Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem magam ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem magam ennyire boldogtalannak ebben a kapcsolatban? 26/N

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt a párommal de az utóbbi időben egyre boldogtalanabb vagyok. Az elmúlt időszakban elég rossz dolgok is történtek velem. Egy helyen dolgoztunk de engem 1 év után elküldtek mert leépítések voltak. Lehet ez is egy jelzés akart lenni hogy valami nem oké a kapcsolattal. Igazából mikor még randiztunk sokkal jobban küzdött és mindig leste a kívánságaimat kitalálta hova visz. Aztán egyre kevesebb közös programot csináltunk és a nyári nyaralásokon kívül nagyon nem mozdulunk ki. Úgy érzem belekényelmesedett és gondolja egy biztos pont vagyok. Nekem előtte egy kapcsolatom volt de az is másfél évig tartott mert belefáradtam. Az igazság az hogy sose éreztem eddig senkinél se azt az igazi szerelmet és csak sodródtam. Előző páromat baráti társaságból ismertem meg de azért mentem bele mert egyedül ő érdeklődött irántam és újdonság volt ez nekem. Mostani páromat pedig társkeresőről mert a sok csalódás sikertelenség után őt éreztem biztosnak. Aki tényleg jövőt komoly kapcsolatot akar velem és valahogy az eszemre hallgattam. Azt hittem majd idővel jönni fog a szerelem de nála se érzem azt amit keresek. Szüleivel se jövök ki jól mert már nem fogadnak nagy örömmel és egyre többször tesznek megjegyzéseket. Albérletbe terveztünk menni de mivel elküldtek párom nem akar egy fizetésből elmenni. Ő simán maradna otthon akár évekig és azt akarná hogy költözzek oda. Viszont a tetőtérben nincs konyha szóval nem tudnánk teljesen elkülönülni. Ő akár a gyereket is oda akarná hogy szülessen de én meg szeretnék szülőktől különmenni. Sajnos nem tudom mikor lesz újra munkám és az is egy év mire az albérlet dolog összejönne. Így viszont mindig csak péntektől vasárnapig tudok kimenni ami egyikünknek se jó. Egyre jobban azt érzem bizonytalan vagyok ebben a kapcsolatban és nem tudom hogy van-e jövője. Ő szeretne jövőt tervezni velem de én valamiért egyre boldogtalanabb vagyok. Folyton szorongok, stresszelek és már a hajam is elkezdett jobban hullani. Mit tegyek?
2019. jún. 24. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem látni minden részletet, de engem mindig irritál, amikor valaki azt mondja, hogy a másik belekényelmesedett a kapcsolatba. Végülis nem értem, hogy miért kéne állandóan otthon is feszengeni, és folyamatosan görcsösen teljesíteni. Ha egy kapcsolatban nem engedhetem el magam, nem nyugodhatunk meg egymás mellett, mert elvárások vannak mindig, és tőlem várja hogy tegyem boldoggá, folyamatosan izgalmakat produkáljak, akkor ennek se vége, se hossza, pár évig küzdök, utána meg az arcomba lesz vágva, hogy unatkozik. Voltam ilyenben, azért mondom.


Nem tudom, hogy eleve az jó-e, hogy mástól olyat vársz, amit nem biztos hogy folyamatosan biztosítani tud. Az ilyen kapcsolatokban meg az szokott még lenni, hogy az egyik nem szereti szívből a másikat, és arra vár, hogy majd az impulzusoktól szerelmes lesz. A másik teker, de amit leáll, bezuhan az egész, és kiderül, hogy az impulzus tartotta addig is életben.


Hogy ebből mi vonatkozik a te helyzetedre, nem tudom. De ha végiggondolod, nem egy boldog élet az, hogy folyamatosan produkálnia kell magát valakinek a másikért, és nem tudnak "csak úgy" nyugodotan meglenni egymással. Kell az élmény valamilyen szinten, de amikor hiányok vannak, igazából ott derül ki, hogy mi igaz bennünk a másik felé, és mi nem.

2019. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nemtom, én csak akkor ereszkedek bele egy kapcsolatba, ha mélyen szerelmes vagyok és viszont.


nem az a baj, h. a pasid belekényerlmesedett, hanem az, h. te sosem votál szerelmes belé.

nem is kérdés, h. szakíts vele.

2019. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

" De ha végiggondolod, nem egy boldog élet az, hogy folyamatosan produkálnia kell magát valakinek a másikért, és nem tudnak "csak úgy" nyugodotan meglenni egymással."

Teljesen rosszul fogod ezt fel. Nem arról van szó, hogy produkálni kell magadat hanem arról, hogy egy párkapcsolat a közös élményekről szól. És egy normális párkapcsolatban két erre alkalmas embernél ezek maguktól értetődő dolgok. Nem azért fektetsz energiát a kapcsolatba mert folyton teljesíteni kell, hanem mert szereted a másikat. Nem azért jártok el kirándulni és randizni mert produkálni kell magadat", hanem mert ez alapvető igény ha valakibe szerelmes vagy és teljesen természetes, hogy ide is el akarsz vele menni, azt is meg akarod vele nézni. Ezek nem ilyen plussz dolgok, hanem természetes, alap dolgok egy jó kapcsolatban amik maguktól jönnek. Hogyha ezek nincsenek meg akkor nem fog megmaradni a szerelem, az ilyen kapcsolatok szoktak max 3 évig tartani.

Viszont itt a legnagyobb probléma az, hogy a kérdező kicsit sem szereti a párját, soha nem is szerette. Így semmi értelme egy kapcsolatnak és soha nem lesz működőképes. Pont azért, mert így a kérdező sem tesz bele energiát a kapcsolatba, az ő részéről sincsenek meg a szükséges gesztusok. Ennyi a tanulság, nem kell olyannal együtt lenni akibe nem vagy szerelmes. Semmi értelme és nem fog működni.

2019. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Mert... érzelmek nélkül mentél bele.


Én anno az első kapcsolatomban őrült szerelmet akartam érezni. Lángolni a másikért. Úgy éreztem ha már felnőttem, ráérek akár kompromisszumokat kötni. Viszont az első férfi aki elérte, hogy fülig beleszeressek... azzal már 10 éve együtt vagyok. És senki más oldalán nem lennék!

Szerintem megéri várni erre az érzésre és nem érdemes kompromisszumokkal beérni.

2019. jún. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
HA úgy érzed, hogy nem a mostani párod az akit életed végéig látni szeretnél, akkor búcsúzz el tőle minél hamarabb. Az összes többi a magyarázkodás.
2019. jún. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt szépen elpanaszkodtad, hogy a párod mit nem tesz a kapcsolatba, de az kimaradt, hogy te mit teszel bele?
2019. jún. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
#3: szerintem te fogtad fel rosszul amit írtam. Sajnos nem lehet minden aspektusra kitérni, mert akkor baromi hosszú körmondatok lesznek. Nem szeretem, hogy valaki kiragad egy mondatot egy közegből. Amiről te beszélsz, az a másik oldala ennek. Ha van szerelem, akkor természetes, hogy jól érzik magukat egymással, és nem érzik produkciónak, erölködésnek a kapcsolatot, és azt, ha tenni kell, mert nem mesterségesen kell fenntartani az egészet.Én az elvárásokról beszéltem, és a követelésekről.
2019. jún. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Te nem is tudsz szerelmes lenni, csak várod a bohócot aki napi 24-ben szórakoztat. Előbb utóbb elfárad, szeretne megnyugodni, te meg akkor dobbantasz majd. Nem való neked sem párkapcsolat...
2019. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!