Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Összejönnétek olyan emberrel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek olyan emberrel, akit pszichiáter kezel az előző bántalmazó kapcsolata és múltbeli sérelmei miatt?

Figyelt kérdés
Nem elfekvőben, csak járóbetegként, önként fordult segítséghez az illető. Egyébként a mindennapokban nem lehet észrevenni, hogy belül gondok vannak.
2021. ápr. 9. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Természetesen nem. Lehet, hogy lennék a barátja, de nem tudnám társként kezelni.

És de, nagyon durván látszik a mindennapokban. Az egy dolog, hogy az emberek nagy része ebben az országban teljesen ignorál mindent és mindenkit, aki épp nem kell neki, de ettől függetlenül egy kicsit is jó emberismerőnek ez feltűnik.

2021. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sok sérült ember van, csak sokan nem kérnek segítséget. Mégis mindenkinek van párja szinte. Eddig még senki nem feltételezte rólam, hogy bármi gond lenne, erős és vidám, pozitív embernek tartanak. Szégyen, ha valaki ki szeretné beszélni a dolgokat, teljesen fel szeretné dolgozni a múltat, mert elakadt? Vagy miért ekkora kizáró ok ez?
2021. ápr. 9. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ hol tart a folyamatban, kész-e már egy új kapcsolatra. Minden második magyar lelkisérült, traumatizált, így-úgy megnyomorított. Ő legalább felvállalja, segítséget kér és változtatni akar.
2021. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne kizáró ok.
2021. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Velem is majdnem ez a helyzet. Nem jönnék össze olyannal, aki hasonlít rám.
2021. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem jönnék vele össze. Tudom, hogy nem az ő hibája, de miért kéne nekem is az ő terhét cipelni? Szerintem egy kapcsolatban nagyon fontos, hogy mindkét fél egészséges legyen testileg és lelkileg is.
2021. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jönnék vele össze, mert van épp elég egészséges.
2021. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Még mindig jobb, mintha ő lenne bántalmazó...

Egyébként én nem ez alapján dönteném el, hogy összejönnék-e vele. Attól, hogy traumát élt át, és kért segítséget, még nem kell lenézni, sőt, erős, mert képes volt kimászni egy olyan nehéz helyzetből, és belátni, hogy segítségre szorul!

2021. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

#2: Így van, nagyon sok sérült ember van. Ezt elfogadom. Sajnos ilyen a világ.

Nem, nem mindenkinek van párja. Sok embernek van párja, soknak meg nincs. (Ez mondjuk, nem tudom, hogy jött ide. A mi, személyes véleményünk kérdezted, nem pedig általánosságban a dolgot.)


"Eddig még senki nem feltételezte rólam, hogy bármi gond lenne, erős és vidám, pozitív embernek tartanak."

Erre már írtam választ.


"Szégyen, ha valaki ki szeretné beszélni a dolgokat, teljesen fel szeretné dolgozni a múltat, mert elakadt? Vagy miért ekkora kizáró ok ez?"

Nem, nem szégyen. Sehol sem írtam ilyet. Sőt, kifejezetten támogatom, hogy az emberek oldják meg a lelki gondjaikat.

DE, ettől függetlenül lehet egy személyes párválasztási preferenciám. Akármi is a helyzet, nekem ehhez jogom van. Ahogy neked is ahhoz, hogyha mondjuk nő vagy, magasabb pasit akarj, vagy ha férfi, akkor alacsonyabbat.

A személyes részem pedig az, hogy tudok emberként és barátként tekinteni arra, aki bántalmazó kapcsolatban volt, de társként nem. Próbáltam. Tényleg. Voltak olyan lányok, akik ilyenből jöttek és kaptam tőlem esélyt. Már az ismerkedés szakaszában átmentek full toxikba. Nem, nekem ehhez semmi kedvem.

Továbbá ahhoz sincs kedvem, hogy másból a maradékot kapjam. Tudom, ez gonoszan hangzik, de ez tényleg ilyen. Ha valaki egy bántalmazó kapcsolatot választott és ebben lelkileg sérült, majd UTÁNA akar normális kapcsolatot, az már nem tud annyit adni a dolgokba. Akárhogy is forgatjuk, akárhogy is próbálunk a 21. században mindenkit áldozatnak beállítani, a felnőtt emberek többsége saját magáról dönt.


Extraként: Látod, feltettél egy kérdést, amiben a személyes dolgainkról kérdeztél, majd az elfogadás nevében nem igazán akarnád elfogadni, amit gondolok.


Egyébként nyugi, rengeteg pasiban él a megmentőkedv.

2021. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elfogadom, csak érdekelt a miértje.

Nem kell engem megmenteni, nem megmentőre vágyom és nem vagyok mérgező, avagy toxikus. Ismerkedtem már a szakításom óta, senkire nem toltam rá a múlt által okozott sérelmeket. A bizalmat megadom 100%-osan mindenkinek, mert vagyok annyira felnőtt, hogy tudjam, hogy minden új ember egy új lehetőség és tiszta lapot érdemel. Senkinek semmi kifogása nem volt eddig ellenem, de korábban még nem fordultam segítségért. Amit javarészt azért vettem igénybe, hogy a jövőben ne másszak bele hasonló kapcsolatba, megkeressem az okokat, amiért ilyen helyzetbe kerültem. Tiszteletben tartom mindenki döntését. Azért tettem fel a kérdést, mint mivel említettem, senki nem feltételez rólam olyasmit, hogy szakemberhez járnék. Hazudni nem fogok és nem is szeretnék. A múltamról annyit mesélek, amennyit kérdeznek. Nem kaptam még negatív megjegyzést azok miatt, amiket átéltem. De lehetségesnek tartom, ha valakinek emellé hozzáteszem, hogy kezelésre járok, automatikusan elhajt - mint te. Erre lettem volna kíváncsi, ezért tettem fel a kérdést.

2021. ápr. 9. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!