Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Tényleg a nevelés/társadalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg a nevelés/társadalom miatt ennyire sok az önbizalom hányos fiatal, aki depressziós is lesz?

Figyelt kérdés

Ezen vitáztunk haverokkal tegnap.

Hogy a mesék, meg a neveltetés miatt van ez a sok fiatal, akinek 0 az önbecsülése.

Hogy miért is?

Kezdjük a mesékkel! Igen, már gyermek korban megy az agymosás.

Melyik mese? Hát a szokásos. Királykisasszony, szőke herceg, fehér lovon.

Mi a mese? Megmenti a herceg a kisasszopnyt, legyőzve a sárkányt, kiállva a próbákat.

Mi a mondani valója? Az, hogy egy nő, ne tegyen már semmit egy férfiért, majd az megküzd a mindennel, kiáll minden sz*ságot, a nő csak várjon.

Milyen a herceg? Szőke, mácsó, izmos, és a legfőbb: LOVA VAN! Nem akármilyen, FEHÉR LOVA g*ci! Nem elég a szamár neeeeem!

Tehát: Egy férfi nem jár gyalog, nem tömegközlekedik, neeeem, minimum a kocsi, abból is a fehér BMW.

A férfi teperjen, melózzon, tartsa el a nőt. A nő mit ad cserébe? Szép! ENNYI! Ad magára, jó a külseje, de nem kell semmit tennie, majd a herceg mindent megtesz helyette...


Ez a mese mondani valója.

Amit persze egy gyerek nem fog fel, de tudat alatt benne lesz a fejében.

És ezért van annyi önbizalom hiányos fiatal a világban! A fiúk sírnak, mert nincs meg a A4 es Audi, a ányok, meg siránkoznak, mert nem elég csinosak.


Tehát ki ért eggyet az állítással, és ki mondja azt, hogy jó nagy hülyék vagyunk mi a srácokkal? :D



2013. ápr. 21. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudod az embereknek meg kellene tanulniuk a "lesz@rom" módot , majd rándítani egyet a vállukon azt menni tovább, menni a következőhöz..
2013. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A mesék inkább arról szoktak szólni, hogy a leggyengébb, legkisebb, stb, akaraterővel, kitartással, tisztességes viselkedéssel mégis kiállja azokat a próbákat, amiken az erősebbek, gazdagabbak, stb, elbuknak, és a legesélytelenebb nyeri el a szép királykisasszonyt (mert valljuk be, ösztönszinten minden férfinak az elsődleges egy nőben, hogy szép).

Szóval kicsit sarkít amit írtál.

2013. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Mesék voltak már a középkorban is. MEg mindig is. Mindig is így volt ,ez a fáraó-rabszolga viszonyban is.

A lényeg. Ez a királylány riba nc és csicska királyfi sztori megállja a helyét életviszonyban.

Itt csak arról van szó, hogy most gazdasági válság van, meg adósrabszolgaság, és elkasztosodott a világ. Sokkal jobban kiéleződnek a pénzügyi helyzetben a különbözőségek mint régebben, a 60 as - 80 as években.

Sokkal több a reklám, több a dizáynbeli különbség is.

Mindenki felfelé törekszik ,a legjobb kasztba akar tartozni. Mert úgy van jövője.

Régen szinte mindenkinek volt jövője, mert nem volt ennyi ember mint most a földön, mindenkinek jutott állás, így volt pénze is. Ma a globalizáció meg a válság, emberiség ellenes rendszer miatt nem mindenkinek van állása, így pénze sem, így jövője sem.

Ez a férfiakra vonatkozik főleg.

A nők meg amelyik jól néz ki, lazán megél a testéből is, illetve megteheti, hogy csak a legjobb pénzügyi helyzetben lévő faszikat kapja ki magának. A többi meg szopik jó nagyokat, mert nem tartozik bele abba a kasztba, amire a kapós nőknek szüksége lenne.

Ezért nincs önbizalma ,mert tudja ,érzi, hogy valami hibádzik, ami a nők elvárásait nem fedi 100% osan.

Spongyolán, zavarosan megfogalmazva felületesen kb. ennyiről van szó.

Röviden: Nőknek ezerszeresre nőttek az elvárásai a férfiakkal szemben, és sokan a rossz pénzügyi helyzetük és/vagy az akaratgyengeségük miatt nem tudnak az elvárásoknak megfelelni tökéletesen, ezért nem hisznek benne, hogy egy jó macának ki tudnák elégítani az elvárásait.

2013. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Az irodalom, és a mese is, mindenki számára mást jelent. Te ezt a következtetést vontad le belőle (bár az érvelés végéig nem sikerült megjegyezni az autómárkát).


Én viszont körülnéztem a világban, és látok egy csomó nőt, aki nem azt várja, hogy eltartsa a férfi fehér lovon, hanem dolgozik, karriert épít, eltartja magát. Persze ha ezt teszi, az olyan pasiknak mint te, az sem jó.

2013. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagy igazság van abban amit írtál kérdező. Épp tegnap voltunk nagymámám nagy kertjét felrotációzni. Anyám is ott volt. Egész nap güriztünk, hogy nyáron majd ne kelljen venni zöldségeket, meg el lehessen adni. Közben a multimilliomos szomszéd két fiacskája az új 2-2 milliós kvadjukkal a kert mellett vagy 35 ször húztak el, mert soha nincs semmi dolguk és dől a lé ezerrel. Erre anyám megszólál, hogy visszajött arégi rendszer, mi vagyunk a rabszolgák és ők az urak. Sajnos igaza van.
2013. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha te ennyit értesz meg az egészből, akkor te valóban nagyon rossz neveltetést kaptál.

Én alapvetően azt gondolom, hogy az egész önbizalom téma azon múlik, hogy amikor gyerek vagy, a szüleid hogyan viszonyulnak hozzád. Tervezett gyerek voltál-e, elfogadták-e a hibáidat, ha az iskolában gond volt, kiálltak-e érted a szüleid, ha csúfoltak az iskolában, el tudták-e magyarázni neked azt, hogy ezzel nem kell foglalkozni.

Mi hárman vagyunk tesók. A bátyám becsúszott gyerek volt, 5 hónap együttjárás után házasság lett a dologból. Szerintem apu soha nem bocsájtott meg neki tudat alatt ezért. Ha bármi konfliktus volt az iskolában egyből az ment, hogy az én fiam hülye. Nem azt mondta, hogy mindenkinek kuss van, mert az én gyerekem az tökéletes.

Én nagyon sovány kislány voltam, apu imádott, anyu nem, mert babának nagyon problémás voltam. Mindig azt hallgattam, hogy bezzeg a tesód, az igen, te meg milyen rossz vagy. Utáltuk is egymást rendesen a bátyámmal.

Nagyon sovány kislány voltam, sokat csúfoltak. Amikor sírva mentem haza, és megkérdeztem anyut, hogy tényleg csúnya vagyok?

Azt válaszolta, hogy ugyan dehogy, szép a szemed.

Én ebből konkrétan azt vontam le, hogy igen. Mindenféle szar gyógyszerrel tömött, hogy ne legyek már olyan ronda sovány, amit dacból persze azért sem ettem meg.

18 évesen voltam 175 cm és 55 kg. Az egész családom ki volt akadva, hogy milyen csontkollekció vagyok.

19 éves koromig nem volt fiúm. Akkor részegen egy buliban felszedtem egy srácot, aki később mondta, hogy elutasító és arrogáns vagyok, soha nem mert volna közeledni hozzám más körülmények között. Meglepődve tapasztaltam, hogy nem vagyok ronda, sőt, tulajdonképpen azt a srácot kapom meg, akit akarok. Sokaknak bejön a deszka.

A szüleim elváltak. Második házasság: a húgom, hát őszintén, elég ronda. Konkrétan kövér. Agyon volt tutujgatva, imádták, főleg az apja. Anyám szépségversenyekre iratta be, aztán fel volt háborodva, hogy nem nyert. Szeretem egyébként nagyon, de őszintén, a fényképeket nézegetve, 18 évesen kb. százszor szebb voltam nála. Anyámnak nem, mert "tiszta apja"!

A húgom egy kiegyensúlyozott, boldog ember, az alakja ellenére azt kap meg, akit akar.

Én is rendben vagyok már, félre ne értsd, mert felnőttem, és rendbe tettem magamban a dolgokat. De a tiniknek azért ilyen a lelkük, mert a szüleik nem építették az önbizalmukat megfelelően.

Erre jön még a fogyasztói társadalom. Az ilyen reklámoktól a falnak megyek:

"Mert megérdemlem!"

Na, és akinek nincs rá pénze, az nem érdemli meg?

Valóban a media azt sugallja a férfiaknak, ha nem vagy gazdag, értéktelen vagy. A nőknek, ha nem vagy gyönyörű és 40 kg, akkor nem érsz semmit.

2013. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja és nekem nem annyira jön össze ez a csajozós dolog, ellenben a két 5 évvel fiatalabb gazdag fiúcskának már vagy 15 nőjük volt fejenként. Mert ők ülnek a fehér lovon, a vaciúj kvadon meg az új Audi Q akármennyin, nekem meg csak Suzukim van.
2013. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező! Remélem, hogy megfogod érteni, hogy mit akarok mondani, megpróbálok érthetően fogalmazni.

Sosem voltam átlagos. Az IQ-m jóval magasabb az átlagnál, zseninek tartottak az iskolában a tanárok és ezért a diákok körében elég sok volt az ellenségeskedés az irányomba. Most egyetemista vagyok. Miközben a többiek szenvednek, én játszva tanulgatok. Tanulgatok és nem büfé szakra járok. Külföldön tanulok, idegen nyelven és a szak a top5-ben van a nehézségét illetően európai viszonylatban. Azt gondolom, hogy a szülők és a család befolyásolja a legjobban egy ember fejlődését. Amikor hülyeséget csináltam (rengeteg botrányom volt), anyám leb*szott olyan pofonokat, hogy azt hittem leesik a fejem, de megérdemeltem. Ő bánthatott bármivel, de másnak ezt soha nem engedte meg. Az ő gyerekét ő bármikor bánthatja, de ha más megpróbálja, annak kikaparja a szemét. Ez a mai napig is így van. Hogy mit várok el egy férfitól? Azt, hogy egy szinten legyünk agyilag. És itt a bukkanó. Ha intelligens is a kiszemeltem, van valami más, ami nem passzol. Nem érti a poénjaimat, nem úgy gondolkozik, mint én... A hozzám hasonló párt keresem, aki ilyen, mint én. Egyébként meg a szomszédaid lehet, hogy megdugtak 15 nőt, de én azt mondom, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Nekem mindig is a minőség volt a fontos mindenben, így a férfiakban is. Nem ártana, ha a fiúknak is ez lenne a fontos. L

2013. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Rövid leszek: Nem a mesék a hibásak, hanem a reklámok...

Mit sugallnak?

Azt, hogy csak akkor találhatsz magadnak valakit, ha tökéletes tested van (és azt a terméket hasznod, de ez most nem lényeg).


Ezen kívül a szülők hajnaltól éjfélig dolgoznak, hogy a gyerek ne haljon éhen... és hulla fáradtan, gondolkodni képtelen állapotban hazaesve figyeljen a gyerek egészséges szellemi fejlődésére is (abban a 2-3 órában amíg este találkoznak)?


Szóval a TV és a társadalmi rendszer, ami nem engedi meg gyakorlatilag a gyerekek helyes nevelését.

2013. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Kevésbé átlátható a vénlány/agglegény sorskönyv. Na persze, ha az volna a dobozon, hogy "Vénlányság", senki sem választaná, viszont, ha az van ráírva, hogy "Ki kell várni az IGAZIT", az már döfi. Ugye apuka és anyuka egész gyerekkorában (Berne szavaival: "programozás közben") mindig azt mondogatták: "kislányom, Te sokkal többet érdemelsz". Közben meg arra gondoltak: "csak nem hagysz magunkra öreg korunkra?" A használati utasítás egyszerű: "találj mindenkiben valami hibát. Az egyik pasi pattanásos, a másik unalmas, a harmadiknak szájszaga van, a negyedik messze lakik, az ötödik mindig a szexre gondol". Remek időtöltés kifogásokon gondolkodni és reménykedve kinézegetni az ablakon, hátha befordul a sarkon egy fehér ló, rajta egy herceggel. Társadalmi síkon a tiszteletet vagy az önfeláldozás (szükséges egy élethossziglan ápolható szülő), vagy egy csodálatos, hűséges szerelem (szükséges egy megvalósulhatatlan szerelem) váltja ki. A nyereség általában az, hogy az illető megszabadul a számára fojtogató szoros kötődéstől, vagy attól az undorító dologtól, amit mások szexnek hívnak.
2013. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!