Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Elhívott étterembe, de kelletl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhívott étterembe, de kelletlen, hogy fizet. Szerintetek ez oké?

Figyelt kérdés

Sziasztok

18 éves lány vagyok. tanulok és dolgozom egyszerre, így van keresetem

ahogy neki is

21 éves a srác, és randira hívott.

Úgy tette fel a kérdést, hogy holnap lenne kedved egy ebédhez?

Elfogadtam, mert végülis lenne. De kellemetlenül érzem magam mert ő szeretne majd fizetni. Ilyenkor én mindig feszengek, igaz az anyagi helyzete jobb mint nekem ( én sem vagyok szegény/mi a családunk, csak ők jobban állnak. Bár nekem ez nem igazán számít)

Értem jön autóval,már az is üzemanyag, elmegyünk ebédelni és még más programot is szeretne. Ez az első randink. Kellemetlenül kéne érezzem magam?



2020. jún. 8. 23:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ajándéknak szánja az ebédet, ezért szeretne fizetni. Megkérheted, hogy osszátok el a számlát, mert te ezt így érzed korrektnek; ha elmagyarázod, nem fog ellenkezni.
2020. jún. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt tanuld meg elfogadni.

Másrészt legközelebb te hívod meg őt. Legyen az az alkalom még aznap vagy a második randin.

2020. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Ne érezd magaf kellemetlenül. Vannak férfi és női szerepek, ne borítsuk már fel. Lehet ez nem lesz szimpatikus egyeseknek, de én így gondolom.
2020. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha meghívott akkor gondolom neki nem az. DE! azért ne csinálj neki baromi nagy számlát, nem illik, tehát ne most próbáld ki a szarvasgombát csokiöntettel meg a De luxe pezsgőt.
2020. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

jaj persze, nyílván valami olcsóbb ételt választok majd, nem a legdrágábbat, ígyis kellemetlen

köszönöm a válaszokat!:)

2020. jún. 9. 00:10
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Első randin fizessen nyugodtan a férfi, ő döntötte el hova visz. Tehát megengedheti magának és szívesen meghív. Értékeld a kedves gesztust, lesz még alkalmad viszonozni.
2020. jún. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha ő hívott meg enni, akkor evidens, hogy neki illik fizetni. Legalábbis az etikett szerint.
2020. jún. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

Az etikett meg a szokás fontosabb, minthogy a kérdező ne feszengjen?

Szerintem érdemes nem alárendelődni az akaratodat, személyiségedet illetően egy másik embernek. Nyugodtan mondd el neki, hogy szeretnéd majd viszonozni, vagy a fizetni te is az ebédet. A randi arról szól, hogy jól érezzük magunkat, nem arról, hogy feszengünk.

2020. jún. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

De ez, hogy ne a legdrágábbat rendeld. :D


Akkor mondhatom azt a férfinak, hogy "de cuki, hogy meghívtál, mert így illik, de az meg nem illik, hogy a drágát egyem, pedig azt kívánom, akkor az illik, hogy kifizetem a sajátomat, és akkor ehetek, amit szeretnék? És akkor lehet egy illik-kapcsolatunk?"

2020. jún. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%
Nincs ilyen, hogy ez kellemetlen. Az az illetlenség és szerintem már valahol taplóság is, hogy így áll ehhez hozzá. Gondolj már bele, hogy ő vette a bátorságot és lépett, pontosan tudja, hogy mit csinál. Ebédre hívott egy nőt. Ez azzal jár, hogy fizetni fog, mert kitalálta, hogy kell neki egy nő és ezért most ebédelni visz egyet. Ha valakinek ajándékot adsz vagy teszel egy gesztust és megpróbálja azonnal firtatni az anyagi részét és a viszonzást az bántó tud lenni. Hagyd ezt abba. Meg a többi nő is. Ne 20 ezerért próbálj meg megebédelni és esetleges a fizetéskor ajánld fel, hogy fizeted a részed, de csak úgy finoman. Ez csak egy formai kérdés, több mint valószínű, hogy azt feleli "Áh, dehogy. Hagyd. Fizetem én." És ennek ez a rendje. De enélkül a kérdés nélkül is teljesen normális, hogy ő fizet. Kölcsön adsz neki az idődből, mert ezt kérte tőled. Ő pedig állja ennek a költségeit.
2020. jún. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!