Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ti a helyemben összejönnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a helyemben összejönnétek vele, vagy fontosabb lenne egy másik laza barátság?

Figyelt kérdés

Egy kisebb baráti körön belül történt mindez. Nem mondanám semmiképp, hogy olyan a barátságunk, hogy bármikor számíthatnék a "barátnőimre", de barátként kezelem őket. Igazából csak az iskola kötött össze minket és az azon belüli (valamennyire)közös témák, eszmecserék és kölcsönös segítség. Nagy bizalmasok sosem voltunk, nem volt szokás nekik a másik teljes támogatása a legnehezebb időszakokban is, vagy ha rossz napja van.


Ebből a kis csoportból(4-5 fő) két lány járt ugyanazzal a fiúval. Az egyik esetnél a lány szakított vele, mert "nem volt meg az érzés a végére" , a másiknál pedig a fiú vetett véget a dolognak, mert a lány kitekintgetett.Mindkettőnek már legalább egy éve, az óta persze ők is találtak mást. Én csak látásból ismertem és azok alapján, aminek a két lány elmondta, tudtam csak megítélni. Nem akartam veszekedést, becsültem őket annyira, hogy inkább nem is akartam látni, nehogy félreértsék. Nemrég lett csak egyre gyakoribb, hogy mindig számomra semmitmondó dolgokról volt szó és sokszor meg sem kérdeztek dolgokról, hanem úgy kezeltek, mintha ott sem lennék. Valamikor ilyenkor személyesen is találkoztunk (véletlenül) a sráccal és egészen másnak tűnt, mint amilyennek mondták. Kicsivel több időnk volt beszélni, mint addig valaha és összeismerkedtünk...


Nem csinálnék belőle ügyet, ha egyrészt foglalkoztak volna velem anélkül, hogy én kérem (de ha egy igaz, bizalmas barátom lenne bármelyikük is, akkor semmi esetre sem lennék erre képes), másrészt ami a fiút illeti... Nem találkoztam még olyannal, mint ő és sosem volt nekem zökkenőmentes az életem ilyen téren. Nem vagyok szerelmes, csak egyszerűen minden megvan benne, ami számomra a legfontosabb és a legbecsülendőbb egy emberben. (És ami lehet hogy senki másnak nem számít ennyire, csak nekem.) Attól fogva nagyon jóban lettünk, de soha sem akartam ezt érzékeltetni a két barátnőmmel. Sokszor mondták, hogy nem érdekli őket és nem kell kerülnöm(már bőven ezelőtt), de ez után az eset után akkor is megváltozott valami. Sokszor elvonulnak, engem be sem vonnak sok dologba. Eddig is így volt, legtöbbször nem ők kerestek engem, de nem ennyire szembetűnően.


Nekem őszintén ez a barátság nem sokat jelentett eddig sem, csak mégis másabb, ha egy közösségben viszonylag jól megvan egy kisebb csoportnyi ember egymással és ha van elég szabadideje, el tudja tölteni néha egymással vagy tanácsot kér a másiktól. Viszont itt ez a fiú és tudom, hogy önzőség, de kölcsönös a szimpátia, tehát nekem is elég nehéz lenne vele megszakítani ezt a kapcsolatot innentől (holott még bőven nem alakul semmi köztünk annyira egyértelműen). Egyrészt bánt a lelkiismeret, hogy mekkora egy selejt barátnő vagyok, hiszen a barátnők volt barátja tabu, másrészt viszont lehet, hogy azt bánnám nagyon, ha kitartanék az eredeti felállás mellett és ráadásul ki tudja, megérné-e az... Nem mindennapos nálam az ilyesmi egyébként sem.


Teljesen össze vagyok zavarodva, nem tudom, mit váltana ki ez a többi közös ismerősből, hogy reagálnák le, hagyjam-e ezt folytatódni így, vagy tartsam meg a barátságunkat. Ti mit tennétek?


2014. márc. 29. 09:21
 1/2 Amanda :) válasza:

A barátnőiddel eddig milyen volt a kapcsolatotok? Megtudtatok bízni egymásban? Elmondhattátok egymásnak azokat a dolgokat,amiktől féltetek, vagy ilyesmi? Mert ha nem, akkor ez sajnos nem igazi barátság. :/ Ha ez a helyzet,akkor szerintem engedd el őket, mert nem éri meg....

Viszont én a helyedben óvatos lennék a fiúval is. Nem biztos,hogy még annyira jól ismered. Kiderülhetnek olyanok, amik kicsit elrettentőek lesznek...

Szóval: én odaállnék a barátaim elé,és megkérdezném tőlük,hogy miért kerülnek, és mi bajuk? Ha bunkón válaszolnak, akkor inkább örülj,hogy megszabadulsz tőlük... és nem, nem csináltál semmi olyat, ami miatt rossznő-nek mondhatnak,mert az,hogy megismerted ezt a fiút,az nem bűn... mellesleg, az se feltétlenül nagyon gáz, ha egy barátnőd exével jössz össze... voltak ilyen ismerőseim, és náluk teljesen jól sült el a dolog. (oké, ott mondjuk úgy szakítottak, hogy mindketten azt mondták,hogy vége.... )

Szóval: beszélj velük! Aztán dönts! :)

2014. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyesek ezek a laza "barátságok". Előfordulhatnak olyan dolgok, hogy egyszer csak valaki elkezdi többre értékelni a dolgot, és mondjuk olyanokat tesz, vagy mond, amit a másik nem ért, mert neki ez az egész nem ér annyit. Én nem nagyon szeretek ilyen kapcsolatokat kötni, mert rendkívül kellemetlen lehet. Ugyanis nem mindenkinek ugyanaz jelenti a barátságot. Nekem például nem jelent barátságot, ha együtt hülyülök valakivel, vagy mit tudom én mit csinálok. De az sem az, ha úgymond "kényszerből" vagyunk együtt, vagyis iskolában, kollégiumban. Az ilyen kapcsolatoknak az a próbája, ha már megszűnik ez a tér, tehát kijártuk a sulit. A barátok mindig számíthatnak egymásnak, bármikor elmehetnek a másikhoz, de szerintem ismerniük kell egymás családját is stb. Amikor úgy érzel valaki iránt, hogy tűzbe mennél érte, és kiállnál mindenki elé, és mondanád, hogy igen, Ő a barátom, akkor az már barátság. Azt érzi az ember, amikor valakivel kialakul ez a kapcsolat. Nagyon fontos, hogy nem szabad elhanyagolni a másikat, mindig keresni kell, nem szabad magától értetődőnek venni a barátságát, ugyanúgy keresni kell, ez olyan, mint egy házasság. Ismertem egy lányt, ő ki akart sajátítani magának embereket, nem törődött velük, de amikor akart valamit mondani/mutatni nekik, akkor voltak csak érdekesek. Aztán amikor elkoptak mellőle borzasztó jelleme miatt, akkor mindenkire megsértődött, azokra is akik közben előrébb kerültek az általa kisajátítani akart emberek életében, mint ő. Most olyan "barátokkal" vette körül magát, amiktől én pont óva intek mindenkit, tehát gyakorlatilag össze van zárva velünk, ezért lettek jóba. Nálam nehéz kivívni azt, hogy valakiért tényleg tűzbe menjek, és nagyon fontos legyen nekem, de viszont az a kevés ember, aki ezt már elérte nálam, azért tényleg mindent megteszek. Bocs, a hozzászólásom nem annyira kapcsolódott a kérdéshez, de azért remélem sikerült pár jó dolgot mondanom, ami azért hasznosítható a problémádban.
2014. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!