Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Most akkor szerelemes vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor szerelemes vagyok belé?

Figyelt kérdés
ha folyton rá gondolok, és még a cigizését is elfogadnám neki, pedig mindennél jobban zavar a füst de ...ez se zavarna, csak már lépne valamit :D
2011. szept. 7. 13:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
kicsit kusza lett de ez van...
2011. szept. 7. 13:12
 2/15 anonim válasza:
100%

A szerelem három különböző érzésből tevődik össze: része a nemi vágy, a lángoló, romantikus érzelmek és a szeretett személyhez való kiegyensúlyozott kötődés - állítja Dr. Helen Fischer, a Rutgers Egyetem antropológusa, aki több mint harminckét éve kutatja ezt a témát. Az agyban három különböző idegi hálózat köthető ezekhez az érzésekhez, amelyek működésüktől függően a három érzelem bármilyen kombinációját képesek létrehozni. Beleszerethetünk valakibe, mielőtt lefeküdtünk volna vele, esetleg előbb csak erősen kötődünk valakihez, később pedig beleszeretünk, de az is lehet, hogy előbb létesítünk valakivel szexuális kapcsolatot, majd szerelmesek leszünk, végül pedig stabil kötődés alakul ki közöttünk.


Szexuális vonzalmat sokmindenki iránt érezhetünk, akik azonban romantikus érzelmeket táplálnak valaki iránt, azok figyelme általában egyetlen személyre szűkül le, és nemcsak hogy kívánják a másikat, de sokszor már-már megszállottan vágynak rá. Ha pedig mégsem sikerül meghódítaniuk szívük választottját, az érzés gyakran csak fokozódik: az agyban ilyenkor megnő a dopamin nevű idegi ingerület-átvivő anyag szintje, ami a jutalomérzet kialakításában játszik kulcsszerepet.


A romantikus szerelem Fischer szerint erősebb, mint a szexuális vágy: a kutatónő úgy véli, hogy nem is annyira érzelemről van szó, hanem inkább késztetésről (a késztetés - angol szóval drive - a pszichológusok definíciója szerint a motivációink belső oka, ami független a rajtunk kívül történő eseményektől). A harmadik idegi hálózat a kötődés, a nyugalom és a biztonság érzetének kialakításáért felelős. Ezek az érzések a vazopresszin és az oxitocin nevű hormonok termelődésével függnek össze: feltehetően ugyanez a két hormon váltja ki a békesség és az összetartozás érzését is, amelyet szeretkezés után éreznek a párok, de az oxitocin szintje annak hatására is megnő, ha kézefogva sétálunk párunkkal, vagy csak mélyen a szemébe nézünk.


A lényeg az,hogy neked kell tudnod!

2011. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szerintem rohadtul sokan összekeverik a szerelmet a vonzódással. nem hiszem,hogy szerelmes vagy,szerintem csak azért kell,mert nem lehet a tiéd 20L
2011. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen! Lehet, megbolondulok ha nem lesz az enyém és valoszínű h nem.
2011. szept. 7. 17:03
 5/15 anonim ***** válasza:
és ez miért ennyire valószínű?
2011. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
mert nem kezdeményez
2011. szept. 7. 21:28
 7/15 anonim ***** válasza:
a nemed nem igazán derült ki..de kezdeményezhetnél te is.
2011. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
lány
2011. szept. 8. 17:22
 9/15 anonim ***** válasza:
mivel én is az vagyok,így én sem kezdeményeznék.Viszont,ha látom a kölcsönös vonzalmat,akkor simán
2011. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem érzem a vonzalmat felőle
2011. szept. 8. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!