Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Titeket zavar, ha egy falusi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavar, ha egy falusi (pl én) a városban kissé parasztosan/ízesen beszél? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár évben azt tapasztaltam, hogy nekem többféle beszédstílusom van. :) Egy hivatalos ahol a normális nyelvtani nyers magyart használom(Amit nem nagyon szeretek)...A családban és a haveroknál meg az ízeset(paraszti/tájszólásos)...Meg nem is párszor le lettem cigányozva(nem is vagyok az pedig, hanem fehér), mert pár városi "paraszt" szerint furán beszélek...Főképp ez a leánkáknál volt nálam tapasztalható...Engem kissé irrítál, hogy negatívnak veszi a legtöbb ember aki nem ismer, hogy más a beszéd stílusom...Pedig anyám szerint az ízes beszéd bejön a leányoknál...Hát pedig ennek tökéletesen az ellenkezőjét tapasztaltam...:( Most akkor változzak meg pár h*lye miatt vagy maradjak úgy ahogy vagyok? Már nem tudom néha én se, hogy mitévő legyek. :S
2010. okt. 5. 02:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nos igen,lány vagyok egyébként. Mindössze 15 km van a 2 város között,nálunk "Ö"-vel beszélnek,Náluk "E"-vel. Ami a legbosszantóbb,h az apukája "É"-vel beszél, és mikor kérdem tőle,h bocs de ez nem zavar téged,akkor azt mondta,h fel sem tűnik neki.Az anyukája pedig nagyon sok nyelvtani hibát ejt beszéd közben.És Velük akkor mi van? De én azért ne beszéljek "Ö"-vel....!Érdekes ez.....
2010. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

10:13-nek. :)


Az én tájszólásom Közép-Dunántúli. :)

2010. okt. 5. 12:13
 13/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az anyám is aszondja mindig a lány helyett, hogy leány. :D És ez így rám ragadt. :)
2010. okt. 5. 12:15
 14/23 A kérdező kommentje:

10:27-nek


Fúúú...Te amikor én még 2 éve nyári gyakorlaton kinn voltam 16 évesen. A többi városi h*lye azt se tudta, hogy kő a kapát fogni. :D A tanár mutatta meg nekik vagy 30 percen keresztül, hogy kő fogni a kapát.+ Kissé sík hülyék voltak...Bezzeg a hülyeséggel azzal tudtak foglalkozni. (Ádidász,Empé3 lejátszó stb.-Azt aláírom, hogy olyan nekem is van, de azt én akkor használom, ha nem látott a tanár és úgy dolgoztam...-:D) Oszt a legtöbbnek a kapálástól (Mer' hát az volt a melónk.) Lerohadt a kezérő' a bőr...Tiszta sebes volt. :D Nekem meg jó munkás kéz gyanánt csak 2 kisebb vízhólyagom volt napvégíre. :D

2010. okt. 5. 12:20
 15/23 anonim ***** válasza:
Nyugi, rám is furán néznek Pesten meg a többi csodás nagyvárosba. (alföldi vagyok) Pl. a "mert"-et lerövidítem "mer"-nek, a "hát"-ot "há"-nak és akkor egyből paraszt vagyok.Nem érdekel, hogy igazuk van-e.:D Így nőttünk fel, és engem nem is zavar.:D Engem meg az irritál, hogy keresztnév elé raknak névelőt..
2010. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Énis alföldi vagyok.

Felmentünk pestre és teljesen más az élet mint itt.

Pedig nem élek nagyon kisvárosban. Debrecen mellet 20 km-re.

Mégis mikor pesten ovltunk akkor is : UU ezek biztos nem idevalósiak. meg h huu ezek de paraszotok. mert hajdúság-ban lakunk és ezt szoktuk meg. mi például meg nemmondjuk azt h : nézdmár a andi mit vett ma fel. meg a nevek elé a betűt. szerintünk meg az durcsa mégse szólunk be nekik. Őkmeg ok nálkül a beszédünket le "parasztozzák" -.-" szerintem szánalmas

2010. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

bocsi a sok gépelési hibáért:$$

(előző)

2010. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

egyik haverom szögediesen beszél, na de még msn n is úgy ír, sőt e-mailt :D hát nemtudom ez a lányoknak mennyire jön be, de egyedi az biztos. és az alatt a 2 év alatt amióta egyetemre járunk még nemnagyon változott a beszéde :) de nem is lenne ő ha nem lenne ilyen.

na szoval szerintem ne változz meg mások miatt. max keress magadnak párt saját tájadon. röviden és tömören: nem, nem zavar. igaz én nem lány vagyok.

2010. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy egy varosi (itt nyilvanvaloan mindenki a budapestiekrol beszel) mekkora "bunko, puhany, beszelni nem tudo stb" ugyanolyan banto, mint amikor mi levidekizzuk a videkieket:S Mar nem azert, de hogy varhatod el, hogy rolad szepen beszeljenek, ha te nem beszelsz szepen masokrol? En budapesti vagyok es nekem pl. a videki "eletforma" nem jon be, ezert nem koltozom videkre. Ha nem tetszenek a varosi emberek, akkor maradjatok videken. Ez miert olyan bonyolult...

Egyebkent budapestikent Debrecen minden, csak nem nagyvaros..:) (Mondjuk pl tokioikent meg gondolom budapest a kisvaros)

2010. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Itt mehetne a vita erről, szerintem ne térj ki erre..:)Mindig a másik a rossz, tudod:D:D
2010. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!