Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hányadik randevú, ill. mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hányadik randevú, ill. mennyi idő múltán mertek apró változásokat kérni a másiktól, pl. illat, öltözködés, smink, arcszőrzet, intim szőrzet, stb.?

Figyelt kérdés

Miket kértetek, vagy kértek tőled, amire emlékeztek? Volt ilyenből sértődés, netalán szakítás? Ha igen, mi verte ki a másiknál vagy nálad a biztosítékot?

Netalán nem mertek semmilyen változtatást kérni, félve a szakítástól?

Ha a másik mindenbe beletörődik, soha nem kér semmit, az számodra pozitívum vagy furcsállod?



2020. dec. 30. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes kérdés! Nem egyszerű téma. Mindenkinél máshol vannak a határok. Volt olyan, akitől valóban apróságot kértem mégis megsértődött. Olyan is volt, akitől bármit lehetett volna kérni, akár a csillagokat is lehozta volna.


Akadt olyan feminista beállítottságú párom, akitől szinte semmilyen változást nem lehetett kérni, mert azonnal ugrott a témára, mint Blöki a csontra. Vele nem volt egyszerű a viszonyom! Stresszes volt állandóan azt nézni, mi váltja ki belőle a harcos amazont. :-( Nem bírtam sokáig, de próbáltam megfelelni, ám mégis ő szakított velem. (tulajdonképp jót tett vele, mert utána megismertem a megfelelő nőt, akit feleségül is vettem, immár 17 éve vagyunk együtt)


Van, amit én sem szeretek hallani ismerkedésnél, hogy változtassak, ám nagyban függ, miként tálalja a másik. De attól is, én mennyire vagyok oda érte. Minél jobban, annál több kérést elviselek.

2020. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
nevetséges. miért randiznék olyannal, akivel már pár randi után azon kell pörögnöm, hogy vátoztasson magán itt-ott.
2020. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Linó03 ***** válasza:
95%

Kicsit fura a kérdés. Úgy hangzik, mintha kötelesséfszerű lenne megváltoztatni a másikat.

Én személy szerint hülyét kapnék tőle, ha valaki megpróbálná. Ami az egészségemre, jólétemre irányul (pl menjek a szabadba mozogni gyakrabban, vagy egyek normális reggelit, merjek úgy öltözködni, ahogy tetszik, nem pedig úgy, mint egy szürke kisegér), az oké. De ha konkrétan formálni szeretne, hogy milyen ruhát hordjak, hogy hordjam a hajam, stb. Az taszítólag hatna. Volt egy barátom, aki megpróbált nyíltan megformálni, mint valami anyagot, nem bírtam. Nem csak emiatt, de szakítottunk.


Nekem amúgy elég szokott lenni, ha a kedvesem finom célzást tesz valamire, pl szívesen megnézne egyszer így vagy úgy... És akkor következő alkalommal úgy öltözöm, olyan frizurával megyek. Ha pozitív visszajelzést ad, akkor még később is megismétlem. De ez nem igazán saját magamon való változtatás, inkább csak egy kis figyelmesséf, hogy a kedvébe járjak. És véletlenül sem az elvárásainak való megfelelés miatt teszem, mert az elrontana nálam mindent. Másik irányban, én is szoktam ilyen apróságokat kapni. De ezeket nem elvárjuk/kérjük a másiktól, hanem finom visszajelzésekből derül ki, és önszántunkból kedveskedünk vele a másiknak.


Konkrétan az intimszőrzetet én szoktam megkérdezni, hogy milyet preferál a mási, és tőlem is meg szokták kérdezni. Nem tudom, hányadik randin, amikor intimre fordul a helyzet.

2020. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Én nem azért nem kérek semmi ilyesmit a páromtól, mert félek a szakítástól, hanem azért, mert már azelőtt mérlegeltem mindent, hogy összejöttünk volna. Én abban hiszek, hogy nem szabad olyan emberrel összejönni akit meg akarsz változtatni, akármennyire is vonzódsz hozzá. Mi nem ugrottunk bele a kapcsolatba, alaposan megismertem előtte, az ilyen apróságokkal meg úgy voltam, hogy simán együtt tudok velük élni úgy, ahogy vannak. Mondjuk nekem ezek a külsőségekel kapcsolatos dolgok alapból nem fontosak szóval nem volt nehéz elengedni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem mondom el a véleményem a dolgokról vagy hogy nem ajánlok neki ezt-azt néha, de ha nem változtat az se érdekel. Fordítva ugyanezt a viselkedést várom el, mint amit én is nyújtok.
2020. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogyha zavar, ahogy kinéz, akkor nem is jövök vele össze (sztem az a legnagyobb tahóság, ha vki úgy jön össze vkivel, hogy látja, hogy szakállat hord pl., de aztán kihisztizi, hogy ne hordjon... ne úgy jöjjünk össze a másikkal, hogy tetszene, amit ki tudok belőle hozni...), ami meg nem látható, az engem nem zavar általában, mindegy, milyen, ezért nem kértem tőle hosszabb távú változtatásokat. Egyszer szóltam neki öltözködés miatt, amikor majdnem eljött sportpulóverben a Vígszínházba - akkor szóltam, hogy azt úgy nem igazán illik, vegyen fel egy inget. Amúgy alapvetően fel tud öltözni elegáns alkalmakra, első randin is színházban voltunk... sztem aznap csak rossz hangulata volt, azért azt a pulcsit vette fel.

Azért szóltam volna még ezen kívül, ha az illető kapcsolat alatt eligénytelenedik, de az azért nem a 4-5. randira szokott bekövetkezni, hanem együttélés alatt.

2020. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
És jobb esetben a másik nem "beletörődik", hanem így tetszem neki. Nekem pozitívum az, hogy nem azért jött velem össze, mert "hát, ha kikupálom, közelebb lenne az ideálomhoz", hanem úgy tetszem neki, ahogy vagyok.
2020. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1-es! Látom, megértetted a kérdésem. Köszi a választ!


2-es! Tökéletes ember nincs, tehát nem fogsz olyat találni, aki 100%-ban megfelelő. Azt szokták mondani, a párok összecsiszolódnak. Ehhez pedig kompromisszumkésség szükséges. De mindez kérésekkel vagy egymás befolyásolásával jár.


3-as! Úgy látom, te vagy az a tipikus nő, aki teljesen félreérti a párkapcsolat lényegét (és a kérdésemet), aki egyből hadakozik a női jogokért a feminizmus égisze alatt.

Ahogy előbb írtam, nem "kötelesséfszerű lenne megváltoztatni a másikat", de kompromisszumok nélkül nem fog egy pár sem összecsiszolódni.

Egy szóval nem állítottam, hogy rá akarnám erőltetni a másikra az én ízlésemet, elképzeléseimet, vágyaimat! Ám apró változtatásokat, kéréseket, miért ne lehetne eszközölni? Pl. ha nekem nem tetszik az illat, amit éppen használ a másik, miért ne kérhetném, változtasson? Ha a nőnek nem jön be a szakáll, borosta, akkor miért ne kérhetné a párját, hogyne növesszen ilyet? Amennyiben valakit zavar orálszexnél az intim szőrzet, miért ne kérhetné a másikat, annak kurtítására, szőrtelenítésére? Kérni, csak szabad?

Kérdésem arra irányult, mikor mertek előállni ilyen apró kérésekkel, ötletekkel? A viszony, mely szakaszában?

(Azt díjazom, hogy az intim szőrzet témát te magad hozod fel! 👍🏆 Nem sok nő tesz ilyet.)


4-es! Mindent? De tényleg, mindent? 😮

Mennyi ideig tartott a leghosszabb kapcsolatod? Évek múltán sem zavart semmi a másikban, ami miatt szoltál neki, amit elvártál volna, hogy kérésednek megfelelően változtasson meg? (A vécédeszkát is lehajtja mindig? 😉🙃)

2020. dec. 30. 12:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"2-es! Tökéletes ember nincs, tehát nem fogsz olyat találni, aki 100%-ban megfelelő. Azt szokták mondani, a párok összecsiszolódnak. Ehhez pedig kompromisszumkésség szükséges. De mindez kérésekkel vagy egymás befolyásolásával jár."


A tini párok összecsiszolják egymást...


A felnőttek meg elfogadják, hogy a másik nem tökéletes, és nem pár randevú után elkezdik máris finomhangolni a másikat.

2020. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, 10 éve vagyunk együtt. Az öltözködése most 40 évesen is olyan, mint egy rocker kamaszé, a haja is volt már mindenféle, olyan is ami tetszett és olyan ami nem annyira, lettek olyan tetoválásai időközben ami nekem nem tetszenek, magára kapott vagy 15 kilót az évek alatt.. Na és? Nekem ezek tök jelentéktelen dolgok, így is szeretem, így is vonzódom hozzá. Az apróságokkal meg úgy vagyok, hogy pofonegyszerű elengedni őket, ha meg elengedek valamit akkor az már nem idegesít :) :) A kérdésed az olvasatomban inkább a külső apróságokra irányult, nekem pedig ezek tényleg a fontossági lista alján vannak, persze ha más proritásaim lennének, akkor valószínűleg nem így állnék hozzá. Személyiség terén kőkemény kritériumaim vannak, de az már teljesen más téma. Amúgy meg a WC deszka kérdést meg sose értettem, nekem sose érte el az ingerküszöböm, ha valaki felhajtva hagyta :)
2020. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kértek soha és én sem kértem soha. Olyan volt, hogy megtetszett a barátomnak egy ruha, és mivel nekem is tetszett, megvettem.
2020. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!