Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az ami a legjobban felhúz,...

Mi az ami a legjobban felhúz, a rossz helyesírás, vagy a becézett szó?

Figyelt kérdés
Engem az mikor a muszájt muszálynak írják, és a tejci.
2009. máj. 30. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább a becézgetés ez a szeri, puszcsi és társai, a helyesíráson meg szörnyülködöm meg kiröhögöm, ha nagyon gáz :D Persze ha diszlexia miatt vagy ilyesmi nyílván nem, mert nem tehet róla :)
2009. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindkettő zavar! A rossz helyesírás javítható lenne, de aki írja, az sem figyel oda. Amikor gyerek voltam, akkor is voltak becézett szavak (pl. sapi - sapka), némelyik egész jól elment. De manapság már lassan nincsenek szavak, csak rövidítések, becézések. Aztán jönnek az olyan jellegű kérdések, hogy valamit meg kellene fogalmazni rendesen, és jaj segítsetek! :)
2009. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
engem mindkettő felhúz, végülis ugyanaz...az egyik a tanulatlanságra utal, a másik pedig elbutulásra (hiába tanult meg írni)
2009. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A szercsiznek és hasonlóktól falnak megyek - de a rossz helyesírás is mintha divat lenne, és egyesek direkt csinálják. Nem? Pl. a tetszik-et sokan cc-vel írják, és nem hiszem, hogy azért, mert nem tudják a helyes alakot.
2009. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtől feláll a nemlétező szőr a hátamon! :D De inkább a becézgetések, mert ezt szándékosan írják így, a helyesíráshoz pedig lehet, hogy simán nincs érzékük, bár én ezt nem tudom megérteni, mert nekem megy. A jó matekosok meg engem nem értenek, mert nekem az nem megy, szóval... :) Na mindegy, elkanyarodtam, szóval a becézgetés rosszabb, mert szándékos és nevetséges, a helyesírás lehet diszlexiától, vagy csak egyszerűen nem megy neki. Bár, azt is meg lehetne tanulni...
2009. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyiket sem szeretem. Ha valaki becézett szóval bezsél hozzám, nem veszem komolyan, ha olyan, akkor normális válaszra sem igen méltatom.

Viszont ha valaki rosszul ír egy szót, nem bírom megállni, hogy ne javítsam ki. Ez sokszor idegesítő sajnos, de én túl jó vagyok magyarból, nem tudom elviselni, hogy valaki az alapvető szavakat nem tudja helyesen leírni, miközben én soha nem hallott szavakat is tudok. Magyarok vagyunk, vagy nem?:P

2009. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában a kettő kézenfogva jár, úgyhogy mindkettő egyformán felb.sz.
2009. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mostanában annyiszor látok rosszul leírt, becézett szavakat, hogy már komolyan idegesítenek.
2009. máj. 30. 14:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a rövid formák és a cejizlek + láwollak között van némi különbség. Sapi az pusztán kényelmesebb, a másiktól elfog a hányinger. :P

A helyesírás meg lehet egyszerű elnézés, fáradtság, de néhány embernél látszik, hogy köze nincs az értelemhez...

Mondjuk a j-ly az amit meg tudok érteni, több száz szót megtanulni még egyszer, csak, hogy tudd, milyen j-vel írják... fölösleges.


Amúgy meg ideje lenne még egy nyelvújításnak.

2009. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

engem a helyesírás nagyon ingerel.a becézés nem érdekel.majd kinövik.egymás közt nincs vele gond.néha velem is előfordul...


nem is értem mi ezzel a baj.szerintem még aranyos is tud lenni.félreértés elkerülése érdekében 20/L vagyok...

2009. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!