Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha az intelligencia is genetik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az intelligencia is genetikailag öröklődik, az miért nem befolyásolja, hogy mennyire vonzó valaki?

Figyelt kérdés

Az intelligencia ugyanúgy genetikailag öröklődik, mint a magasság, testalkat, és egyéb fizikai jellemzők.

Akkor miért van, hogy szinte semmilyen, vagy minimális hatással van arra, hogy mennyire vonzódunk valakihez? Mármint, párkapcsolat kialakításánál már nyilván számít, de hogy mekkora szexuális vágyat érzünk iránta, abban nem sok szerepe van.


2012. nov. 4. 17:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Neked hány apádtú' van ennyi eszed? Mindjárt jössz nekem azzal is, hogy a bűnözésre való hajlam is genetikai. Nem, nem öröklődik az intelligencia, két sérült, egy sérült, egy normális is hozhat létre normális, normál feletti, és normál alatti intelligenciával bíró személyt... És az az intelligencia, amiről te beszélsz, nem minden. 7 féle intelligencia van, és leginkább szocializáció függő, hogy melyik mennyire fejlett. Amiről te beszélsz az az értelmi képesség, amit az orvosok neveznek intelligenciára és +-5 szórással (vagy 10?) 100ra lőnek be... Na nem pazarolom a szót rád :DDDD

F17

2012. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Valószínűleg nem olyan feltűnő. De ahogy írtad, a kötődés kialakításában már szerepet játszik, más előnyös tulajdonságokkal is.

Ezt úgy kell érteni, hogy hiába vonzó valaki külsőleg, ha nagyon buta, vagy kiállhatatlan természet, akkor nem fog hozzá a másik kötődni, legalábbis hosszú távon. És ez természetesen mindkét félre igaz.


Monogámia esetén épp úgy férfira, mint nőre.

Monogámiában a szülők közösen nevelik a gyerekeket, a férfi is olyan pártól akar gyereket, aki kiváló génekkel rendelkezik és értelmes, intelligens. Akkor fog (bármilyen módon) invesztálni a gyermek nevelésébe.


Az most lényegtelen, hogy munkával, pénzzel, vagy házimunka megosztással- mindez koronként változó lehet, a hangsúly azon van, hogy ilyen egyetlen nőnek egyetlen férfitől lesz (elvileg) gyereke. Félrekacsintgatás van, de azért azt az egyet próbálják úgy kiválasztani, hogy a gyerek jó géneket kaphasson.

2012. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

1-nek részben van igaza. Nem egyértelműen leszűrhető bár az intelligencia öröklődése, de azért legyünk őszinték, a rizikófaktoroktól eltekintve (beleszámítva a gének kombinálódását) van szerepe.

Ráadásul intelligens apa/anya várhatóan jobban elő tudja segíteni a gyereknevelés során, hogy a gyermekben is kifejlődjön ez.

2012. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

1-esnek: igen, két átlag alatti is hozhat létre géniuszt, meg stb, ahogy írtad. Ahogy pl. két ronda embernek is születhet nagyon szép gyereke. A genetika kiszámíthatatlan, csak valószínűségek játszanak. Viszont valószínűbb, hogy két átlagon felül intelligens embernek a gyereke is az lesz, mint két átlagon aluli intelligenciájúé.

A személyeskedést meg mellőzhetnénk, mert látod, nem is én mondtam ostobaságot :)

2012. nov. 4. 17:54
 5/35 anonim ***** válasza:

Ha te vagy az, aki mostanában minden nap feltesz egy hasonló kérdést, akkor leírom neked, hogy engem jelenleg az foglalkoztat, amit újabb kutatási eredményekben találtam.


Állítólag a nők mindenféle érzékszervükre hagyatkozva (látás, hallás, szaglás) igyekszenek az ő gén szerkezetüktől a lehető legkülönbözőbb génszerkezettel rendelkező férfiakat előnyben részesíteni.

Ez nyilvánvalóan a diverzitás miatt hasznos, de kérdés, a többi szempontba hogyan játszhat bele?


Lehetséges, hogy egy finom, nyugodt, intelligens nő egy butább, egyszerűbb partnerbe szeret bele, mert az különbözik tőle?

(Értem ez alatt azt, hogy ha valaki olyan, mint mi, fennállhat a veszély, hogy túlságosan hasonlít a miénkre a "géntérképe").


Régen az úri, királyi családok egymás között házasodtak, akárcsak a fáraók és sok degenerált gyerek született.


Azt hiszem, az öröklődés, párválasztás nehezebb, szerteágazóbb téma, mint hinnénk.

2012. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Még nem írtam ki hasonló kérdést, de érdekesnek találom a témát.

Abban mindenképp igazat adok neked, hogy közel sem érti még a tudomány, hogy működik mindez.

2012. nov. 4. 18:00
 7/35 anonim ***** válasza:

"A személyeskedést meg mellőzhetnénk, mert látod, nem is én mondtam ostobaságot :)"

De nem is én mondtam ostobaságot... Nézz csak utána. És még csak nem is nagyobb az esélye két hiperokosnak egy hiperokos létrehozása, mert a nagyszülők génállománya is jelentős szerepet játszik a születendő/megszületett gyermek génállományában... Szóval... És a 7 intelligenciafajta is igaz. Olvass utána ;)

(Üdv, első)

2012. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

1. Válaszoló, bármilyen fura, de senki sem mondott butaságot. 17 éves korod ellenére látom, hogy jártas vagy a témában.

Az intelligencia valóban nem teljes garancia az intelligens gyermekekre, de abban ugye egyet fogsz velem érteni, hogy még mindig nagyobb, biztosabb garanciának tűnik, mint ha valaki "szándékosan" egy buta partnert választana.


Persze, még buta partnertől is születhet intelligens utód. Kérdés, a nevelés hogy alakul? Ki tudják-e a gyerekben fejleszteni a készségeket?

2012. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

És azért sincs nagy befolyással a szexuális vágyakra, mert az emberek jelentős hányada 100-as IQ-val (azaz akörül) bír (+-10, de az nem sok mindent jelent) és ezért tökmindegy', hogy most akkor neked 108-as IQ-d van, a Józsinak meg 100-as... Nem ez a legfontosabb, mint mondottam.

(még mindig az első :P)

2012. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Viszont annak sincs nagy befolyása, hogy 100-as van, vagy 130-as.

Annak viszont elég nagy, hogy teszemazt (férfiként) 160 centi vagy, vagy 180.

2012. nov. 4. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!