Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A gyerek érkezése mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerek érkezése mennyire ronthatja el a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Beleültették a bogarat a fülembe. Attól félek, hogy az első pár évben, amikor a kicsire kell minden figyelmet fordítani, az teljesen elhidegülést fog okozni, mert nem lesz úgy időnk egymásra, fáradt lesz a másik a munka miatt vagy kialvatlan. És a vitákról nem is beszélve, amik a fáradtságból adódhatnak. Vagy ami jobban feljött bennem, az az, hogy a gyerekkel a teljeskörű törődés, az intimitás hiánya (kettőnk közt) nagyon érződni fog.


Első gyerekről van szó, ezt megemlíteném. Érdekelnenek tapasztalatok inkább.

Trollok kíméljenek



2019. febr. 3. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Rajtatok múlik, hogy:

1. Mennyire rendelitek alá az egész életeteket a gyereknek. Szülők lesztek vagy rabszolgák.

2. Kerestek és elfogadtok-e segítséget, vagy igazi parázós, agyonféltő szülőként rajtatok lóg éjjel-nappal a gyerek.

3. Van-e elég erős a kapcsolatotok, hogy kibírja, ha pár hónapig mégsincs kettesben program, szex stb... (elvileg ki kell bírnia egy jól működő kapcsolatnak)

4. Vagytok-e elég felnőttek, hogy a mégis felmerülő problémákat ne a gyerekre fogjátok, hanem megkeressétek az okot magatokban(!) (nem a gyerekeben), és megoldjátok őket.

2019. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Pár éve volt egy ELTE felmérés.


A legtöbb pasi a terhesség 2. fele és a puja 1. szülinapja közti időben lép félre, mert odahaza nem jut szexhez. És sok esetben érzelemhez sem.

2019. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

#2

Igen, mert

1) a férfiaknak ki kéne tudniuk bírni 2-3 hónapot szex nélkül, és el kéne fogadniuk, hogy a nő élete ilyenkor nem az ő farka körül forog,

2) a nőknek meg kéne érteni, hogy egy férfi 2-3-4-6 hónapot kibír szex és törődés nélkül, de többet nem igazán.


Ha mindkét oldalról megvolna ennyi kompromisszumkészség, kevesebb lenne a félrelépés meg a válás.

2019. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem a gyerek rontja el a kapcsolatot, hanem már eleve pocsék volt. Először is, nem kell és nem is szabad minden figyelmet a gyerekre fordítani. A gyermek ne a család központja, hanem egy tagja legyen. Valóban kevebb időtök lesz egymásra a pároddal, de ha ismeritek egymást, elég egy kósza érintés, egy pillantás, hogy kifejezzétek a szeretetet. Fáradtságból nem adódnak viták. Nézeteltérèsek miatt adódnak viták. Olyan véleménykülönbségek ütköznek ki, amik bőven a gyerek előtt is megvoltak. Az intimitàs rajtatok múlik. Ha akarjátok, megoldjátok.
2019. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%

3.-nak.


NE akarja már megmagyarázni nekem senki, hogy a nőnek nincs napi 2 X 5-10 perce egy-egy gyors cumira vagy kézi fejésre!

2019. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
5-ös Neked tényleg kielégítő egy 5-10 perces cumi vagy kézimunka? Szerinted abban a nőnek mennyi élvezete van? Vagy téged nem zavar, ha a partnered nem élvezi, csak neked legyen pillanatnyi örömöd? Egyszer-egyszer oké az "egèszségügyi szex", de alapvetően a szexualitás bármilyen formája úgy az igazi, ha MINDKÉT fél élvezi.
2019. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

6.-nak.


A legtöbb pasinak BŐVEN elég egy jó cumi!


És igen, nekem is! És nem érdekel, hogy a nő élvezi-e!

2019. febr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#7-es! Ez az abszolút önzőség! Nem arról beszélek, hogy nem lennék képes nő létemre megtenni, de ha az én párom mondaná ezt tahó módon a kicsi mellett, hogy sz_pjam le, és lesz_rja, hogy én élvezem-e vagy sem, akkor vágnám ki a náthásba!!

2019. febr. 3. 23:59
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

#5

Téged is apád fäszával a szájában szoptatott anyád?

2019. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
A miénket nem rontotta el, de ezért tenni kell. Amíg csak lehetett terhesség alatt, csináltuk. Amint lehetett szülést követően, szintén. Azóta is ugyanolyan gyakoriak az együttléteink, mint a gyerek előtt. Egymásra is kell figyelmet fordítani pl. amikor a gyerek alszik. Apa amit csak tud, segít a gyerekkel. Attól hogy én vagyok itthon, ő ugyanúgy kiveszi a részét. Másfél éves a gyerekünk, eddig ez remekül bevált. Attól hogy szülők lettünk, még ugyanúgy egy pár is vagyunk. Szóval ne tagadd meg apától az intimitást mert az bizony elhidegülést okoz... Szerintem neked is csak jó ha az anyaszerep mellett kívánatos nőnek is érzed magad. Nekem legalábbis mindenképp. :) 31/N
2019. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!