Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom hogy tud ennyire csapongóan, ellentmondásosan viselkedni? (mintha 2 ember lenne egyszerre)

Figyelt kérdés
A párom nagyon rendes,jószívű, megértő pasi, minden barátnőm irigykedik emiatt. De mint minden kapcsolatban, itt is vannak árnyoldalak. Alapjáraton tele van célokkal,tervekkel,be akarja fejezni az egyetemet és rendes munkát találni. Aztán máskor meg semmihez sincs kedve, nincs motivációja, megelégszik azzal ami van, és ilyen lightos munkákkal beéri. Egyik pillanatban kijelenti, h ő mennyi mindent sportolt gyerekkorában és majd most is mennyi mindent fog csinálni, aztán máskor meg mondja,h úgy rendesen nem sportolt még semmit,max kipróbálás szinten és most nincs is kedve ehhez. Egyik pillanatban élvezi a munkát amit csinál, máskor meg leszólja. Van hogy nagyon laza,jókedvű,magabiztos, máskor meg elkezd lelkizni,bocsánatot kér ilyen nagy apró dolgok miatt is. Nem tudom hova tenni, mintha folyamatos belső vívódások lennének benne és ezért ütközik ellentmondásba saját magával.
2019. júl. 20. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Vagy nem tudja ki ő és mit akar.

32/f

2019. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nincs vmi pszichés betegsége?
2019. júl. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincsen. Egyszerűen csak túlságosan lelkiismeretes. Valószínűleg azért, mert a szülei nagyon szigorúan nevelték, ismerem a szüleit, az ő elvárásaiknak lehetetlen megfelelni. Néha előjön belőle, hogy minden apróság miatt bűntudata lesz és jobbá akarja magát tenni, aztán visszaesik.
2019. júl. 20. 09:37
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Magamra ismertem! Lehet hogy most megsértődsz, de ennek a viselkedésnek TE vagy a kiváltó oka. Itt most nem részletezném az okokat.


Viszont a mai napig ilyen vagyok, ha alapjáraton futok, akkor munka, célok, pörgés ezerrel, de ha rágondolok bizonyos dolgokra, akkor mély depresszió. Dettó ugyanaz mint a barátod. Viszont én simán tudom az okát!

2019. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De mi az oka? Hogy érted, hogy ÉN vagyok az oka?
2019. júl. 20. 10:04
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
“TE vagy a kiváltó oka. Itt most nem részletezném az okokat” - Hát ezzel most baromi hasznos választ adtál, pacsi! Ja, nem...
2019. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező párja viselkedésének nem a kérdező az oka. Ez nettó butaság.


Kedves Kérdező!


Több oka lehet a párod viselkedésének:

-amit már felismertél, hogy lehetetlen megfelelni a szülei által kívánt elvárásoknak. Ez is okozhatja ezt a lengést,

-transzgenerációs mintaátvétel is szóba jöhet, ha valamelyik nagyszülő így nevelte a párod apját/anyját,

-ha a két szülő teljesen másmilyen természetű ember volt, akkor előfordul, hogy a két, gyermekkori minta egyidejűleg hatott a párodra,

-nagyon valószínűtlen, de nem kizárt, hogy személyiséghasadásos a párod,

-más okok.


Mindenképp egyensúlyt kell teremtenie a párodnak a saját belső világában (dinamikus egyensúlyról beszélünk). Ilyen viselkedésű szülő gyermekének lenni meglehetősen megerőltető a gyermek számára.

2019. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2%

6-os. Ha a kérdezőt annyira érdekli, majd rám ír. Okos vagy, ja nem. Mekkora nagy duma már ez a kérdés, és egyből rávágni a "ja nem" választ. Ja, nem. Kissé elcsépelt? Ja, igen. Poénos? Ja, nem. Pacsi? Ja, nem.


Legyél már egyedi... Menni fog? Ja, nem...

2019. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2%

7-es. Na, amiket felsoroltál az mind csak a női agy szüleménye. Ismerni kellene a férfi lélektant.

Az általad vizionált problémákra általában a párkapcsolat a gyógyír, a tudathasadásos dolog meg nem így nyilvánul meg.

2019. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, a 47%-osra ne hallgassatok. Magam is fogyasztok pszichológiát - rákényszerültem, mert van egy diagnosztizált személyiségzavarom, és folyamatosan keresem-kutatom az okait, illetve a kiutat belőle. Természetesen teraputához is járok, szóval tőle is tudok bizonyos dolgokat.


Én is a transzgenerációs dolgokra gondoltam elsőként, és nem hiszem, hogy ebben bármilyen eltérés is lenne egy férfi és nő lélektana között. Ezek a jó szándékkal mondott, mégis baromira lehúzó mondatok ugyanúgy hatnak egy kisfiúra és egy kislányra is, nincs ezen mit szépíteni.


Na meg a legnagyobb baromság is elhangzott itt: "A párod miattad ilyen. A jó kapcsolat a gyógyír." Nem-nem-nem. Előbb-utóbb mindenkinek rá kell ébrednie, hogy mindenki MAGA miatt tud csak megváltozni, és egy párkapcsolat legfeljebb elfedi a problémákat pár hét erejéig a rózsaszín ködben. A mentális problémáid, gyengeséged miatt undorító valakinek a párját hibáztatni. A pár általában nem terapeuta... Bár nem hiszem, hogy a pszichoterapeuta végzettségű emberek mentálisan problémás párt keresnének, mert gondolom, ők sem akarják hazavinni a munkahelyi dolgaikat.


Én is azt gondolom egyébként, hogy a párod vívódik. Sokat akar, de olyan, mintha hirtelen alábbhagyna az önbizalma.

2019. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!