Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan aki azért szakított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan aki azért szakított mert a párja nem akart összeházasodni?

Figyelt kérdés
Decemberben lesz 4 éve, hogy együtt vagyunk, két éve együtt is élünk. Ha megyünk valami szebb helyre vagy nyaralni vagy szülinapom van már mindig azt várom, hogy mikor kéri meg a kezem, aztán persze nagy csalódás. Meglepődtem mikor felhozta egyik nap, hogy mostmár jó lenne baba. Én meg mondtam, hogy még meg se kérte a kezem. Erre ő, hogy nem gondolta, hogy esküvőt akarok. Most nem is nagyon szólunk egymáshoz. Eleinte azt hittem tényleg ez nem fontos, de már annyira hiányérzetem van ez miatt, nem érzem, hogy igazán fontos lennék, hogy én vagyok az igazi.

2019. júl. 15. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Veled van 4 éve... gyereket szeretne veled. Ilyen esetben annyira de annyira felesleges azon pattogni, hogy elvesz-e. Semmit nem fog a kapcsolathoz adni. Nem ez fogja kifejezni, hogy fontos vagy neki. Ne azt nézd, hogy nem vesz el hanem a többi rengeteg gesztust amivel viszont nagyon is kifejezi, hogy fontos vagy. Annyi ember cseszi el ezzel a kapcsolatát. Csak azon hisztizik, hogy ezt meg azt nem csinálja a párja és közben észre sem veszi, hogy rengeteg más dolgot viszont igen.

Ezek szerint soha egyszer nem jött szóba nálatok, hogy kinek milyen tervei vannak. Soha nem mondtad neki, hogy te szeretnél házasságot, sőt, eddig úgy voltál vele, hogy nem olyan fontos. Akkor mégis honnan kéne neki tudnia, hogy mit akarsz? Ahol ilyen alap dolgokat nem beszéltek meg 4 év alatt egyszer sem, és még csak most sem tudtál neki szólni, hogy esküvőt szeretnél ott minek vagytok együtt de tényleg??

2019. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Volt ezért szakítás, igaz 1,5 év után. Mindig mondta, hogy majd egyszer elvesz. Aztán elkezdte rágni a fülem a gyerekkel. Mondtam, hogy csak házasságba, együttélésbe nem. De mi van, ha elválunk! Vagyonmegosztás, gyerektartás...Mondtam, hogy így biztos nem lesz gyerek. Az egy életre szóló elköteleződés, nem lehet vissza csinálni. Elválni lehet. De ő elvenni se hajlandó.

Az élet engem igazolt. A következő barátnőjével lett egy közös gyerek. Mire oviba ment, már más nővel élt.


Igaz, hogy a házasságkötés inkább csak egy szimbólumos dolog. De az is egy szimbólum, ha valaki mereven elutasítja.

2019. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
csak a fő kérdést olvastam mivel aki azért szakit mert nem házasodtok össze na az maga sem akart össze házasodni... legalább is nem veled!
2019. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 peca1000 ***** válasza:
41%

Az asszony majdnem kidobott az miatt, mert nem akartam elvenni :)


Elvettem.


Ez volt a kisebbik rossz.


Semmi nem változott, legalább be van fogva a szája :)

2019. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én azt nem értem a sztoriba meg úgy eleve az ilyen kérdéseknél hogy sok nő (mondom ezt nőként) úgy akarja hogy megkérjék a kezét,hogy esetlegesen sosem került a házasság szóba. Ha te teszem azt 4 év alatt egyszer sem kérdeztél rá, egyszer sem beszéltetek arról hogy kinek kik a tervei, ki akar házasodni, ki nem akkor neki honnan a rákból kéne tudni hogy neked fontos? Hogy te házasodni akarsz? Mivel még csak 4 eve vagytok együtt (bár ez attól is függ hány évesek vagytok, mert ha 22 megértem hogy még nem kért meg mert korai, de ha pl 30 akkor már inkább "kellett volna") még simán megkérhet magától is ha ő akar. De sok embernek ez manapság már egyáltalán nem fontos.

Masrészt szerintem egy komoly kapcsolatban hamar illene ezt tisztázni. Vannak olyanok akik elvből nem akarnak házasodni. Mások meg igen. Ebbe nincs kompromisszum.

Én is csak házasságba szülnék gyereket.

A kapcsolatod azon áll vagy bukik hogy 1, te el tudod-e ezt engedni ha a párod semmiképp se akar elvenni és minden másban tökéletes 2, úgy döntesz hogy neked a házasság fontosabb és inkább kilépsz a kapcsolatból.

2019. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

A kettes jól leírta.


A gyerek nagy felelősség. Aki azt a "csak egy papírt" sem vállalja be, gyereknevelésben mennyire lesz megbízható? Mert azt még visszacsinálni sem lehet.


Az meg már személyes véleményem, hogy jobb házasságba szülni. Pedig nem is vagyok semennyire vallásos, nem azért mondom. Egyszerűen biztosabb alap, főleg a jogokkal, amivel jár. Az állam is két egyedülálló személynek kezelne nélküle, nincs apasági nyilatkozatért való rohanás (a neve is degradáló kicsit szerintem), könnyebb ügyintézések, vagyoneloszlás stb. Persze, az emberek előítéletére tenni kell, de azért kellemetlen érzés, ha mindenki "becsúszottnak" tekint egy "házasságon kívüli" gyereket. Főleg, hogyha a párod kórházba kerül, nem házastársként akár be sem engedhetnek hozzá egyes helyzetekben, hallottam már ilyenről.

Szóval ezekkel is számolni kell. A gyereknek is jobb egy biztosabb alap.

2019. júl. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
"Erre ő, hogy nem gondolta, hogy esküvőt akarok. Most nem is nagyon szólunk egymáshoz." - es akkor mi lenne, ha vegre elkezdenetek kommunikalni? Hiszen, ha 4 ev alatt azt se tudta meg szerencsetlen, hogy te amugy szeretnel hazassagot, akkor mit vartal? Hogy egyszerre majd kifejleszti a gondolatolvasas kepesseget? Kommunikaljatok! "Dragam, nekem fontos a hazassag, szeretnem, ha meglepnel egy gyuruvel, mert az en ertekrendembe nem fer bele anelkul a gyermekvallalas. Rendben. Hogy szeretned? Egyutt valasszunk valamit? Nem, szeretnem ha meglepetes lenne, szeretnem ezt veled atelni." Ez olyan nehez? Ki kell mondani amit szeretnel. Nem pedig duzzogni es utana nem hozzaszolni a masikhoz.
2019. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Négy éve együtt vagytok, és nem beszéltetek az esküvőről, gyerekről, és a közös jövőről még? Azt hogyan? Kommunikáljatok nyíltabban a másikkal.
2019. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem beszéltünk mert számomra egyértelmű, hogy először esküvő aztán gyerek
2019. júl. 16. 10:38
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat, akkor most egy nagyon uj dolgot kell megtanulnod igy 4 ev parkapcsolat utan: ki kell nyitnod a szadat, es el kell mondanod a vagyaidat, terveidet, kivanalmaidat annak az embernek, akivel ezeket elvileg megkivanod valositani. Bizony. Duzzogas, hiszti, gondolatolvasasra varas nelkul. Mint ahogy a felnottek szoktak.
2019. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!