Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom exe egy álomnő. Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom exe egy álomnő. Hogy lehet ezen túljutni?

Figyelt kérdés

Ezt összefoglalni sem lehet, de egyszerűen női szemmel is az. Gyönyörű, formás, úgy tudom hogy nagyon kedves és vicces is. Ő szakított a mostani párommal, mert vmi hibát követett el, amit a lány nem tolerált. Első szerelem volt nekik, pár évig voltak együtt.

Velem fél évre a szakításra jött össze, úgy hogy maga a szakítás nagyon megviselte, mert mindennél jobban szerette őt. Ráadásul kiderült, hogy 1 hónappal azután lettünk mi hivatalosak miután a párom felkereste a lányt azzal, hogy el akarta felejteni, de nem sikerült neki, még mindig szereti és hiányzik... A lány viszont elutasította.

Igaz.. Mi 4 éve vagyunk együtt, együtt lakunk... De valahogy ez a gondolat nem megy ki a fejemből. Mi van ha "nincs ló, jó a szamár is" alapon van a kapcsolatunk a részéről. A csajszi tényleg gyönyörű, mosolygós, egyetemen tanul, táncol, nyaranta szállodákban dolgozik külföldön.

Nem tartják a kapcsolatot, viszont bennem van ez a félelem, hogy a szíve és lelke mélyén azt az első szerelmet, ezt a lányt szeretné visszakapni. Főleg hogy nemrég láttam hasonló kérdést is...


A férfiak ha szeretik a jelenlegi társukat, akkor ettől függetlenül nem gondolnak arra hogy az előző szebb / jobb / szenvedélyesebb / izgalmasabb volt? Ha egy random nő az utcán felkelti az érdeklődésüket, akkor ez nem igaz a volt barátnőkre is?



Van alapja a félelmemnek ezen infók tudatában???

24/N Köszönöm!



2019. máj. 31. 15:40
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Egyébként teszem hozzá a közvetlen közelemben történt ilyen, igaz ott 3 év után bukott ki a bili, viszont az a fiú más habitus is volt, mint az én párom.

Bnommel történt, hogy a srác 3 évig mondogatta, hogy ő álmai nője, sose szeretett még így senkit, aztán lebukott a laptopjaval, hogy rejtett mappában vannak még képei az exevel, amit persze jol ki is magyarázott akkor. Végül ő szakított egy kamu indokkal és fel is kereste az exet. A bnomnek végig volt egy rossz érzése, de sajnos nem hallgatott rá.... 3 év után sem gondolná az ember, hogy búfelejtő lenne, pedig vannak ilyen patkányok...

Szóval igen, nem olyan egyszerű ez.

2019. máj. 31. 22:22
 22/27 anonim ***** válasza:
Nekem van (volt) egy nagy szerelem, de mivel vele senki se ér fel, ezért nem is fogok kapcsolatba lépni, mert en magam tartanám borzasztónak hogy vki életét megkeserítem es olyan gondolatai lennének mint neked.... sosem tudnám úgy szeretni (sőt, sztem szeretni se tudnám nemhogy elviselni).
2019. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem veled van ott, és téged szeret,és veled akar élni? (Nemtom.)
2019. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Velem volt egy hasonló, Nagy Ő, szomorú viharos vég, aztán évekig "senkiseelégjó". Én is töröltem, sose beszéltünk, de attól még bennem volt a görcs, hogy sose lesz többé senki elég jó.


És ez így ebben a formában igaz is volt, de nem azért, mert Az Ex olyan hihetetlenül pótolhatatlan volt hanem mert én nem zártam le megfelelő módon, és erre csak egy pszichológiai terápia volt képes felhívni a figyelmem. Utólag már hihetetlenül hálás vagyok ezért a felismerésért.


Akikkel közben én együtt voltam, azok az emberek sem pótlékok voltak, de egyértelműen nem tudott ténylegesen működni (több éves kapcsolat sem), hisz amíg én egyedül nem zártam le normálisan magamban az exemet, addig én magam voltam az okozója ennek a gátnak, hogy minden kapcsolat a végén zátonyra futott.


Ezt tudnám a fiú szemszögéből értelmezni, ha ő nem zárta le az exét, az az ő problémája, és problémája is marad egészen addig, amíg nem néz ezzel szembe. Nekem például 6 évembe telt.


A te szemszögedből nem az a kérdés, hogy ő milyen állapotban van éppen, hanem hogy nálad mi okozza azt, hogy beéred egy olyan kapcsolattal, ahol saját magadat így vagy úgy, de lefokozod "másodrangú" szereplővé. Mert végső soron te teszed ezt magaddal, amikor kitartasz a párod mellett, annak ellenére, hogy te egyértelműen úgy érzed, hogy nem te vagy az első.


Amint te magadnak megválaszolod ezt a kérdést, és szembe mersz nézni az igazsággal, maximum akkor leszel boldogabb. És az a pasid jövőbeni döntéseitől teljesen független lesz.

2019. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos idő után a férfi rájön, hogy nem a legszebb lányt kell választani, hanem aki a legszebbé teszi az életét.

Az első komoly kapcsolatom a gimi örökös szépségkirálynője volt. Egy év után hagytam faképnél, mert baromira untam, hogy minden a szépségéről szól. Reggelente addig nem is akart a szemem elé kerülni, míg ki nem készítette magát. Ezzel viszont engem készített ki. :-))

2019. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány! Nem szeretném tudni, milyen lehet egy ilyen kapcsolat. Szerintem, semilyen. Meg fog unni a párod. Hidd el. 4 éééve? Kivágnálak ha ilyenekkel zaklatnál. N
2019. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Értem amit írtok, pl hogy a szépség nem minden, de ebben az esetben nem csak szépségről van szó, ráadásul nem a párom döntött úgy, hogy elhagyja ezt a lányt. Tudom, hogy segíteni szeretnétek, hiszen azért írtam ki a kérdést, csak több szempontot is érdemes figyelembe venni. (amit én már sajnos megtettem, és ezért érzem így magam.)

2019. jún. 1. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!