Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokak szerint miért könnyebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokak szerint miért könnyebb szakítani mint megbeszélni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Annyi de annyi kérdést láttam már itt, amikben segítséghez fordultak a kérdezők, mert a párjuk tett valamit. Itt persze az esetek 99%-ban az volt a válasz, hogy nem szeret, szakíts. De miért?

Tényleg olyan világban élünk, ahol az emberek inkább rögtön szakítanak minthogy leülnének megbeszélni a dolgokat? Ha kell nem egyszer, hanem akár többször is?

A másik: Ha ide feltesz valaki egy kérdést, általában csak annak a nézőpontját látjuk aki feltette a kérdést, a másik oldalt nem. Mégis ennek ellenére, mint ahogy említettem szinte mindenki a szakítást javasolja, mert hogy úgyse szereti a kérdezőt a párja, meg majd később rájön, hogy kár vele maradni stb...

Megmagyarázná ezt valaki?



2019. júl. 19. 19:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Általában olyan a kérdés, hogy lejön belőle az eltérő értékrend, az meg nélkülözhetetlen egy kapcsolatban, úgyhogy ja, én senkit nem fogok arra biztatni, hogy dobjon el éveket az életéből egy vele nem kompatibilis partner miatt.
2019. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

Azért könnyebb mert a közösségi média ezt alakította ki az emberekben. Előtte tizedennyi szakítás nem volt a környezetemben.


2: ha valaki kiír olyat, megcsalás,bántalmazás,lelki terror akkor szerinted ki írná azt, hogy "beszéljük meg"? :DDD



Facebook előtt is dobtam volna az ilyet. Apróbb hülyeségeket át lehet beszélni, de a fentieket pl. már nem.

Család általi kiutálás is már nagyon a határon van nálam, de az elköltözéssel még korrigálható...


28f

2019. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1-es:

Szerintem ez egyáltalán nem helyes.

Eleve egy kérdésből nagyon kevés dolgot lehet leszűrni. Szerintem a kérdezők többsége akkor írja ki amikor eleve mérges a párjukra, így felnagyítják a problémát.

Másrészt: Olyan nincs, hogy két fél egy párkapcsolat mindig "kompatibilis", főleg az elején nem, hisz fokozatosan ismered meg a másikat, és még évek múlva is jöhetnek olyan szituációk amik konfliktust okozhatnak. Egy párkapcsolatban meg kellenek is a konfliktusok, mert amelyikben nem veszekednek, az már régen rossz.


2-es:

Nem is a megcsalásról beszéltem, meg a bántalmazásról nyilván akkor szakítani kell és pont. Az már egy olyan kategória amikor nem tisztelik a másikat.

De azért olyankor is szakítást szoktak javasolni, ha már az egyik fél véletlen beszélgetni kezd esetleg facebook-on egy ellenkező neművel. Pláne ha még találkozik is eggyel. Vagy pont múltkor láttam itt egy kérdést, amiben az egyik fél trehányabb volt, a kérdező többet takarított, és persze, hogy csomóan írták oda, hogy bejárónőnek használja a párja, tehát szakítson.

Én ilyenekre gondoltam.

2019. júl. 19. 19:32
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Mert itt többségében már túl régóta szenved a kérdező a kapcsolatában.


Van amit meg lehet beszélni, de sok minden van amit nem.

2019. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves


19:37-es. Neked is csak azt tudom írni amit az előző válaszomban írtam. Itt azt tapasztalom, hogy már a kis problémákra is szakítást javasolnak. Ami elég szomorú.

2019. júl. 19. 19:39
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ezzel nem értek egyet. Ahol veszekednek, az már régen rossz. A veszekedés abból áll, hogy két ember a saját szempontjához ragaszkodik, sokszor elrugaszkodva az objektív látásmódtól, így kompromisszumos szemlélet már nem létezik, valamelyik félnek túl nagyot kell lépnie a másik felé, hogy elcsituljon a dolog.


Egy alapvetően helytelen állításra alapozol, két egészséges felnőtt ember között nincs helye veszekedésnek, mert ha azok lennének, a megoldásra törekednének, nem arra, hogy átvigyék az "igazukat". Az általad konstruktívnak ítélt veszekedés azért tűnik fel jó színben, mert az emberek 95%-a sz...ar kapcsolatban él, így ez jelen van, de ettől még nem lesz jó.


Nézz körbe anyádék korosztályán, aztán írd le, hogy az emberek mekkora része kap boldogságot a párkapcsolatából szerinted. Inkább tűrés van, meg elnyomás.

2019. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Mert ha pl olyan dolog hogy az egyik akar gyereket a másik meg nem

Akkor ezen Nemtudsz mit beszélni...

Sokszor már a sima atbeszeles nem segít ha 6szor megragtak a témát balhé stb de njncs eredménye akkor mi más opcio mint a szakítás...

2019. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%
Szakításhoz nem kell agy, dolgok megbeszélésén ez nem árt. Hát ezért.
2019. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

19:40


Bocsi de még mindig nem értek veled egyet.


Veszekedés kell a párkapcsolatban. A komprumisszum pedig azt jelenti, hogy mindkét fél enged a saját igazából, és kitalálnak egy közös megoldást, amiben mindkettőnek egy kicsit igaza van.

Miben hiába él két fél párkapcsolatban, nincs két egyforma ember, különböznek sokszor a vélemények, amik vezethetnek veszekedésekhez. De egy veszekedés után is lehet komprumisszumra jutni, ha mindkét fél beismeri a hibáját.

Nyilván nem jó az állandó veszekedés, de én úgy gondolom ha néha van is veszekedés a párkapcsolatban, az azt jelenti, hogy mindkét fél megőrizte saját magát és nem lesz belőle papucs. Sajnos pont ilyen papucsos példát látok, amiben az egyik fél mindenben enged a másiknak pont azért, hogy ne legyen veszekedés. Ez jobb?

Nem mondom, hogy nincs olyan párkapcsolat amiben sosincs veszekedés. De ott mindkét fél hihetetlenül nyugodt természettel rendelkezhet.

2019. júl. 19. 19:48
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Két végletben gondolkozol. Kompromisszumot egészséges módon dialógussal lehet elérni, ami egyenrangú partnereket feltételez, a veszekedés viszont dominanciaharc, valamelyik fél mindenképp sérül, idővel felőröli a kapcsolatot és kiöli a tiszteletet egymás iránt.


Sosem tudnék olyan emberben bízni, akinek egy percig is fontosabb az, hogy keresztülvigye az igazát, mint az, hogy ne tapossuk le egymást.

2019. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!