Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire kell jóban lenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kell jóban lenni a párom szüleivel, családjával? Mégis mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
A párom szüleivel nem túl közeli a viszonyunk, ritkán megyek le barátommal hozzájuk 2-3napra mert messze vannak. Illedelmes vagyok velük, legalábbis én így gondolom, ha kérdeznek válaszolok, ha ott vagyunk próbálok rendet tartani magunk utan, elmosogatok, kérdezem h segíthetek e valamit. De nagyon más világnak érzem az anyukáját, nagyon okoskodó, minden lében kanál, sokszor beszél csúnyán és van egy stílusa ami nekem nem nyerő, ezért nem hiszem h közelebb tudnék hozzá kerülni mert nem érzem a közös hangot. Barátomnak ez rosszul esik, és szerinte én nem veszem észre magam milyen vagyok ha lent vagyok az ő szüleivel... Pedig kisöccsének is veszek fagyit ha épp elmegyünk a boltba, vagy ha megyünk oda vlmilyen apróságot szóval én nem hiszem h gonosz lennék. És én a párommal akarok lenni nem a szüleivel. Van egy olyan érzésem is hogy az anyukaja nem preferalta hogy mi osszekoltoztunk, jobban szerette volna ha hazakoltozik a nyárra és ott vállal munkát. Sajnos azzal hogy még ilyeneket hozzám is vág a párom, örülök ha minél kevesebb kapcsolatot kell tartanom a családjával. Persze ezt nem tudom elmondani páromnak mert az anyukája és biztosan védené és rosszul esne neki ha elmondanám a véleményem az anyukajarol. De egyszerűen nyugodtabb vagyok ha távol van. Igyis napi szinten felhívja a kisfiat és fél orat-orat beszél. Félek h hat majd rá és h ellenem beszéli majd. Mit tehetnék? Van vagy volt más is ilyen helyzetben esetleg?:(
2019. júl. 8. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennek egy nap vége lesz már most jöhet a gyász időszak mert tipik aki az anyját nem hódítja meg azt ő nem fogja megtartani. 25N Miért nem az anyja csajozik helyette úgy legalább minden klappolna neki 😂
2019. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele.Ennyi bőven elég.Nem kell feltétlen puszipajtásnak lenned az anyjával.Illedelmes,udvarias vagy,tartsd meg ezt a szokásod,aztán,ha ez nem elég,akkor megette a kutya az egészet.
2019. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Két ember közötti kapcsolathoz bizony két ember kell, hogy működjön, ergo, te a fejeden pörögve énekelhetsz dicshimnuszt az anyósról, ha ő nem kedvel nem lesz jó a viszony. Én is úgy látom, hogy te igyekszel mindent megtenni, de nyilván nem tduod magadra erőszakolni azt, hogy kedvelj valakit akit valamiért nem kedvelsz. Én mindig is úgy voltam, hogy a tisztelet a fontos, ezt adjuk meg a másiknak, ha nem találunk közös hangot nem erőltetjük a puszipajtás témát, de én is igyekszem tisztelettudóan hozzáállni másokhoz amit ugyanígy el is várok, ugyanis ez oda vissza kell hogy működjön, nem csak a részemről. Az meg, hogy félsz, hogy ellened beszéli a fiát, nos akit az anyja a párja ellen tud beszélni az meg is érdemli...Akinek nincs annyi józan ítélőképessége hogy el tudja magának dönteni mi neki a jó és mi az amit szeretne azt úgy is megette a fene.
2019. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy szükség volna nagy jópofizásokra, szerintem az egyetlen ami összeköti őket azok a gyerekek/unokák, de azonkívül...


Szüleim esete.



Család 1: Vidékről származó és faluban élő "régi dolgokat" tisztelő, követő, de másokra nem erőltető, fafejű és büszke emberek, nagyon határozott véleménnyel, erős igazságérzettel. Tettekkel és nem szavakkal fejezik ki a dolgokat, cselekvő személyek. Viszont azok a tipikus régi "ha hülye vagy, lehet innen elmenni" felfogást vallják.


Család 2: Kb. 50 éve városban élő személyek, régi dolgokat avíttnak tartják, de azt mással nem pótolják így erősen "gyökértelen" emberek, viszont sokkal műveltebbek és modernebbek, de nem a tettek emberei, inkább filozofálnak mindenről, nagyatyám tipikus szobatudós. Az igazságot szeretik egy rugalmas dolognak kezelni "az úgy technikailag nem számít bűnnek", nagyanyám a szóvirágok mestere, de a jelleme sosem mutatja azt amit önmagáról szavakban elmond.


Naná, hogy utálták egymást. Család 1 ostoba-nyafogós városiaknak tartotta család 2-t, akik család 1-et elmaradott, beszűkült vidékieknek. Persze mindkettő szemérmesen elfogadta a másik csapattal járó "előnyöket" család 1 a technikai dolgokat, újításokat, család 2 pedig a jó kis házi finomságokat... :D

2019. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez van, tipikus anyuci kicsi fia a partnered, anyós meg kontroll mániás.. Betegesnek tartom ezt. Szeretem anyámat, de jobb a 2 lépés távolság tőle, mert ő is kotnyeles, minden lében kanál. Látszik, hogy nem engedte el anyós a fiát, amiért naponta hívogatja. Meg is őrülnék, ha mindennap telefonálni kéne anyámmal, pedig egy városban élünk, de jobbára heti 1x, ha beugrok, max 2x 1 órára. Az pedig, hogy a csávód a fejedhez vág dolgokat, hogy milyen vagy anyósoddal, kritikán aluli. Ez az ember érzelmileg nem a társad, támaszod, neki mindig anyuci lesz az első.

Egyedül fogsz maradni a kapcsolatodban. 31F

2019. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már 30 éve ebben a helyzetben vagyok.

Minél kevesebbet menj anyósékhoz, ha a párod menni akar, menjen egyedül, neked dolgod van. Ne mondj véleményt anyósról, egyáltalán ne foglalkozz vele. Azzal foglalkozz, hogy a pároddal minél jobb legyen a kapcsolatod, és ha ez sikerül, akkor anyós pajtás hatása csökkenni fog. Szerencsére messze van, ne is legyen soha közel.

2019. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen anyosom volt, 13evig probaltam neki megfelelni, soha semmi nem volt jo. Valas utan (amiben o is kozrejatszott) lassan leepitettem vele minden kapcsolatot. A fia mindig ram hagyta a konfrontaciot, egyedul maradtam ellene.

Az uj parommal ezt mar az elejen tisztaztuk h ilyen nem lesz h a szulok beleszolnak az eletunkbe, igy anyosommal a kapcstartas ket havonta egy ebed, kedvesen elbajolgunk es a parom keresi.

Ugyh sajnos szep /konnyu jovot en sem josolok nektek, amig a parod igy szorosan van fogva meg duruzsolnak a fulebe. De sejtesem szerint nagyon fiatalok vagytok meg, ez alakulhat.

Az tuti h amikor ott vagy, legy illedelmes ahogy eddig, de aki akar ugyis talal hibat minden tettedben.

2019. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg a párodnak hogy nem kedveled anyukáját, ez most per pillanat így van, és kész. De kérd meg a párod hogy ezt semmiképp ne mondja meg anyósodnak, mert te nem akarod megbántani, ezért igyekszel anyukájával kedves lenni, de magadban ezt így érzed. Ezt így magabiztosan ki kell jelenteni, mert akkor ha anyós kavar, előrébb jársz egy lépéssel.
2019. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én anyósom az elején nagyon kedves volt... Aztán amikor egyre többet jártam oda, kb. mindenbe bele akart szólni. Pár hónapja költöztünk össze párommal, most is bele szeretne szólni az életünkbe. Mikor mossak, hogy mossak, hogy takarítak, hogy és mit főzzek, fogyjak le (párom is..). Ha átjönnek azt nézi, hogy mi mennyire tiszta. Mikor porszívoztam. Hívogatta a hátam mögött a főbérlőt, hogy mennyiree van lakva a lakás amit bérlünk. A hátam mögött alakítják a lakást, ha éppen dolgozom. Ha jönnek általában egy adag ételt hoznak a páromnak.

Párom már inkább át sem megy. Azt sem szereti ha ők jönnek. Ahogy én sem.

Bár nekem már egyáltalán nem ír, mert tudja hogy elegem van.

El veszítette a kontrollt és ezt nehezen viseli, hogy nekem nem parancsolhat de azt sem hagyom, hogy, páromat irányítsa. Amikor párom otthon lakott kb mindenben irányítani akarta. Mikor kelljen, mikor menjen edzeni, mennyi pénzt költhet és mire. Állandó vita volt.

Szóval szerintem nem kell túl jóban lenni, az illedelmes viszony maradjon, de a távolság a legjobb.

Anyósom inkább az anyám akart lenni, mintha az erdőből szedtek volna össze, akit szocialázálni kell.

A leg megalázóbb az volt, hogy volt egy dugulás a panelben, ahol laknak. Mikor családi összejövetel volt, megkérdezte tőlem, hogy, bele dobtam-e a használt betétet a WC-be mert dugulás van. És akkor lett a dugulás amikor én ott voltam. Azt is mondta, hogy mert ez falun szokás... Ott nem tudják az ilyesmit...

Mondanom sem kell, nem voltam ott túl sokáig.

2019. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.

Persze a távolság segít. Most a szomszéd városban lakunk.

De néha ez sem elég

2019. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!