Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Titeket zavar, ha egy falusi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavar, ha egy falusi (pl én) a városban kissé parasztosan/ízesen beszél? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár évben azt tapasztaltam, hogy nekem többféle beszédstílusom van. :) Egy hivatalos ahol a normális nyelvtani nyers magyart használom(Amit nem nagyon szeretek)...A családban és a haveroknál meg az ízeset(paraszti/tájszólásos)...Meg nem is párszor le lettem cigányozva(nem is vagyok az pedig, hanem fehér), mert pár városi "paraszt" szerint furán beszélek...Főképp ez a leánkáknál volt nálam tapasztalható...Engem kissé irrítál, hogy negatívnak veszi a legtöbb ember aki nem ismer, hogy más a beszéd stílusom...Pedig anyám szerint az ízes beszéd bejön a leányoknál...Hát pedig ennek tökéletesen az ellenkezőjét tapasztaltam...:( Most akkor változzak meg pár h*lye miatt vagy maradjak úgy ahogy vagyok? Már nem tudom néha én se, hogy mitévő legyek. :S
2010. okt. 5. 02:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

de nagy poén, hogy épp én kicsi tanyám reklám került ehhez a kérdéshez...


amúgy meg szerintem nincs baj a falusias beszéddel, bár a városiak hajlamosak az ilyesmit kicikizni.

2010. okt. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ma már a városiak is pont úgy beszélnek, mint a falusiak. Nincs különbség, maximum a tájszólás miatt.
2010. okt. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 FFDP ***** válasza:
Az ilyen "leánkáknál" típusú kifejezések nem nagyon jönnének be nekem, ne haragudj, de dönts belátásod szerint.
2010. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a leanka mennyivel szebb, mint a hisztis p!csa...
2010. okt. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Pesten születtem, mindig is itt éltem (vszleg itt is fogok megdögleni), de én az itteni beszédtől (és sok embertől) undorodom. Mindig felüdít, ha kijutok ebből a retekből és igazi vidéki feeling vesz körül. A vidéki lányok sokkal normálisabbak, mint az elhülyitett ''mieink''. Az asszony is ''vidéki'', élmény hallgatni...

De szerintem a pesti lányoknak nem jön be a tájszólás. Inkább valami külföldi akcentus...

2010. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig aztán a városiak hogy tudnak beszélni. A falusi tájszólás a kultúra része. Ne amit ma a nagyvárosokban csinálnak, az nem.
2010. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetném,h milyen tájszólással beszélsz? :) Felénk is van,csak azért kérdem... :)
2010. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy erről még annyit,hogy 1 éve vagyok együtt a párommal,mikor összejöttünk,én is "másképp" beszéltem,de neki nem tetszett,kicsit furán nézett rám a tájszólás miatt.Ezért azóta már "E"-zek ,de még mindig nem áll rá a szám,nem érzem hozzám illőnek.Úgy nőttem fel,h körülöttem mindenki tájszólással beszélt. Szerintem sokkal gusztustalanabb,ha valaki nyelvtanilag helytelenül beszél,pl (majd meglássuk,vagy ha "az" helyett csak szimplán odarakja a szó elé az "a-t" pl: "add már ide a üdítőt"
2010. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Bekaphassák a városiak

ha kapát adnák a kezébe azt se tudja ,hogy kell megfogni


Jöhetnek a parasztozós kommentek

2010. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

utolsó: pontosan így van.


ma 10:19: Hát akkor a barátnőd dobjon téged vagy te hagyd ott. Nem érdemel meg, keressen olyat, akinek nincs tájszólása. Attól, hogy primitív a párod, nem te tehetsz. Nyílván ha nekem sem tetszene a tájszólás, kizárnám azokat a lányokat. Minek jöjjek vele össze, ha a bezséde nem tetszik? Természetesen a városiak egy része is ki van zárva, csak ők a bunkóságuk miatt.

2010. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!