Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi a véleményetek az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alábbi társkeresőkkel kapcsolatos monológomról? (hosszú, mindenféle hozzáfűzést és kritikát szívesen fogadok lányoktól és fiúktól egyaránt)

Figyelt kérdés

Gondolom nem kell részleteznem a dolgot (elsősorban férfi szemszögből). Felregisztrálsz a társkeresőre, szétküldesz 1000 levelet, 10 csaj pedig elküld melegebb éghajlatokra, a többitől nincs válasz. Ekkor felmerül a kérdés hogy miért. Mindenkinek személyre szabott üzenetet küldesz, vagy épp sablont (lényegében lényegtelen) átnyálaztad az összes társkeresési tanácsadó rovatot hogy milyen képet rakjál fel, mit írjál az adatlapodra, és mégsem működik. Ekkor az embernek nyilván az jut az eszébe hogy jaj, mert a csajok csak a jóképű pasikra buknak aki majd kihasználják őket. Nyilván ilyen is van, de most jöjjön a lényeg:


Találka.hu - itt döbbentem rá, hogy a csajokra mekkora nyomás nehezedik az ilyen helyeken. Az oldalról tudni kell, hogy az adatlapokon látni lehet hogy az illetőnek mennyi olvasott, olvasatlan és elküldött levele van. (a törölt leveleket nem jelzi a rendszer). Az egyik csajnak (100-ra kerekítve) 1200 beérkezett levele volt, 600 olvasatlan, és 400-ra válaszolt is ha jól emlékszem. Gondoljatok csak bele hogy micsoda lelkierő lehetett egyáltalán megnyitni azt a 600 levelet. (fél éve volt regisztrálva... átlagosan naponta 4 levél, amit ha nem is olvasott el csak megnyitotta, még ott marad az a 400 elküldött levél). Nekem tényleg elég jó az íráskészségem, de a 400 elküldött levél még számomra is felfoghatatlan mennyiség. Szóval elkezdtem mögé nézni a dolgoknak. Ne tagadjátok, biztos ti is csináltátok már, én bizony felregisztráltam egy női adatlapot, hogy lássam, mi az úristent írhatnak a férfiak egy nőnek. (konkurenciavizsgálat, marketingeseknek szerintem nem kell magyarázni hogy mennyire fontos. :) Már másnap hullottak a levelek. Volt sablon nem sablon perverz, de a legmegdöbbentőbb, hogy eléggé terjedelmesek voltak. (Leírták hogy mivel foglalkoznak, mi a hobbijuk, mit tartanak fontosnak egy kapcsolatban, kb a fél életüket. - és ugye képzeljétek el ezt 1200-szor ;-). A levelek alapján elmondható hogy minden ember másképp egyforma, ezért valószínűleg kénytelen képek alapján dönteni. De ne lőjük le a poént. Írjuk meg normálisan azt a levelet.


Milyen legyen a levél?


Elég sok variációt végigpróbáltam a legjobb hatékonyságú levél a következő: "megőrülök a barna hajú lányokért" (nyilván a hajszínbe be lehet illeszteni valami mást). A levél tartalmát hosszas kutatás után fogalmaztam meg, és a parom.hu-n élesítettem. Eredetileg olyan 100-200 embernek akartam elküldeni, de beleütköztem a spamek miatt kialakított időbeli korlátba, végül 50 levelet küldtem szét. Volt egy csaj aki 1 oldalas kisregényt írt (másik megyéből ráadásul), hogy neki mi fontos egy kapcsolatban, meg hasonlók. A rekord mégis az volt hogy egy vörösre festett szőke hajú csaj is válaszolt, ő csak annyit, hogy már van barátja, de nem küldött el a francba. :)


Konklúzió: A levél tartalma és a válaszadási hajlandóság között nincs szignifikáns kapcsolat.


Ezek szerint küldhetünk sablon levelet is? Természetesen küldhetünk, csak nincs értelme. A választ John Nash Nobel díjas közgazdaságtan professzornál kell keresni, aki lényegében Adam Smith korábbi tételét cáfolta meg. Hogy is néz ki ez a gyakorlatban?


Mikor küldjünk levelet?


Az ember azt hinné, hogy minél előbb le kell csapnia a zsákmányállatra, mert úgy több esélye van arra hogy ő vigye haza a vadat. A levelezési rendszert figyelembe véve persze óriásit téved, hiszen mindig a legelőször érkezett levelek kerülnek sorban a leghátulra. Szóval amikor beléptem a jó kis kamu profilomba, elsőként a legutoljára érkezett levelet olvastam el. (mondjuk a 10-ből - erre persze lehetne egy jó kis scriptet írni ami megmondja, hogy átlagosan hány levele érkezik meg egy csajnak két belépés között és akkor lehetne küldeni mondjuk az utolsó 10%-ban, de nehéz egy ilyen különböző egyedekkel tarkított világban egységes modelleket felállítani. Olyan ez mint az automatizált tőzsdézés indikátorokkal. Hol működik, hol nem... :)


Konklúzió: A levél küldési ideje és a válaszadási hajlandóság között nincs szignifikáns kapcsolat.


Kinek küldjünk levelet?


Képzeld el hogy mész az utcán, és látsz egy nagy tömeget. Ott áll 20 férfi egy nő körül, és folyamatosan traktálják azzal hogy számukra milyen az ideális kapcsolat, meg mit akarnak majd vele csinálni az ágyban. Ugye hogy milyen morbid? Na most képzeld el ezt 200 férfival, és 200 nővel úgy hogy mindegyik férfi egysszere 20 csajhoz beszél, és minden csajhoz egyszerre 20 pasi beszél. Tippelj, estére hány kapcsolat szövődik így. Lényegében ez történik az internetes társkeresőkön, csak van egy közvetítő közeg, ami ezt a rendszert szabályozzan. Nevezhetnénk ezt TCP/IP protokollnak is, mert egy ahhoz hasonló rendszer. Na kb. zajlott volna le az Egy csodálatos elme c. filmben is, amikor a hosszú combú szőke bombázóra akart mindenki ráhajtani, ekkor oktatta ki őket Nash arról, hogy Adam Smith tévedett, nem akkor éri elegy csoport a legjobb eredményt amikor minenki azt nézi hogy mi a legjobb neki, hanem akkor, amikor mindenki azt nézi hogy mi a legjobb neki, és a csoportnak.


Konklúzió: Olyan lánynak kell küldeni a levelet, akinek nem küld senki más. és persze tetszik)


Mondhatnánk hogy ez egy lehetetelen küldetés, pedig nem az, csak egy jól szabályozott társkereső rendszer megírására volna szükség, mely lehetővé teszi azt hogy 2 ember zavartalanul kommunikálhasson anélkül hogy közben gyakorlatilag spamek százai árasszák el őket. (igazából ahogy ezt végiggondoltam, következtettem arra hogy muszály csinálnom egy ilyen rendszert... Hogy hogy is fog kinézni? aról majd később... :)



2012. jún. 18. 14:42
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Esetleg van ötletetek arra hogy hogyan lehetne kiszűrni a kamu regisztrálókat anélkül hogy a regisztráció nehézkessé vagy kényelmetlenné válna? (MyDate-en pl azt csinálták, hogy webkamerán tudtad igazolni magad, és akkor ilyen szuperigazi felhasználó lehettél vagy mi, csak ugye nincs mindenkinek webkamerája.... :)
2012. jún. 18. 16:35
 12/30 anonim ***** válasza:
Hát igen... Melyik regényben van az a rész amikor valaki átad valakinek egy rakat szerelmeslevelet, és semmi mást nme kell az illetőnek csinálnia, csak lemásolni, nevet kicserélni, és elküldeni. Tuti siker, be is jött. (skiccpali is így udvarolhatott...)
2012. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%
Marha egyszerű... Személyesen kell befáradni egy irodába, és ott a kedves alkalmazott viszi fel az adatokat 1000Ft kezelési kltg ellenében. Aki erre sem hajlandó, az egy zsugori fax és meg is érdemli a sok szívást. Az iroda meg véletlenül sem szeparált, a dolog lényegéhez tartozik a társkeresés, ergo merjen csak mindenki oda bemenni, ha komolyan gondolja.
2012. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, de a Mosás, vágás, ámításban is ezt csinálta az Audrey Tautou által megformált Amelie, ott a neki érkezett szerelmeslevelet küldte el az anyjának, hogy felrázza, majd elküldette azzal a sráccal aki valójában a levelet titokban írta. :)
2012. jún. 18. 16:41
 15/30 A kérdező kommentje:
Hát ha nem is bemenni, de lehet hogy egy személyit simán beszkennelhetne. Ez jogos is lehet. Persze mindenféle bizalmas adatkezelés mellett... :)
2012. jún. 18. 16:43
 16/30 anonim ***** válasza:
Az iroda pedig valami franchise rendszerben kapcsolódik össze országosan, pl. diákklubok, kávézók mittudomén. Ha valahol kibukik, hogy kamukat tesznek fel, az az iroda kitörlődik, és vele együtt valamennyi ügyfél is akit az az iroda vitt fel a kamufelhasználót megelőző és követő két hétben.
2012. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
82%

Nem személyi kell, élő pofa kell.

Kávézó, fonó, úttörőtábor, faxomtudja.

2012. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy így mondod, még korábban jutott az eszembe, hogy az ilyen kávézókba megbeszélt randinál valamilyen megállapodást lehetne kötni a kávézóval az odaküldött emberekért cserébe. ;-)
2012. jún. 18. 16:47
 19/30 A kérdező kommentje:
De akkor olyanok is törlődének amik nem kamu felhasználók, és kifizették az 1000 ropit.
2012. jún. 18. 16:50
 20/30 anonim ***** válasza:

A sablonnal is nagyon magas volt a válaszadás, de ezt csak néhány hétig műveltem. Napokig fel sem jelentkeztem, aztán minden esélyesnek elküldtem a levelet. A gond ott volt, hogy néha elrontottam a megszólításnál a nevet és egy-két esetben többször küldtem el egy lánynak a levelet.

Nem lehetett fejben tartani, hogy kinek ment ki a levél.

Utána ismét normális leveleket írtam.

2012. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!