Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mennyire helytelen, etikátlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire helytelen, etikátlan dolog (ha egyáltalán az) diákként tanárral randizni?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási intézményben tanulok, tehát természetesen nagykorú vagyok, a tanár nem sokkal idősebb nálam. Az elejétől fogva egyértelmű volt a vonzalom, de természetesen szóba sem jöhetett semmi amíg tanított engem. Levizsgáztam abból a tárgyból amiből oktat, de az egyetemnek még hallgatója vagyok. Nem tudom hogy működik ez, mennyire elítélendő, fel lehet-e ilyesmit vállalni nyilvánosan vagy sem. Nem szeretném ha bármelyikünk rosszul jönne ki a dologból, mondjuk ha Őt megszólnák, csorba esne a tekintélyén, vagy hogy én azt halljam vissza hogy "biztos kifeküdtem a jó osztályzatot". Kerülgetjük egymást egy ideje, de nem tudom mi legyen, tartok a rosszindulatú emberektől, pletykáktól.

23/L


2014. szept. 12. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Levizsgáztál. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy kivel jársz. :) Még ha a tanítványa is lennél, ez egyetem. Iskolán kívül azt csináltok, amit akartok. Ameddig nem viszitek be az egyetemre a dolgot.
2014. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Neki baja lenne ebből, az iskola vezetősége, a többi tanár szólná meg, amiért "diákokkal hempereg". Őket nem érdekli, komoly kapcsolatról van-e szó, csak azt látnák, hogy a hapsi képes nyitni ilyen szinten is a diákjai felé. Nagy eséllyel ki is rúgnák, szóval ne nagyon vállaljátok fel a suli területén és környékén.

L23

2014. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mennénk az egyetemre kéz a kézben vagy nem "esnénk egymásnak" a folyosón, vagyunk ennyire felnőttek. Nem kötnénk senki orrára direkt, de a pletykák szerintem így is terjednének. Nem tudom ebből adódhat-e valami probléma.
2014. szept. 12. 20:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a biztos, ha az intézmény falain belül rejtve maradnak a gyengéd érzelmi szálak, szabadidőtökben viszont természetesen semmi szükség a kapcsolat takargatására.

Nem lehet tudni, mi történne ha nyíltan felvállalnátok ezt, de szerintem mindekettőtök rovására menne tekintély/tisztelet szempontjából, szóval ez maradjon csak kettőtök között, amíg a munkahelyén a diák szerepét töltöd be.

Minden jót!

2014. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam, hogy az egyetemen belül minden maradna a régiben!

Köszi a megértő válaszokat!:)

2014. szept. 12. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az. Hallottam már hasonlóról, ott házasság lett belőle.
2014. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben egyáltalán nem etikátlan. Ha még tanítana téged, úgy gázos lenne, de így nem az.
2014. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Összejönnék vele, de az egyetemen nem vállalnám fel, ismerve az embereket ki fognak titeket utálni. ("protekciós" vagy stb, még ha nem is)
2014. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tárgyfelelős oktatóval (tanársegéd, adjunktus) szerintem abszolút nem etikátlan, akkor sem, ha tanít.


Ha ilyen oktató lennék, úgy rendezném, hogy a csaj szóban ne nálam vizsgázzon, írásos dolgozatát ha én javítanám, akkor kérnék kollégát, hogy nézze ő is meg.


Ilyen esetben nem is kell mit titkolni, bár ha bent semmit sem reklámoz ilyen pár, akkor is mindenki tudna a kapcsolatukról. De azt is tudnák, hogy korrekten ügyeltek arra, hogy ne adjanak maguknak támadási felületet.

2014. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2014. szept. 16. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!