Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hol van a határ a partnerválas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol van a határ a partnerválasztásnál?

Figyelt kérdés

Eléggé kapuzárási pánik jött rám, mert nem volt még hosszabb kapcsolatom.

Itt lenne az ideje hogy összejöjjek egy olyan lánnyal aki nem annyira tetszik, de mégsem taszít.

Ugyanakkor nem akarok más emberek érzelmeivel sem játszani.

Még egy dolog: nem a szex miatt kell, az nem érdekel. (Nem vagyok aszex, szimplán ilyen a felfogásom) Azért akarok összejönni valakivel, mert már itt az ideje, nem lesz soha családom hosszú távon, ha nem lépek, ha nem kezdek bele kapcsolatokba.

Az is baj hogy hasonló indokok miatt már rengeteg potenciális kapcsolatot dobtam el így.

A párválasztásra hosszútávú stratégiák érdekelnek.

Tehát a kérdés: elfogadható-e hogy összejöjjek a legjobbnak tűnő partnerrel, ha nem igazán vonz, de nem is taszít?

Mi lesz ha összejövök vele, továbbra is semleges marad, de beleszeretek valaki másba?

27/F



2019. jún. 4. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy a baj a toronyban...

Szerintem engedd el a témát, így ne akarj"""""párkapcsolatot""""" senkivel.

2019. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ismerkedj, és keress olyat akihez vonzódsz is, tetszik is, érdekel is. Ne csak azt nézd, hogy egy adott skálán mennyire szép, kedves, okos, házias, vagy mennyire lenne jó anyuka, stb. mert lehet AKÁRMILYEN szuper is, ha te nem tudod értékelni, mivel nem kötődsz hozzá.

Egy hosszútávú egészséges kapcsolathoz (amiből házasság lesz akár) kell egy alapvető vonzalom, amiből kifejlődik a szerelem, majd az a fajta szeretet, megbecsülés és ragaszkodás ami összetartja a feleket.

Ha ez nincs meg, abból max érdekkapcsolat lesz, normális ember érdekkapcsolatra meg nem tervez közös gyerekeket, hiszen azzal az ő lelkivilágukat és gyerekkorukat is tönkre teheted.

2019. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Elmentem egy buliba, ahol butattak egy pasitn. Nagyon nem tetszett. Majd ezzel a sráccal egy külföldi út során szobatársak lettünk. 2-3 hét alatt össze jöttünk, s azóta, 18 éve együtt vagyunk, férj feleség! Idő közben megismertem, rájött milyen jó ember. Anno jó csaj voltam, csinos, trendi, de az évek alatt, gyerekek után le amortizálódtam, Ő pedig az idővel egyre fériasabb, sármossabb lett, egy trendi, jó testű, sportos, divatos 40-es pali. A szépség múlandó, de az emberség marad. Ne azt nézd hogy néz ki, hanem hogy milyen!!!
2019. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első lépés: járj utána, hogy mit jelent a kapuzárási pánik


Annyit megsúgok, hogy nem azt, amire te gondolsz, hanem inkább az ellenkezője felé kell keresgélned :)

2019. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

27 évesen kapuzárási pánik, kapcsolat csak azért, mert itt az ideje, hosszútávú stratégia párválasztásra, partner aki NEM VONZ és nem is taszít...

Gondold ezt át még úgy százszor.

Konkrétan a kérdésedre válaszolva: nem elfogadható. Még azoknak a pároknak is nehéz jó kapcsolatot hosszútávon fenntartani, akik vonzódnak egymáshoz és azt a csúnya szexet is űzik.

Igen...valószínűleg idővel találnál olyat, akibe beleszeretsz.

2019. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kapuzárási pánik = az az érzés hogy kifutsz az időből, túl öreg leszel.

Azért írtam mert a férfi felmenőimnek ennyi idősen már volt családja.

2019. jún. 4. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló vagyok.


Az én nagymamám 20 évesen már anyuka volt (és ez már akkor a falujában kissé későnek minősült), dédnagymamám 30 éves korára 5 gyereket szült már...


Az, hogy a felmenőid mikor házasodtak, mikor alapítottak családot, semmilyen hatással nincs a jelenben rád.


Haladj a saját tempódban. Van, aki csak 34 évesen válik házassá/szülővé. Te férfi vagy, csúnyán fogalmazva tudsz gyermeket "csinálni" 20 és 30 évesen is, inkább azt nézd, hogy készen állj a házasságra, a gyerekekre (és itt nem csak az anyagi szempontokat értem, ehhez egy érzelmi érettség is szükséges).

2019. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rockarc ***** válasza:

Ha nem szereted a not, akkor hogyan kepzelted el a kapcsolatot? Ridegtartasban tartod, majd szaporodasra is hasznalod? Nem veletlenul nincs kapcsolatod, megrekedtel valahol az egyedfejlodesben, es ezt a nok messzirol erzik mar.


43F

2019. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Nem veletlenul nincs kapcsolatod, megrekedtel valahol az egyedfejlodesben, es ezt a nok messzirol erzik mar."

Ezt lehet sértésnek szántad, de az első része sajnos közel járhat az igazsághoz. Lehet csak tapasztalatlan vagyok. A nők nagy része viszont nem érzi meg.

Tehát a te szavaiddal élve, a fejlődés következő szintjére szeretnék lépni. Kérdés hogy ehhez kell-e egy kapcsolat, illetve hogyan tudnám megtenni egyébként.

2019. jún. 5. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!