Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Voltatok már ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már ilyen helyzetben? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Egy régi ismerősömmel nenrég összefutottam és elhívott randizni. Kb a 2-3. randiig jól mentek a dolgok, majd utána kijött a kevésbé szimpatikus énje, azaz folyamatosan azt hangoztatta, hogy ő mennyit szeret agyalni, a régi kapcsolataiból származó sérelmeket kellett hallgatnom. Csak xy napon lehet randi, mert túl korai. A legutóbbi randinkon egy 1.5 órás prédikációt tartott arról, hogy milyen szerinte egy párkapcsolat. A legbántóbb viszont az, hogy menjünk programokra, de ugye fizetem én a felét? Mindezt úgy, hogy eddig egyszer voltunk beülős helyen (ezt fizette ő). Amikor nálam voltunk, én főztem rá, de ha én mentem hozzá, kb. csapvízzel tudott megkínálni, a közös főzéskor pedig közölte hogy neki ez a több napos ebédje, szóval nen tud megkínálni.


Félreértés ne essék, nem várom, hogy eltartsanak, de már unom, hogy a pasik egy bankszámlát látnak bennem + nem akarok folyamatosan negatív "önmarketinget" hallgatni.


Hozzáteszem, nem egy megélhetésért küzdő emberről beszélünk, hanem egy 31 éves mérnökről, egzisztenciával a háta mögött. Ez nekem is megvan.


Szerintetek is gázos a pasi? 31/N


2022. ápr. 11. 01:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

Elmondod ismeretlenül a te verziódat, amiben mindennek elhordod, persze magaddal szemben nem fogalmazol meg semmilyen kritikát, de még egy pár mondatos személyleírást sem, hogy legyen képünk róla, hogy 31 éves playmate vagy-e szintén mérnöki egzisztenciával, vagy 31 éves, túlsúlyos gyerekes anyuka, partizós életmóddal a háta mögött és az egzisztencia számodra azt jelenti, hogy már 4 éve dolgozol a mekiben és mióta kineveztek csoportvezetőnek és az önrészeddel (aminek egyik felét anyukádtól kaptad, a másik felét pedig te tetted hozzá a külföldön keresett munkádból meg a nagyi örökségéből) jókor vettél fel hitelt az ingatlanpiaci mélyponton olcsó kamattal és már lassan kifizeted azt a havannai garzonlakást, így meg azért nem lesz rossz a mekis csoportvezetői fizu sem, de épp gondolkozol, hogy átmenj-e az Aldiba még többért.


Mert hát nagyon nem mindegy.


Amiket meg felsoroltál a srácról, azokat próbáltad vele megbeszélni? Hogy téged zavar az, ha az exeiről beszél? Vagy ha nincs túl rajta, akkor keressen meg akkor, amikor nem korai (ha akkor még elérhető leszel) adsz neki mondjuk 2 hetet és döntse el?


A főzésnél hogy érted, hogy meg sem kínált? Áthívott magához főzni és ő ette meg az egészet a maradékot meg elrakta?


Vagy csak az fáj, hogy egy férfiak többsége alapvetően utál főzni, még ha a genderlobbinak nagyon csípi is a szemét, ráadásul igénytelenebb olyan szempontból is, hogy nálam is sokszor csak csapvíz van, pedig vehetnék bármit, régebben nagyon spórolós voltam, azóta meg hozzászoktam és már őszintén szólva ízre sem szeretem az ízesített üdítőket az alkohollal meg jó ideje leálltam. Hát még ha fizetnem is kéne érte, egy üveg kóláért 5-600 Ft-ot... De, majd még fizetek azért, hogy moslékkal mérgezzem magam. Ha van párom akkor neki max kedveskedem azzal, hogy legyen itthon, de azért érzed, hogy ha a kassza fele-fele és a másik fél igényesebb, akkor végül is én járok rosszul, mert eddig mondjuk kihoztam a kajámat egyedül (ahogy fajlagosan még drágább is) 40-ből, a barátnővel együtt meg 100-ból alig jön ki és akkor egy főre már 50.


És ez csak egy példa a sok közül, ahol bizony elég keményen megugranak a költségek a párkapcsolat miatt és mindezt úgy, hogy semmit nem kapott közvetlenül a nő.

2022. ápr. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Magamról annyit, hogy szintén mérnök vagyok (évfolyamtársak voltunk), és 7 éve dolgozom is a szakmában. Saját lakásom is van (ő arbérletben lakik egyébként, tehát költözés esetén nálam laktunk volna).


A legutóbbi exével augusztus óta nincs együtt, naívan azt gondoltam, hogy ennyi idő elég lehet a túllépésre.


A főzést úgy kell elképzelni, hogy megcsináltuk a kaját, ezután közölte, hogy nem tud megkínálni, majd kettészedve elcsomagolta. Ezzel szemben, ha ő eljött hozzám, tudott nálam enni, ha éhes volt vagy volt, hogy pizzát rendeltem, azt is én álltam.


Igen, próbáltam megbeszélni vele, de az volt a válasza, hogy ő így rendben van és nem szeretne változtatni semmin, mert így érzi magát jól. Illetve, azt is mondta, hogy ez is ő és fogadjam el. Nyilván én se vagyok tökéletes, de nem akarom mindig azt hallgatni, hogy ő miken elmélkedik. Szerintem egy kapcsolatnak vagy randizásnak nem arról kell szólnia, hogy Gantt-diagram szerint percre-pontosan megtervezek mindent és a másik fél úgy érzi magát a találkán, mintha egy állásinterjún ülne.

2022. ápr. 11. 02:15
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

#2: Ebben az esetben menekülj, de nem azért, amiket leírtál, hanem ha egy férfi tavaly augusztus óta nem tud túllépni egy exen úgy, hogy te érdeklődést mutatsz felé, ráadásul téged traktál a lelki nyomorával, annak elsősorban pszichológus kell, másodszorban az ilyen fiúbarátokat is leépítettem sürgősen, mert csak rossz tapasztalatom volt velük, igazi energiavámpír, társaság hangulatának lehúzói. Mintha nem nőttek volna fel és a tündérmesék világában élnének, ahol csak egy igazi létezik és az tovaszállt.


Te pedig, lévén magad is mérnök vagy, nem pedig óvónő, idősgondozó, stb. gyanítom, hogy nem az anyukája, pszichológusa, fejlesztő-pedagógusa szeretnél lenni, hanem a barátnője. Ha szerencséje van talál egy ilyet, ha elég jól néz ki, akkor talán ragaszkodni is fog hozzá egy ilyen habitusú lány és küzdeni érte, hogy képes legyen a piedesztálon lévő ex helyébe lépni.


A kajás téma meg tényleg nagyon gáz. Én is sóher vagyok, kaptam is érte sokat (bár én tényleg nagyon szegény voltam meg most sincs mérnöki fizetésem), de ez már tahóság, amit ő csinált.


De téged meg nem értelek, hogy ilyen kvalitásokkal miért foglalkozol egyáltalán ilyen emberrel? Annyira jól néz ki és válogatós vagy? Vagy mi vitt rá, hogy egyáltalán ilyennel szerencsétlenkedj?


Eközben más férfiak ennek töredékéért kerülnek lapátra.

2022. ápr. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd a pasit, már most gáz, amit csinál. Mi lesz később?


Azt látom én is, hogy sok pasi annyira be van tojva, nehogy a nő a pénzére menjen, hogy közben átesnek a ló túloldalára, és átmennek lehúzósba. Másrészt érzelmi intelligencia a pincében.

2022. ápr. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3, mimt írtam is, először nem vokt ilyen gáz. Az első randikon nem okozott neki gondot, hogy meghívjon és akkor még jól is éreztem magam a társaságában. Elég helyes, valóban, de nem fogom magam megalázó, számomra kényelmetlen és kínos helyzetbe hozni, csak azért, hogy vele lehessek. Egyébként annyira jól összefoglaltad, hogy mit is érzek most.


#4 ez pomtosan így van. A srác kb. minden hónapban valami tanfolyamon ül, hogy fejlessze magát. Mindenre is gondol de közben az EQ-ja lehangoló szinten van. Az előző páromnak is a pénz volt a mániája, pedig jobban keresett, mint én. Momdjuk neki legalább nem okozott problémát, hogy meghívjon pl. egy kávéra.

2022. ápr. 11. 06:17
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor nálam voltunk, én főztem rá, de ha én mentem hozzá, kb. csapvízzel tudott megkínálni, a közös főzéskor pedig közölte hogy neki ez a több napos ebédje, szóval nen tud megkínálni."

Fuss!

2022. ápr. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

"egy 31 éves mérnökről, egzisztenciával a háta mögött"

Általában az ilyenek a kutyát is megdgnák 10 forintért. Egy csóróbb pasi nem ennyire fillérbaxó.

Amúgy meg ne főzőcskézz senkinek. Eleve rossz jel ha felveti randi ötletnek hogy főzzél neki. Az ingyen van, te fizeted, neki nem kell költenie. Ez az elgondolásuk. Én az ilyeneknek mindig megmondom hogy nem. Ha tovább firtatják miért nem, akkor kedvesen leírom hogy "nem azért dolgozok hogy a te beledbe főzzek :)"

2022. ápr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem tudtok jókat beszélgetni, még időben vagy, hogy megszakítsd az ismerkedést. A főzés dolog szintén kiábrándító, nem teljesen értem mi zajlott a fejében.
2022. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Noren1989 ***** válasza:
100%

Én hagynàm a helyedben, a mérnökségtől függetlenül 😅


Sérült szerencsétlen, max búfelejtő lennél neki.

2022. ápr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz ez a pasi. Én hagynám a fenébe.
2022. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!