Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mi a bajuk a csajoknak velem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a bajuk a csajoknak velem, miért koptatnak le olyan indokkal, hgoy ronda vagyok vagy nyomi, ha más csúnya fiúkkal meg simán kavarnak?

Figyelt kérdés
Én már semmit sem értek. Például van egy srác haverom, aszimmetrikus feje van, nem egy Brad Pitt és mégis rakás csaj imádja, egy képén is van több, mint 200 lájk.Ha próbálkozik csajoknál bulikban lesz egy két tucat smárolása legalább. Volt egy dagadt srác is, ő is vitte mindig a szép csajokat, engem meg csak folyton lekoptatnak a csajok azzal, hogy ronda vagyok. Ha én ronda vagyok, akkor más ronda fiúkat miért nem koptatnak le, miért járnak más ronda fiúkkal?
2013. ápr. 29. 12:38
1 2
 1/11 ivilicious ***** válasza:
100%
biztos nem a rondaságoddal,hanem a tutyimutyiságoddal van a baj! amúgy meg képetképet!
2013. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Na tessék, itt a bizonyíték, hogy a külső nem minden. A rondaság a nők szótárában a nyomisággal, tutyimutyisággal függ össze. Tehát ronda pasi nincs, csak stílustalan, nyálas, önbizalomhiányos, szerencsétlen.
2013. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

> Tehát ronda pasi nincs, csak stílustalan, nyálas, önbizalomhiányos, szerencsétlen.


Ellenvetés. Vannak emberek, akiknek a rondasága annyira szembetűnő, hogy az igenis kizáró ok. Meg amúgy is... a külső mindenkinek számít, csak különbözőek az ízlések. De van objektíve ronda.

2013. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
# 3: ok, aláírom, van, én is ismerek tényleg ronda pasit. Egyet. (De van felesége, családja.) Az összes többi stílustalan, szerencsétlen, önbizalomhiányos, nyálas.
2013. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is van ronda pasi. De sokkal taszítóbb a határozatlan, nagypofájú, egoista fiú. És akkor még itt vannak a szerencsétlenek is. Szóval ha jóképű lennél, de szerencsétlen, akkor sem találnál magadnak könnyen lányt :) És talán nem a buliba összehozott csókok számából kéne következtetéseket levonni. Egy lány legyen, akinek számítasz, ne 100 akivel kavarsz, mert az megint taszító
2013. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ismerek jóképű de szerencsétlen srácot... van barátnője, mert konkrétan próbálkoztak nála a lányok. Csak igent kellett mondania.
2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1) Mer' ronda vagy.

2) Neki van dumájuk. Tanulhatnál tőlük.

2013. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"200 lájk"

Na ez igazán szánalmas...

2013. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megint egy olyan kérdés, ami a világot csak fekete-fehérnek látja. Léteznek átlagos pasik is, sőt az emberek megítélésében nagy szerepet játszik az a tény is, ha a kérdező esetleg csak önmaga gondolja úgy, esetleg önbizalomhiány miatt, hogy ronda. Ilyenkor hajlamos az ember a hozzá külső szempontok alapján vele összemérhető embereket is rondának titulálni, holott csak átlagos pasikról van szó. Nem említi például, hogy az aszimmetrikus arcúnak esetleg izmos teste van és magas, vagy esetleg a dagi srác jóképű. Ez mind befolyásolja azt az összképet, ami alapján a nők, sokszor tudat alatt, véleményem szerint 4 alapvető tulajdonságot figyelembe véve határozzák meg a férfiak típusát (jóképű/helyes, átlagos, ocsmány).


Ezen négy tulajdonság mind elég sztereotíp, de az esetek döntő többségében jól mutatják a női vonzódás preferenciáit.

1. Magasság: Talán a leginkább tudatos választás ehhez kapcsolódik. Persze, tudattalan része is van a dolognak. Ugyanis a magasság sokszor pozitív értékekkel fonódik össze a fejekben. Ilyen pl. a sikeresség. Nem alaptalanul, hiszen egy német-amerikai tanulmány kimutatta, hogy kb. minden egyes centi körülbelül 0,6%-os fizetésbeli különbséget jelent. Az alacsonyakkal ezzel szemben olyan tulajdonság fonódik össze, mint pl. a törtetés, agresszivitás, kisebbségi komplexus. A tudatos oldaláról meg annyit, hogy e legtöbb nő elvárja, hogy a pasi náluk még akkor is magasabb legyen, ha magassarkúban vannak. (Ugyebár így érezhetik magukat nőnek, így tudnak nem csak átvitt, de gyakorlati értelemben is felnézni a párjukra.)


2. Testsúly/testalkat: Ennek inkább a szexuális vonzalomhoz van köze, de itt is közrejátszik a tudatalatti összekapcsolás. A sportos/egészségesen izmos férfiak állóképessége a legmagasabb, ezért tudat alatt azt a szintet képviselik, hogy ők képesek a nők szexuális igényeit leginkább kielégíteni. Nyilván ezért vonzóbbak. Az ettől eltérő másik két csoportnak ilyen szempontból rosszabbak az esélyei, de a modern neveltetés és a média hatása miatt a vékonyabb férfiak így is vonzóbbak maradnak. (meg kell csak nézni a mai tinibálványokat, milyen testalkattal rendelkeznek). Ezzel szemben a dagadt fiúknak sokkal rosszabb helyzetük van, hiszen a médiából is az folyik, hogy aki dagadt az fogyjon le (még akkor is, ha ezzel az egészségét kockáztatja), mert ugyebár a dagadtság undorító. Ennek hatása az, hogy a lányok döntő többsége nem tud vonzódni dagadt férfiakhoz. Ez alól általában akkor van kivétel, ha a férfi magas, mert akkor talán képes a nők számára szintén fontos biztonságérzettel szolgálni.


3. Arcszimmetria, jóképűség: Ennek inkább genetikai okai vannak, a szimmetrikusabb arcberendezkedéssel rendelkező emberek immunrendszere jobb állapotban van, genetikailag tehát értékesebb örökítőanyaggal rendelkeznek, ez pedig tudat alatt nagyban befolyásolja azt, hogy kihez vonzódunk, kihez nem.


4. Ápoltság: Itt igazán ebbe nem akarok belemenni, hiszen ezen a legkönnyebb segíteni, de nyilvánvalóan ez is közrejátszik a külső jegyek megítélésében.


A fent említett négy tulajdonságot figyelembe véve tehát minden férfi a női agyakban besorolódik egy kategóriába.

Jóképű/helyes/jó pasi: ha a fenti tulajdonságok mindegyikében kimagaslik, vagy csak az egyikben vannak apróbb hiányosságai.

Átlagos: ha egy maximum két tulajdonságot tekintve rendelkezik hiányosságokkal.

Ocsmány: ha három vagy mind a négy tulajdonságban hiányosságai vannak.


A belső értékek természetesen számítanak, de inkább csak az átlagosokról döntik el, hogy felfelé mozdulnak a párkapcsolat irányába, vagy pedig lefelé. Az igazán ocsmány férfiaknál a belső tulajdonságok már semmit sem érnek.


Persze létezhetnek egyéni eltérések is, szóval a legbiztosabban akkor mondható el a pasiról, hogyha minden lány kivétel nélkül élőben rondának tartja.

2013. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9: Bár sztereotípiák, külsőségek, amiket írsz, de nagyjából egyet kell értenem. Mondjuk a 4. ponthoz én nem csak az ápoltságot említeném, hanem összességében a stílust, tehát ide tartozik az öltözködés, a frizura, arcszőrzet, szemüvegviselés, stb.

Tehát egy átlagos pasi lehet "béna", ha mondjuk tatásan öltözik, olyan a haja, mintha bilivel vágták volna le (vagy épp a kopaszságot próbálja hosszú hajjal álcázni), "kocka" szemüveget hord (azt is az orrára csúszva) és még sorolhatnám.

Mindezek alapján az első 3 kategória alapján "jó pasinak" számítók is sokszor kerülnek a bénák, szerencsétlenek, nyomik, vagyis a rondák közé.

Tehát a megfelelő stílussal szerintem nagyon sok mindent lehet a fenti három pont közül kompenzálni, illetve, ha azok rendben vannak, akkor ezzel az eggyel el lehet szúrni!


Egyébként én az önbizalomnak, kisugárzásnak nagyobb jelentőséget tulajdonítok (volt már olyan pasim, aki az első három pont alapján nem volt kimondottan ideális, de a stílusával levett a lábamról).

2013. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!