Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Az miért van, hogy pozitív...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért van, hogy pozitív külső alapján pozitív személyiségi levonásokat alkot az ember?

Figyelt kérdés

Ha tetszik valakinek a külseje, akkor jön az, hogy elképzeli az ember, hogy biztos kedves, rendes, jófej...

És sokszor pont hogy bunkó, meg idegesítő amikor megismeri az ember jobban.

Miért van ez?



2012. máj. 2. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Istent kerdezd... :)
2012. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szociálpszichológiai jelenség, attribúció a neve. Olvass utána.
2012. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert a külső az, amit legelőször meglátunk a másikból (kivéve itt neten) és ha azzal kellemes, jó benyomást tesz ránk, akkor egyszerűen amíg nincs okunk másként gondolni addig így vélekedünk róla. Logikus.
2012. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tükröz mindent a külső, de azért sokat elárulhat.

De ezt talán pont nem, hogy bunkó-e vagy nem. Nem tudom.

2012. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ASOT ***** válasza:

noss...


mivel nincs szuperképességünk, h belelássunk a másik fejébe, ezért külső alapján tudjuk levonni a dolgokat, van aki már tapasztaltabb és jobban látja van aki nem.


ÉS éppen ezért mindenképp le kell ülni az illetővel beszélgetni 1x h kiderüljön akarsz e tőle valamit legközelebb avagy nem

2012. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert valamire következtetni kell. A legtöbbször persze jók a megérzések ha jó az emberismereted. Amiket te fent írtál azok nagyon naív és alaptalan feltevések! Ha jobb emberismerő leszel akkor te is korrektebb képet fogsz alkotni.


"Amilyen belül, olyan kívül" Állítólag ez J. tanítása, de tök igaz.

2012. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Ritka az, amikor valakinél a belső megcáfolja a külsejét viszont akkor gyökeresen más kép alakul ki róla, mint elsőre. Ők általában nagyon érdekes emberek.
2012. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Én is mindig azt hittem, hogy aki szép kívül, az nem lehet jó ember, mert beképzelt, meg önző, bunkó lesz. Ezért mindig a kevésbé szép lányokkal ismerkedtem.

De sajnos rá kellett jönnöm, hogy aki testileg nem szép, az arca csúnya, torz, esetleg testi fogyatékos, az sokkal aljasabb, gonoszabb, bosszúállóbb, önmagával sincs kibékülve, irigy, önző, gyűlöli magát, a külsejét, másoknak rosszat akar, áskálódik. Volt nagyon jó barátom, aki mozgássérült, nagyon eltorzult a személyisége az évek alatt. Pedig mindenki nagyon normális volt vele, egyenrangúként kezeltük, de elkezdett irigykedni az egészséges haverjai életére, családjára.

Ép testben ép lélek... akinek meg nem ép a teste annak a lelke is sérült lesz. Ritka a kivétel.

Szóval rájöttem, hogy általában tényleg igaz az, hogy a szép emberek belül is szebbek, kiegyensúlyozottabbak. Persze ez nem jelenti, hogy mind szimpatikus, de általában tényleg normálisabbak.

2012. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!