Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Internetes társkeresésről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Internetes társkeresésről milyen tapasztalataitok vannak? Pozitív, negatív?

Figyelt kérdés
Nem szokásom interneten társat keresni, sőt sokáig elítéltem az ilyen ismerkedési módszereket, de most úgy alakult, h összejött egy randi. Gondoltam adok egy esélyt a dolognak. Nem teljesen úgy nézett ki a srác a valóságban, mint a képen, végig azt várta tőlem, hogy az egoját erősítsem, és arról beszélt, hogyan szexelt a volt barátnőjével, és nekem milyen színűre kellene festetni a hajam, hogy jobban nézzek ki. Nem éreztem jól magam vele, alig vártam, hogy vége legyen. Most vagyok túl egy szakításon, és elkeseredtem, hogy ilyen esélyeim vannak a pasizást illetően. Az internetes társkeresés számomra nem jött be. Vagy csak én vagyok ezzel így? 24N
2011. aug. 13. 09:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem pedig semmi elítélendő nincsen a netes ismerkedésben.


Ha találsz valakit, akivel boldog leszel, teljesen mindegy, hogy neten ismerted meg, vagy élő kontaktusban. Egy idő után a netes ismerkedés is ugyanúgy folytatódik, mint, ha az utcán szólított volna először le valaki.


Aki azt írta, "elárul valamit", az gondolkozzon el. Számtalan olyan élethelyzet van, amikor a netes ismerkedés szinte az egyetlen lehetőség. Ismerek otthon dolgozó, vagy tartósan munkanélküli embereket. Ők hogyan ismerkedjenek? Mindig, tartósan eljárni valahová lehet pénz, vagy idő, ami nem mindenkinek van: huzamos ideig.


Az egy dolog, hogy ha fiatal vagy, "várj", hátha "élőben" eljön az igazi. Na de meddig várjál? Könnyen lehet, hogy spontán 1,5-2 évig sem futsz bele olyan valakibe, aki igazán szimpatikus. Nem mindenki szeret csak "várni", ki tudja meddig. Ne felejtsétek el azt az előnyét a netnek, hogy így akár havonta több randi is leszervezhető, és a nagy számok törvénye szerint előbb-utóbb olyan is lesz, akivel lesz komolyabb folytatás. Spontán ismerkedve hányszor van, hogy havonta több randit leszerveztek, több különböző személlyel? Szerintem nem túl gyakran.


Neten elveszik "az első leszólítás" varázsa. Az lehet, hogy elveszik, igen. De ha tetszik az illető élőben is, az első találkozás varázsa ugyanúgy megmarad. Egy hosszú távú, kiegyensúlyozott párkapcsolathoz sokkal több kell, az "első leszólítás varázsánál", és a fent maradó tényezőket a netes ismerkedés nem zárja ki. Persze lehet, hogy élőben már nem fog tetszeni az illető. Ezt vállalni kell, benne van a pakliban.

2011. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
teljesen igaza van az előttem szólónak
2011. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Ide már a végső elkeseredett emberek regisztrálnak"- Ez csak a válaszadó sztereotípiája.

Vannak köztük elkeseredett emberek is, igen. De egyébként éppen olyan színes a paletta, mintha az utcáról szólítanál le embereket.


Vannak teljesen normális, rendes, pozitív szemléletű, művelt emberek is, találkoztam már sokkal: Netről.

Saját magamat sem tartom "végsőképp elkeseredett embernek", hanem egyszerűen, ha már van ilyen lehetőség is, hát kihasználom ezt is.

2011. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

na látod akadt is jelentkező!:D

Nem kellett sokáig "várni". egyébként nem tudom mi a probléma a várással?! Gáz ha valaki másfél évig egyedül van?

Én egy hosszabb kapcsolatom után szeretek egyedül lenni..

És ha figyelmesen olvastad el amit írtam,akkor láthatod hogy írtam hogy max.azoknál tudom elképzelni hogy neten ismerkednek akiknek nagyon sok a munkályuk!!

Egyébként a randizás nem pénz függvénye.És nem csak buliba lehet ismerkedni,ez teljesen f***ság!

Szószerint akárhol lehet: volt akivel pl gyorsétterembe ismerkedtem

Oké,hogy a netes ismerkedés is átvált egy idő után személyes talákozóvá,de akkor már felszínesen ismered!Readásul a kisugárzásnak semmi jelentősége..Lehet egy csaj mondjuk szép okos is ha teljesen halvérű,és ezt tudjam meg 1 hónapos levelezgetés után mikor elöszőr meglátom?!

Szerintem ez akkor sem megoldás

2011. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

végső elkeseredettség alatt nem külső "problémákra"gondoltam:)

És igazából igen sztereotípia,mert nem tudom elképzelni aki nyílt,közvetlen,szeret emberekkel ismerkedni(és szeret is) tehát ember tud maradni ebbe -a rohanó és már minden a netről-szoló világba,annak mi szüksége van netes ismeretségekre?

2011. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Néhány példa, én kiket ismertem meg neten.


Nagyon helyes arcú, művelt, 30 éves férfit. Aki otthon dolgozott napi 8 órában, így spontán nem sok nőt látott. Persze hétvégente, időnként eljár a férfi barátaival. De nem biztos, hogy egy bárban, vagy kávézóban rögtön ott lesz Ms. nagy Ő.


Olyan férfiakkal, akik munkahelye tipikus férfi munkahely. Programozók, villamosmérnökök. Rendes, normális emberek, eljárnak időnként szórakozni, sportolni, ide-oda. Viszont nem szeretnek vad idegen nőket leszólítani, akikről semmit nem tudnak, vagy éppen nem szeretnek válogatott ismerkedős szövegekkel a diszkóban bepróbálkozni.


Nem hiszem, hogy ezzel bármi baj lenne. Van, akinek így könnyebb. Az, hogy rögtön "elítélitek" a neten ismerkedő embereket, nem más, mint egy negatív sztereotípia.

2011. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Tényleg van olyan, akinek nincs más lehetősége az ismerkedésre, én is reggeltől estig dolgozom, de azért kimozdulok otthonról hétvégente. Ugyanúgy lehet bizonytalanság pl.az utcán ismerkedés is. Ha utcán leszólít valaki, mindig azt gondolom, hogy ez a pasi más nőkkel is ugyanezt teszi, és nem foglalkozom vele. A szórakozóhelyeken rendszerint már fiatalabb korosztály van, mint én. Mindennek megvan az előnyös és a hátrányos oldala. Most próbáltam először neten keresztül randit szervezni, de ez a srác tényleg elvette a kedvem.
2011. aug. 13. 10:34
 18/26 anonim ***** válasza:

Én nem elítélem,hanem tényleg nem értem miért alakult ki ez.

Nem értem a férfiakat sem mirét gondolkodnak így?!

Régen ez volt az izgalmas(nekem most is) hogy ott ül velem szemben A nő,gyönyörű szeme van,gyönyörű mindene tudja is magáról,néz én nézem,ő néz én nézem és érzem hogy nem bírom tovább oda megyek.Lehet hogy mikor már megszólítom tudom,hogy jaaj nekem elvesztem,vagy úúristen menekülj amíg tudsz,de ez a "vadászösztön"mindenkibe ott van!

2011. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

az a baj,túl komolyan fogod fel.

Oda megy hozzád egy srác,igen,lehet hogy elötte 5 perccel ugyanezt tette(bár ezt nagyon nagyon nagyon kétlem)

és?!

Tetszel neki,ha neked is ő akkor bele fér egy laza beszélgetés,nem kell tovább gondolni egyikőtöknek sem,ez a laza flört ami pont az egó cirogatására jó:)

2011. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Valamint szerintem csak el kellene fogadni, hogy van, akinek bejön az internetes ismerkedés, és szeret így ismerkedni, s van, akinek nem. Egy lehetőség ez is, semmi más. Éppen úgy, ahogyan utazni is lehet busszal is, vonattal is.


Van, akinek a türelméhez és a személyiségéhez illeszkedik ez az ismerkedési mód, míg másik emberéhez nem.


Ha ebben játszol, akkor tudnod kell elfogadni a játékszabályokat.


Ahogyan már írták is: lehet, hogy nem olyan lesz az illető, mint a képen. Lehet, hogy nem is fog tetszeni. Lehet, hogy nem tudod a talit hamar leszervezni, és ha élőben nem tetszik később a másik, ezt érezheted felesleges időhúzásnak.


Erre azt tudom mondani, ismerkedjen így az, aki szeret játszani.


Vagyis: Szeret ismerkedni, különböző embereket megismerni, és tisztában vele, hogy valószínűleg nem az első randijából lesz kapcsolata, hanem talán csak a tizenkettedikből. Az ismerkedjen így, aki tudja élvezni, kalandnak tekinteni magát a folyamatot is. Aki azt is tudja értékelni, ha egy értelmes embert megismert egy randin, még ha a másik nem is lesz a párja.


Értelmes felnőtt emberként szerintem csak azt kellene belátnia sok válaszolónak, hogy attól, hogy valaki a Coca Colát szereti, más még szeretheti helyette a Pepsit, és ettől egyik ember sem lesz a másiktól több, vagy kevesebb.


A lényeg az, hogy akár "élőben", akár neten, mindenki találja meg azt az ismerkedési módot, ami passzol a személyiségéhez, a körülményeihez, a lehetőségeihez és a kedvéhez.

2011. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!