Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ismerkedésnél (netes) mást is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedésnél (netes) mást is zavar a rossz helyesírás?

Figyelt kérdés

Nem ítélem el, akinek rossz a helyesírása, de valahogy iszonyatosan irritál, ha pl felosztunk egy tételkidolgozást és valaki a ráeső részt úgy adja oda, hogy teli van pitiáner hibákkal. Próbálkoztam már netes ismerkedéssel és kaptam olyan leveleket, amik tartalmilag szimpatikusak lettek volna, de mivel teli voltak hibákkal valahogy csak arra tudtam koncentrálni és negatív kép alakult ki bennem az illetőről. Nem bunkónak, vagy műveletlennek tartom, csak szerintem alap dolog, hogy átolvassuk még egyszer a levelet mielőtt elküldjük, hogy minden mondat értelmes legyen, ne maradjanak ki névelők, ne cserélődjenek fel szavak. Ráadásul számomra trehányság a helyesírási hiba, mert régen papíron megírt levélen oké, hogy nem tűnt fel ez-az, de pl itt is ahogy írok most aláhúzkodja nekem magától, ami esetleg nem jó és ez sok helyen így működik már.

Barátnőm szerint csak kibúvót keresek, mert nincs más kivetnivaló ezekben a levelekben. De ez engem akkor is zavar. Nem kell, hogy Einstein legyen, aki akar tőlem valamit, de legalább figyeljen oda alapvető dolgokra, mert szerintem ez az. Ez tulajdonképpen nem is az okosságról, hanem az odafigyelésről szól.

Szóval vélemények?


2011. dec. 13. 14:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled. Nekem kiábrándító a dolog, abból már egy bizonyos intelligenciát le lehet szűrni szerintem.
2011. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
engem nagyon zavar.. :(
2011. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
24%
nme tusomn lén mindeig hibltanul íartam.. sztrentem gayakrólj kicit teris!
2011. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kiábrándító...igen, ezt a szót kerestem.
2011. dec. 13. 14:37
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon zavar. Azt még megértem, ha valaki vét egy-két nyelvtani hibát, senki sem tökéletes. De van, aki annyira helytelenül ír, hogy már zavaró. Nem is igazán amiatt, mert azt mutatja, biztos műveletlen az illető, hanem bennem mindig olyan érzést kelt egy ilyen üzenet, mintha nem is érdekelné, amit ír, csak úgy odavetne valamit. Nincs átolvasva, nincs rendesen megfogalmazva. Szerintem ez azért minősíti az embert.

22/L

2011. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek teljesen, engem is zavar. Nem vagyok egy nyelvtannáci (na jó, kicsit talán az vagyok:P), de ha írsz valakinek egy levelet, főleg ismeretlenül, akkor azzal már adsz egy képet magadról. Szóhasználat, helyesírás, stílus, stb., és éppen ezért zavaró, ha valaki nem tud írni.
2011. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, ha már hadilábon áll vele, miért nem ellenőrízteti le a géppel?
2011. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is iszonyatosan zavar. Meg ha FÉRFI létére valaki valaki olyanokat ír nekem, hogy 'sya' ahelyett, hogy szia. Én alapból intelligens embert keresek, akkor alap, hogy képes legyen összerakni egy értelmes mondatot, és hogy az alapvető szavakat képes legyen jól leírni.
2011. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 guilelessgirl17 ***** válasza:
100%

Szerintem is alap dolog a helyesírás.Bár ahogy te írtad hogy idegesít az ha egy pasi a levélben hibákkal ír:/ akkor nem tudsz másra figyelni :) azt javaslom hogy előtte ismerd meg :) mivel hát a pasik többsége nem ír valami helyesen ugyebár ( de tisztelet a kivételnek, mert vannak és lesznek is ) de nem ez az első szempont hogy egy pasiról lejöjjön az hogy intelligens.e

tapasztalatból mondom : mert az én barátom se egy " magyar nyelvtan zseni" de azért imádom.^^ és tök jó buli néha tanárosat játszani....^^

2011. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
mééééé zivarn trégedet hógy ném tudők hejesen irní XD
2011. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!