Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Az a tévhit honnan ered...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a tévhit honnan ered illetve miért népszerű még mindig, hogy a férfinek kell fizetni egy randin?

Figyelt kérdés
Én azt hittem, hogy az egyenlőség teljes körű, az anyagiakra is kiterjed és a felelősségvállalásban is megjelenik, óriási csalódás lenne azt látni, hogy a nők aljadék módon megspórolják a felelősséget és a kiadásokat, de közben egyenlőségért ordibálnak. 😱😱

2022. jún. 25. 13:09
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/171 anonim ***** válasza:
100%
Irrális igény egy 500-1000 forintos kóla/kávé/limonádé? Az igen... :DDDDDD
2022. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/171 anonim ***** válasza:
100%

hát pedig ez erős red flag ... a jövőre nézve - a hozzáállásod miatt!


ha elhívsz egy lányt randira miért olyan nagy dolog h meghívod egy üdcsire ??? nem kell vagyonokat költeni egy randin - a kola vagy tea egy gesztus,

2022. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/171 anonim ***** válasza:
100%

#70! "Természetesen nem fogok fizetni". Kit érdekel? A helyzet az, hogy nem csak a nők többsége gondolja így, hogy a férfi fizessen, hanem a normálisan gondolkodó férfiak is. Így találunk mi egymásra, és sírtok ti együtt a lúzer klubban🤷🏼‍♀️

Egyébként leírom, mit mutat nekem, ha egy férfi kinyitja a pénztárcáját, és mit, ha nem:

Ha nem: "Naponta 2 nőt megdugok, nehogy már mindegyikre elb.sszak egy csomó pénzt. Az heti min. 15ezer. Hát, hülye vagyok én? Lehet nem is jó az ágyban."

Ha hiszti nélkül fizet: "Komolyan gondolom veled a kapcsolatot, megbízhatsz bennem. Ha úgy alakul, GYES, GYED, munkanelküliség, betegség stb. esetén is számíthatsz rám, mert képes vagyok gondoskodni a családomról, tisztában vagyok vele, hogy gyerekszülés esetén te kerülhetsz az anyagilag kiszolgáltatott helyzetbe, és az én feladatom biztosítani, hogy a közös gyerekünk miatt te ne kerülhess hátrányos helyzetbe. Ha pedig nem lesz köztünk több egy randinál, akkor sem sajnálok egy ezrest egy kellemes óraért, amit beszélgetéssel töltöttem, ennél nagyobb hülyeségekre is költök." Na, ezért nem randiznék olyannal, aki nem akar fizetni. Egyébként belefutottunk már pár sz.ralakba, de egy se volt olyan, aki elvárta volna, hogy fizessek. (Fel szoktam ajánlani a felezést/vagy a részem rendezését), de mindig ÉN ajánlom, és még senki nem fogadta el. Szóval jó tudni, hogy az általam ismert sz.ralakoknál van még lejjebb is.

2022. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/171 anonim ***** válasza:
93%
Oké, egyenlőség van, mindent, mindig felezünk. Akkor ugye 1 évre te is ki fogsz esni a munkából, a gyes miatt és minden második betegségénél te maradsz otthon táppénzen, hogy egyenlő mértékben essünk ki a munkából? Alap lesz, hogy a házimunkát patikamérleg szerint felezzük és egy fűszállal nem mozdítok meg többet, mint te. Amíg a gyerek kicsi, minden második este te kelsz fel hozzá etetni, minden fürdetést is felezünk, vagy, a gyed alatt megcsinálom, ahogy szokás, mindent is egyedül, aztán a következő egy év egy az egyben a tiéd. Ugye így tervezel gyereket vállalni az egyenlőség jegyében? Bírom, mikor ennyire gond az első lépéseket megtenni és megy a nőkre mutogatás, hogy ő akart egyenlőséget, akkor kezdeményezzen, meg fizessen, meg egyáltalán, aztán évekkel később valamiért már nem veri a mellét erre a férfi, mikor valóban meló lenne.
2022. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/171 anonim ***** válasza:
98%

84

Még a végén kognitív disszonanciába kergeted szerencsétlent. :D

2022. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/171 A kérdező kommentje:

84. Ha neked ez abszurd, akkor el kell gondolkodni rajta, hogy talán maga a feminizmus is abszurddá vált. Nem biztos, hogy az a helyes filozófia, hogy a férfiak pozíciója a legjobb, ami elérhető az összes létező tekintetben, és minden olyan területen, ahol még nincs kiegyenlítve a pálya, verjük az asztalt, hogy a nők hátrányt szenvednek és diszkriminálva vannak.


Én arra is nyitott lennénk, ha végre kimondhatnánk, hogy ez egy marhaság, és a férfi férfiként, a nő pedig nőként teljesedhessen ki, de mára az ilyesmit már hímsoviniszta nőgyűlölő frázisként kezelik.

2022. jún. 25. 17:09
 87/171 Mathus ***** válasza:
14%
#84: honnan a feltételezés, hogy MINDEN férfi gyereket akar? a többségük nem. honnan tudod pusztán a kifizetett fagyiból eldönteni mindezt, meg hogy mi lesz évek múlva?
2022. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/171 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyedül te vered az asztalt, jóbarát...
2022. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/171 anonim ***** válasza:
100%

87, sok férfi akar, illetve soknak lesz. A kérdés az volt, hogy a kérdező, mivel ilyen mértékben egyenlőséget vár, akkor ez is evidens-e számára. Találkoztam már férfival, akinek alap lenne, ha gyereket vállal, hogy valóban felezik a feladatokat és terheket a nővel.

Érdekelt, hogy a kérdező, meddig tartja fontosnak a filléres/befektettett energia terén az egyenlőséget.

"Ha neked ez abszurd, akkor el kell gondolkodni rajta, hogy talán maga a feminizmus is abszurddá vált."

Ez nem válasz. Mellesleg a feminizmus sajnos még nem érte el ezt a szintet. A változások fokozatosan jönnek és őszintén remélem, hogy eljön majd az idő, mikor ez is alap lesz. Egyenlőre a legtöbb férfi számára abszurd lenne a felvetés. Tehát, nálad ez is alap igaz?

2022. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/171 A kérdező kommentje:

A következetlenséggel vannak problémáim. Ha az egyenlőség mellett teszünk hitet, akkor minden területen arra kell törekedni, különösen ahol mérhetőek a különbségek, mert különben tetszőlegessé válik az egyenlőség, és egy olyan rendszer alakul ki, ahol minden beavatkozás a nők javára, és a férfiak kárára történt, így pedig a végére a férfiak fognak oda jutni, ahol a nők voltak 150 évvel ezelőtt, ez törvényszerűség.


Ha viszont azt mondjuk, hogy a patikamérlegen kiméregetett egyenlőség mérgező és káros, akkor ne kiáltsunk hímsovinizmust akkor, amikor a nőkön a hagyományosan női feladatok elvégzését kérjük számon.


Ha egyenlőség kell, akkor fizetsz a randikon, én pedig majd ott segítek, ahol tudok az évek alatt is, mindenben. Ha nem kell, akkor fizetek mindent, de magadra maradsz minden más területen, a kettő együtt viszont nem megy, én ma erre hívtam fel a figyelmet.

2022. jún. 25. 17:29
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!