, te meg megcsinálod az ő részét is.

Ha együtt akarsz vele maradni, akkor tedd azt. De akkor fogadd el, hogy ő ilyen, nem fog megváltozni.

Idővel eleged lesz, és belátod, hogy ezt rendesen elba.sztad. Ha van egy kis eszed, már most elkezded eltervezni, hogy fogsz gyereket nevelni egyedül, és elkezdesz félre tenni.

2019. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"egy minimális marihuána függősége"

Ez nem minimális, hanem komoly.

2019. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nálam hasonlóan indult a kapcsolat, előbb csak bulikkor, haverokkal, aztán esténként. A 4. vagy 5. esti,magányos betépése után megmondtam neki, hogy ez így nem pálya nekem, mondjuk én akkor nem voltam terhes a gyerekével..

Elmondtam neki, hogy én ezt nem akarom napi szinten lesni, ahogy bambán néz ki a fejéből és "csak úgy van".

Nem akarom, hogy a leendő gyerekeinknek, ha lesznek, ez a példa legyen előttük, és néha azt kelljen mondani, hogy hagyd apádat, most úgysincs képben.. És hogy nekem ez nem az életem része, sosem volt, és ez után sem szeretném, ha az lenne, szóval az, hogy néha (havi 1x, nem heti 3x) nekem belefér, nem fogok miatta balhézni, de ha mindennapos a program, akkor kénytelenek leszünk búcsút inteni és mindenki keres magának olyat, akinek az életstílusa közelebb áll a mienkhez.

Szerencsém volt mert belátta és tényleg csak néha szív,azt is haverokkal, otthon sosem.

Én a helyedben most leadnám neki ezt a szöveget, hogy apa modell kell a gyereknek, meg felnőtt, felelősségteljes, fejben tiszta pár melléd is, mert így nem képes kivenni a részét a gyereknevelésből. Ha 2 vagy 3 nap után nem változik semmi, fognék egy kisbőröndöt és meglátogatnám az anyámat egy hétre, vagy egy messze élő barátnőmet, vagy bárkit, hogy a kedves fiatalember érezze a döntése súlyát.

2019. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
En nem ertek egyet az elozoekkel. Barmirol le lehet jonni, csak elhatarozas kerdese. Meg persze, kell segitseget kerni, ami eleg nehez. De amig o nem latja be, hogy baja van, illetve nem akar valtoztatni addig nehez.
2019. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire kell ahhoz mazochistának lenni, hogy éveken át együtt legyél egy drogfüggővel, terhes legyél tőle és utána kezdj el azon kapálózni, hogy hogyan vedd rá a leszokásra? Ne aggódj kérdező, ha annyira érdekelné, hogy rad hogyan hat a függősége, már leszokott volna. A gyerek sem fogja megváltoztatni.
2019. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A minimális az irónia volt, bocsi ha nem jött át. Nem tettem idézőjelbe se na mindegy, a lényeg az hogy tudom hogy gáz.


Köszönöm a válaszokat. Ja nyilván beláttam hogy ezt elb*sztam kicsit, mert túl jóindulatú voltam eddig, de ahogy írtam is a kérdés végén, ha van minimális esély akkor egyben tartanám a kapcsolatot. Aztán ha nagyon nem akkor nyilván nem, az én szüleim pl nem váltak el rám és a tesomra való tekintettel, de mai fejjel azt vallom hogy nem mindenáron kell egyben tartani a házasságot, és hogy jobb a gyereknek két külön normális szülővel, mint egybezárva két pattanásig feszült stresszes emberrel akik kvázi gyűlölik egymást.


Arra voltam kiváncsi inkább hogy valakinek sikerült e ilyen szitut megoldani, de sajna csak egy pozitív példát írtátok eddig :( gondolkodtam még amúgy az egész család bevonásán, de az én szüleim szerintem egy életre megutálnák a párom így ezen még morfondírozok.

2019. máj. 27. 09:53
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

De mit tudsz mondani neki, hogy miért szokjon le?

Mindent megkapott tőled, amit adni tudsz, már a közös gyerek is csőre van töltve. Nem mondhatod neki, hogy ha nem jön le, akkor nem lesz gyerek, vagy nem vagy hajlandó a közös életre, de ha változtat, akkor igen.

Úgyhogy ezzel erősen elkéstél, mert az, hogy neked nem tetszik vagy haragszol, egy olyan érv, ami nem érv. A te haragod a te problémád, nem az övé.

Elmentél a falig: közös otthon, közös gyerek, közös élet. Az egyetlen, amit mondhatsz, hogy vagy leteszi, vagy elhagyod. Na de mi van, ha nem szokik le? Képes leszel terhesen fogni a cuccaid és betartani a szavad? Annak úgy nincs értelme, hogy fenyegetőzöl, de nem lépsz.

Ráadásul ha volt már erre példa, de nem hagytad el, akkor már a fejeden is pöröghetsz, sose fog komolyan venni.

2019. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Hát nagyon sajnálom hogy neki erre van szüksége és nem képes a babátok miatt lemondani erről. Igaz nekünk még nincs babánk de tervbe van..a párom viszont saját magától mondta azt hogy tudja hogy "rászokott" rendesen..és addig ameddig hetente párszor iszik,füvezik addig biztos hogy várunk pár évet a családalapítással.A te párodnak is sajnos rákéne jönnie arra hogy ez már függőség.Minden agyban dől el.Nem kell azonnal megvonnia magától..fokozatosan csökkentsen . Mond meg neki nyíltan hogy ha ez igy folytatódik akkor te lelépsz.


Sok sikert

2019. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdezö,a párod függö,ez tény.Az hogy csak kicsit az azt jelenti,hogy Te mentegeted őt saját magad elött..kimagyarázod.A gyereket meg kellett volna gondolnod,ha abbahagyja majd akkor jöhet.Ha nincs akarata abbahagyni értetek,milyen jövö vár rátok.Nem elkeseriteni akarlak,csak őszinte voltam.Gondold át megéri vele maradnod?
2019. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!