Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy kezelitek a pénzt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy kezelitek a pénzt a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Együtt vagyok egy lánnyal 5éve; 1 éve vagyunk együtt.


Mielőtt megismerkedtünk már elötte elkezdtem spórolni. Sikerült efy nagyobb összeget félre tenni, viszont mióta együtt élünk külön gyűjtögetünk. Viszont jóval többet tudtam gyűjteni mint ő.


Ilyenkor ti hogy kezelnétek a pénzt ha pl.házat akarnátok venni?


2019. júl. 3. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

> Együtt vagyok egy lánnyal 5éve; 1 éve vagyunk együtt.

Azt hiszem, nekem elég volt a gyakoriból mára.

2019. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsánat 5éve vagyunk együtt ebből 1eve élünk együtt.
2019. júl. 3. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Mi hasonlóan vagyunk a párommal.

Nekem volt egy nagyobb összegű megtakarításom. Emellé a saját nevemre vettem fel a lakáshitelt, amit én fizetek egy az egyben.

Azt beszéltük, hogy ha spórol a lakbéren, merthogy nem kell fizetnie ÉS neki is lett félretett pénze, amit felújításra fordítunk, ÉS ha összeházasodunk, akkor ajándékozás címén megkaphatja a felét. Ha kb annyi pénzt beletesz, mint én.

Vagy ha elegendő pénze összegyűlik, befizeti az önerőt egy másik ingatlanba, amit majd kiadunk. A befolyt pénz közös rezsi, az enyémben lakunk, ha szétmegyünk, nincs vita, kié mi.



Mivel nem vagyunk házasok, a saját megtakarításom, a saját hitelképességem van kockán, így az enyém.

2019. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Házat alapból nem veszünk úgy, hogy minden közös. Le kell szépen papíroztatni mindent és megállapítani, hogy kinek mennyi tulajdonrésze van benne. A legegyszerűbb igazából ha te veszel házat a saját nevedre. A felújításokat meg szépen lassan fizesse a párod, erről is legyen papír. Így szépen az évek során növekszik a tulajdonrésze a házból, de mindig a tiéd lesz az ingatlan, szakítás esetén elég lesz neki kifizetni a "részét".

Házat senkivel nem vennék úgy, hogy én rakom bele a pénzt de a ház az övé is papíron.

2019. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem is szabad házat venni "közösen", pláne nem úgy, hogy a fószer berakja 90%-át, a nő meg válásnál viszi a felét, s mint tudjuk a válások 3/4-ét a nők adják be. Papír legyen. Aki ebbe nem megy bele, az a pénzre megy. Lehet itt jönni az érzelmekkel, meg minden hülyeséggel. A bíróságon az bíró előtt milyen érzelmek vannak? Ez lebegjen a szemed előtt, ne az éppen aktuálisan neked szánt mosoly, mert 2 hét múlva már lehet másnak mosolyog...
2019. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ mennyit jelent neked ez a lány, nézelődsz-e más lányok után és mennyire bízol benne illetve e közös jövőtökben.

Ezek fényében dönts.

2019. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van valami gond a jelenlegi módszerrel?

Nálunk is ez van, teljesen jól működik.

A lakás az én nevem van, az én pénzemből és ketten élünk ott együtt.

Irreális lenne arra várni, hogy mindketten bele tudjátok tenni a felét, ahelyett, hogy te egyedül megoldod sokkal korábban.

2019. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!