Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egy randi során kinek illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy randi során kinek illik fizetnie? A nőnek, a férfinak, esetleg mindenkinek a sajátját?

Figyelt kérdés
Előre szögezzük le, hogy csak az olyan párok érdekelnek, akik még nem laknak együtt, az ismerkedés fázisában tartanak. Tehát nincsenek közös kasszán. Amikor én randizgattam a párommal 3 éve, akkor mindig ő Fizetett, szóba se jöhetett, hogy én is beszálljak. Amikor viszont átjött hozzám mindig finomakat főztem neki, ami nyilván nem volt olcsó. Akkor még mindketten egyetemre jártunk, tehát egyikünk se volt eleresztve anyagilag. Ma a vendéglátásban dolgozom és ma 11 fiatal pár volt nálunk, akik ismerkedtek, randizgattak. 11-ből 9 alkalommal a nő, vagyis inkább a lány fizetett. Szóval akkor hogy is van ez?

2014. aug. 30. 15:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Én nő vagyok, de mindig felesben fizettem eddig az összes párkapcsolatom során. Nem szoktam megengedni, hogy meghívjanak valamire, mert akkor úgy érzem, hogy tartozok nekik és akkor muszáj valami ellenszolgáltatást nyújtanom, különben olyan, mintha kihasználnám őket. Ezért aztán minden alkalommal felesben megy a fizetés. Természetesen annak sem örülnék, ha a férfi elvárná, hogy én fizessek mindent. Ha épp nincs nála elég pénz vagy meg van szorulva anyagilag, akkor oké, fizetek én mindent, de különben nem.


27/N

2014. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy le lettetek pontozva, nem én voltam. Számomra mindegyik válasz hasznos volt. Megkérdeztem a férjemet is erről. Ő azt mondta, hogy ha annak idején a randijainkon én fizettem volna vagy közösen, ő elsüllyedt volna szégyenében. Ma házasok révén közös kasszán vagyunk, de így is mindig ő fizet. Azt mondta, ha akkor nem lett volna pénze, akkor valamilyen ingyenes programot szervezett volna. De hát mi már 23 évesek vagyunk, szóval egy kicsit öreges a gondolkodásunk.
2014. aug. 30. 21:08
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az a korrekt ha az első randin fizet a pasi. Utána vagy felváltva, vagy felesben. Én 5 évig randizgattam amikor épp nem volt párom, és egyetlen olyan eset volt, amikor én fizettem az első randin, mert a pasi elkésett. Nem volt jó érzés. Főleg úgy, hogy ő hívott el.


Egynél több randinál, ha a pasi fizet mindig, szerintem az már a kihasználás kategória. Én így érzem, ezért mikor a férjemmel a második randinkra készültünk, előre közöltem vele, hogy én fogok fizetni. Ő aztán végig kérdezte az összes ismerősét, hogy ez helyes e így:D mert nem nagyon tetszett neki....volt aki azt mondta rendben van. És volt olyan is, aki úgy gondolta, hogy amíg össze nem költöznek a felek, addig minden esetben a pasinak kell fizetnie. Szerintem ez nagyon durva....


Amikor kialakult a kapcsolat, akkor mi felváltva fizettünk. Egyszer én, egyszer a férjem. Az összeköltözés után közös lett a kassza amibe mindketten beleadunk, tehát elméletben közösen fizetjük a kiadásokat, szórakozást, éttermet, mozit stb, gyakorlatilag pedig ő, mert az ő pénztárcájában van a pénz. Ha nem muszáj, én nem hordok táskát amikor együtt elmegyünk valahová.

2014. szept. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!