Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ti, hogyan oldanátok meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogyan oldanátok meg az alkalmazkodás kérdését?

Figyelt kérdés

Adott a következő szituáció:


A nő és a férfi megismerkedtek pl.: Tinderen, találkoztak is többször van közös érdeklődési kör, hasonló világ nézet és a sex is tökéletesen működik. Ez mondjuk tart 1 évig.


Előkerült az össze költözés.


A probléma a következő.:


Mind a kettő fél távol él a másiktól. Csak úgy tudnak összes költözni, hogy az egyik fél föl adja a munkáját ráadásul úgy, hogy ahová költözni fog az illető ott nem fog a szakmájában tudni elhelyezkedni, kárba megy az egyetem, és/vagy a hivatás.


Viszont így a másik fél megtudja tartani a munkáját és tudja építeni a karrierjét.


Nem tudom mi a jó megoldás 😕.



2023. nov. 4. 22:39
A kérdező szavazást indított:
Nem várható el senkitől, hogy fel adja a munkáját ezért normálisan véget vetnek a kapcsolatnak.
A férfi feladja a munkáját.
A nő feladja a munkáját.
3. lokációt választanak, mind a ketten feladják a munkájukat és tiszta lappal kezdenek.
OFF:Nem is ismerkedek olyannal aki túl távol van, férfi vagyok.
OFF:Nem is ismerkedek olyannal aki túl távol van, nő vagyok.
Más leírom.
32 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

mi van, ha nem költöznek össze?


1 évig működött...

2023. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1# az is lehet persze 😅.

Vannak akiknek viszont nem jó ez így hosszútávon.

Viszont adtam ✅ mert ez is egy reális opció olyan párok számára akinek jó így is.

2023. nov. 4. 22:49
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám fel a munkám. Az ismerkedés elején már beszélek erről, akármilyen jó is lenne nem költöznék.

Egyik se talál munkát ha költözik?

2023. nov. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A valóságban azért a legtöbbször nem ennyire kisarkított a helyzet. Illetve: a gyakorlatban ez nem így működik, hogy egy előre leírt képlet alapján döntjük el, hogy mi legyen. Ez nagyon sok tényezős dolog, és elsősorban a két fél hozzáállásán múlik.

Az eleve elég ritka dolog, hogy egy munkakör csak egy adott település környékén legyen elérhető, máshol nem. Nem mondom, biztos van ilyen, de azért legyünk őszinték: ez rohadt ritka. Főleg, ha az illető jó a szakmájában, keresett munkaerő.

Eleve az első kérdés: szívesen költözne-e valamelyik fél? Mert ha igen, akkor nincs probléma, amelyik szeretne költözni, az költözzön.

Ha nem ennyire szerencsés a kérdés, akkor a következő megfontolandó kérdés: megéri-e ez a kapcsolat azt a konpromisszumot, hogy költözzünk? Egy jól működő kapcsolatnál erre nyilvánvalóan "igen" a válasz. De ha nem, akkor el kell fogadni, hogy ebben a kapcsolatban ennyi volt.

Ha elég erősnek és értékesnek bizonyul a kapcsolat a folytatáshoz, akkor én azt a döntést tartom célszerűnek, amelyikben a legkevesebb kellemetlenség éri a két felet összesen. Nyilván ez sem ennyire egyszerű, de összességében én azon az elven vagyok, hogy igyekezni kell a lehető legkevesebb problémával a legjobb eredményt elérni. És lehetőleg úgy, hogy ne mindig csak az egyik félnek kelljen engedni.

Egyébként az sem szentírás, hogy mindenképp valamelyik félhez kell költözni. Le lehet telepedni "semleges" helyszínen is. Ahol lehet, hogy mindketten kamatoztatni tudják a tudásukat és képességeiket.


"Viszont így a másik fél megtudja tartani a munkáját és tudja építeni a karrierjét."

Ez meg bocs, de ez beképzelt, és egoista megnyilvánulásnak tűnik. "Tojok rá, hogy te mit veszítesz, nem érdekel, ha neked rossz, legyél boldog, mert nekem viszont jó". Bocs, de ez nagyon így hangzott.

2023. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a ✅.


Szándékosan csináltam ilyet sarkos szituációt, hogy legyen komoly tétje a dolognak.


Tudom hogy az élet nem ilyen, de ez az egyik véglet aminek az ismeretében tudunk szerintem egyszerűbben döntést hozni egy könnyebb szituációban.


Direkt lett a karrier építés bele írva, hogy legyen valami tétje a dolognak. A mérleg egyik karján egy jónak ígérkező kapcsolat van a másikon meg egy szintén jónak ígérkező karrier.


Nem szántam egoistának, sry ha az lett.

2023. nov. 4. 23:06
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik félnek tönkre menne a karrierje, ha költözik?

Költözzön az, aki a másik helyen könnyebben talál munkát.

2023. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy az élet nem ilyen, de ez az egyik véglet aminek az ismeretében tudunk szerintem egyszerűbben döntést hozni egy könnyebb szituációban."


Nem, így pont nehezebb. Ez egy "thought experiment" így. Ahhoz, hogy olyan döntést hozz, ami közel van a valósághoz, a szituációnak is olyannak kell lennie, ami a legközelebb van a valósághoz.

2023. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Ezt az elso percben le kell tisztazni egy tavkapcsolatnal, hogy ki fogja dobni az addigi eletet. Akkor ki is derulne, hogy mindketto merev es semmi ertelme ebbe belemenni.
2023. nov. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#6 ✅

Nyilván a munka tapasztalatok megmaradnak.

Szerintem munkát aki akar, a kérdés szándékosan ilyen ki sarkított végletes. Hogy nehéz legyen dönteni.

2023. nov. 4. 23:27
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor ez az egész egy kitalált helyzet?
2023. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!