Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi a véleményetek az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alábbi társkeresőkkel kapcsolatos monológomról? (hosszú, mindenféle hozzáfűzést és kritikát szívesen fogadok lányoktól és fiúktól egyaránt)

Figyelt kérdés

Gondolom nem kell részleteznem a dolgot (elsősorban férfi szemszögből). Felregisztrálsz a társkeresőre, szétküldesz 1000 levelet, 10 csaj pedig elküld melegebb éghajlatokra, a többitől nincs válasz. Ekkor felmerül a kérdés hogy miért. Mindenkinek személyre szabott üzenetet küldesz, vagy épp sablont (lényegében lényegtelen) átnyálaztad az összes társkeresési tanácsadó rovatot hogy milyen képet rakjál fel, mit írjál az adatlapodra, és mégsem működik. Ekkor az embernek nyilván az jut az eszébe hogy jaj, mert a csajok csak a jóképű pasikra buknak aki majd kihasználják őket. Nyilván ilyen is van, de most jöjjön a lényeg:


Találka.hu - itt döbbentem rá, hogy a csajokra mekkora nyomás nehezedik az ilyen helyeken. Az oldalról tudni kell, hogy az adatlapokon látni lehet hogy az illetőnek mennyi olvasott, olvasatlan és elküldött levele van. (a törölt leveleket nem jelzi a rendszer). Az egyik csajnak (100-ra kerekítve) 1200 beérkezett levele volt, 600 olvasatlan, és 400-ra válaszolt is ha jól emlékszem. Gondoljatok csak bele hogy micsoda lelkierő lehetett egyáltalán megnyitni azt a 600 levelet. (fél éve volt regisztrálva... átlagosan naponta 4 levél, amit ha nem is olvasott el csak megnyitotta, még ott marad az a 400 elküldött levél). Nekem tényleg elég jó az íráskészségem, de a 400 elküldött levél még számomra is felfoghatatlan mennyiség. Szóval elkezdtem mögé nézni a dolgoknak. Ne tagadjátok, biztos ti is csináltátok már, én bizony felregisztráltam egy női adatlapot, hogy lássam, mi az úristent írhatnak a férfiak egy nőnek. (konkurenciavizsgálat, marketingeseknek szerintem nem kell magyarázni hogy mennyire fontos. :) Már másnap hullottak a levelek. Volt sablon nem sablon perverz, de a legmegdöbbentőbb, hogy eléggé terjedelmesek voltak. (Leírták hogy mivel foglalkoznak, mi a hobbijuk, mit tartanak fontosnak egy kapcsolatban, kb a fél életüket. - és ugye képzeljétek el ezt 1200-szor ;-). A levelek alapján elmondható hogy minden ember másképp egyforma, ezért valószínűleg kénytelen képek alapján dönteni. De ne lőjük le a poént. Írjuk meg normálisan azt a levelet.


Milyen legyen a levél?


Elég sok variációt végigpróbáltam a legjobb hatékonyságú levél a következő: "megőrülök a barna hajú lányokért" (nyilván a hajszínbe be lehet illeszteni valami mást). A levél tartalmát hosszas kutatás után fogalmaztam meg, és a parom.hu-n élesítettem. Eredetileg olyan 100-200 embernek akartam elküldeni, de beleütköztem a spamek miatt kialakított időbeli korlátba, végül 50 levelet küldtem szét. Volt egy csaj aki 1 oldalas kisregényt írt (másik megyéből ráadásul), hogy neki mi fontos egy kapcsolatban, meg hasonlók. A rekord mégis az volt hogy egy vörösre festett szőke hajú csaj is válaszolt, ő csak annyit, hogy már van barátja, de nem küldött el a francba. :)


Konklúzió: A levél tartalma és a válaszadási hajlandóság között nincs szignifikáns kapcsolat.


Ezek szerint küldhetünk sablon levelet is? Természetesen küldhetünk, csak nincs értelme. A választ John Nash Nobel díjas közgazdaságtan professzornál kell keresni, aki lényegében Adam Smith korábbi tételét cáfolta meg. Hogy is néz ki ez a gyakorlatban?


Mikor küldjünk levelet?


Az ember azt hinné, hogy minél előbb le kell csapnia a zsákmányállatra, mert úgy több esélye van arra hogy ő vigye haza a vadat. A levelezési rendszert figyelembe véve persze óriásit téved, hiszen mindig a legelőször érkezett levelek kerülnek sorban a leghátulra. Szóval amikor beléptem a jó kis kamu profilomba, elsőként a legutoljára érkezett levelet olvastam el. (mondjuk a 10-ből - erre persze lehetne egy jó kis scriptet írni ami megmondja, hogy átlagosan hány levele érkezik meg egy csajnak két belépés között és akkor lehetne küldeni mondjuk az utolsó 10%-ban, de nehéz egy ilyen különböző egyedekkel tarkított világban egységes modelleket felállítani. Olyan ez mint az automatizált tőzsdézés indikátorokkal. Hol működik, hol nem... :)


Konklúzió: A levél küldési ideje és a válaszadási hajlandóság között nincs szignifikáns kapcsolat.


Kinek küldjünk levelet?


Képzeld el hogy mész az utcán, és látsz egy nagy tömeget. Ott áll 20 férfi egy nő körül, és folyamatosan traktálják azzal hogy számukra milyen az ideális kapcsolat, meg mit akarnak majd vele csinálni az ágyban. Ugye hogy milyen morbid? Na most képzeld el ezt 200 férfival, és 200 nővel úgy hogy mindegyik férfi egysszere 20 csajhoz beszél, és minden csajhoz egyszerre 20 pasi beszél. Tippelj, estére hány kapcsolat szövődik így. Lényegében ez történik az internetes társkeresőkön, csak van egy közvetítő közeg, ami ezt a rendszert szabályozzan. Nevezhetnénk ezt TCP/IP protokollnak is, mert egy ahhoz hasonló rendszer. Na kb. zajlott volna le az Egy csodálatos elme c. filmben is, amikor a hosszú combú szőke bombázóra akart mindenki ráhajtani, ekkor oktatta ki őket Nash arról, hogy Adam Smith tévedett, nem akkor éri elegy csoport a legjobb eredményt amikor minenki azt nézi hogy mi a legjobb neki, hanem akkor, amikor mindenki azt nézi hogy mi a legjobb neki, és a csoportnak.


Konklúzió: Olyan lánynak kell küldeni a levelet, akinek nem küld senki más. és persze tetszik)


Mondhatnánk hogy ez egy lehetetelen küldetés, pedig nem az, csak egy jól szabályozott társkereső rendszer megírására volna szükség, mely lehetővé teszi azt hogy 2 ember zavartalanul kommunikálhasson anélkül hogy közben gyakorlatilag spamek százai árasszák el őket. (igazából ahogy ezt végiggondoltam, következtettem arra hogy muszály csinálnom egy ilyen rendszert... Hogy hogy is fog kinézni? aról majd később... :)



2012. jún. 18. 14:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

"Olyan lánynak kell küldeni a levelet, akinek nem küld senki más. és persze tetszik"


Bullshit!

Azok aztán az igazán válogatósak! Tapasztalat!

Nem jártál egyetemre = nem kellesz!

Nem vagy min. 180 cm magas = nem kellesz!

Nincs autód, saját tulajdonú házad = nem kellesz!

Nem vagy sportos, csak átlagos testfelépítésű = nem kellesz!

...és még sorolhatnám hány és hány ilyen és hasonló elutasítást kaptam már azoktól a lányoktól, akiknek "nem írnak"!

Bár persze ez az én szubjektív véleményem!

28f

2012. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ember nincs aki ezt végigolvassa.
2012. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ki olvassa ezt végig öreg!
2012. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Vazze, ez qrva jó szöveg, át fogom nyálazni. Ez rohadt jó! Megspóroltál egy csomó tökre felesleges időelßaszást. :)))))))))))


Írd meg a folytatást is!!!!

2012. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%
Elsőke, te szimplán azért nem kellesz senkinek, mert 28f -vagy. Ha 28F lennél, döglenének érted.
2012. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A készülő rendszer szabályozná a lányoknál a levelek érkezését. Minden levél megérkezne de nem egyszerre, az érkezési idő figyelembe veszi a lányok az ideális jelöltnél megadott prioritásokat. Nem lenne levélkorlátozás, viszont valamilyen szinten motiváltak is lennének a válaszra. (finoman szólva kényszerítve :)
2012. jún. 18. 15:26
 7/30 A kérdező kommentje:
(egyébként mindenkit felpontoztam, hogy ne érje szó a ház elejét... :)
2012. jún. 18. 15:45
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Hibás az elméleted több helyen is. Egy dologban viszont egyet tudok érteni veled...


Milyen legyen a levél?

Fontos a mondatok és az egész levél hossza. Ez tükrözi a temperamentumodat. Megfelelő méretű (nem túl rövid, nem túl hosszú) levélben nem lehet a tartalmad nagyon elhibázni.

A sablon levél is engem mutat be. Nekem sikerült 5-10%-ról feltornáznom 80%-ra a válaszadási hajlandóságot.


Konklúzió: A levél tartalma és a válaszadási hajlandóság között szignifikáns kapcsolat van.


Mikor küldjünk levelet?


Nem érdemes azonnal írni. Jobb kivárni, amíg fent lesz 1-2 hete, mert addigra csökken a levéláradat. Persze lehet, hogy addigra elviszik...


Konklúzió: A levél küldési ideje és a válaszadási hajlandóság között szignifikáns kapcsolat van.


Kinek küldjünk levelet?

Olyannak küldök levelet, aki a képei és a bemutatkozó szövege alapján tetszik és könnyedén meg tudok írni neki egy levelet. Minél könnyebben írtam, annál sikeresebb volt a későbbi levelezés.


Konklúzió: Olyan lánynak kell küldeni a levelet, akiről úgy érzem, hogy hozzám való.

2012. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Jókat írsz... :)
2012. jún. 18. 16:29
 10/30 A kérdező kommentje:
Ja és lényegében sablon levéllel értél el 80%-os válaszadást?
2012. jún. 18. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!