Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért zavarja az embereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarja az embereket az, ha valakinek magas elvárásai vannak? L

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok és nincs párom, annyira nem is törekszem, hogy legyen. Az igazság az, hogy meglehetősen magas elvárásaim vannak, amivel tisztában is vagyok, csak nem értem, hogy ez miért zavar másokat? Miért akkora nagy probléma, ha valaki inkább vár a megfelelőre, mint hogy egy olyan kapcsolatba lépjen, amiben nem érzi jól magát? Az a legjobb, hogy ha elutasítok valakit, rögtön arra gondolnak, hogy nem elég pénzesek, nem elég kigyúrtak, jóképűek. Az a vicc, hogy sosem volt ezek közül egyik sem az ok arra, hogy valakit elutasítsak. Családi összejöveteleken is folyton azt kell hallgatnom, hogy nekem senki sem elég jó, csak a szüleim viselkednek normálisan. Nem értem, hogy miért ez az elsődleges célja mindenkinek, hogy minél előbb kapcsolat, házasság, gyerek, még ha nem is megfelelő a másik fél. :/

2015. márc. 23. 19:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Ami pedig az elutasítást illeti, elég jó az emberismerő képességem és általában már egy kézfogás, egy tekintet, egy mondat elég ahhoz, hogy tudjam, hogy kit szimpatizálok és kit nem."


De eddig csak a "kit nem" érvényesült. Akkor honnan tudod, hogy milyen a másik? :)

2015. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ezek jogos elvárások.
2015. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem félek a szerelemtől, már voltam szerelmes 18 évesen, az volt az első és azóta az utolsó is. Nehezen leszek szerelmes, ez igaz, de félni nem félek. :)
2015. márc. 23. 20:09
 14/24 Ensam skog ***** válasza:

Szerintem ezek nem magas elvárások. Legalábbis nekem ez lenne az alap. Egy kicsit azt tartom túlzásnak, hogy egy kézfogásból megítélsz másokat. Tudom nem mindig teszed így. Bár számomra úgy tűnik hamar beskatujázol valakit. Lehet, hogy egy személy nem tetszik neked elsőre de lehet csak azért mert mondjuk rossz napja van vagy hülyén jön ki egy szituáció. Velem is volt úgy, hogy próbáltam barátkozni másokkal és rá 2 perce döbbentem rá, hogy bakker miért is mondtam ezt nem is így gondolom. Nyílván csak velem esik meg ilyen. Szóval szerintem érdemes azért egy kicsivel több időt töltened valakivel, hogy megismerd a történetét ami mögötte van, hogy miért lett olyan amilyen.

A család alapítást pedig nem hiszem, hogy olyan sokan fontolgatják. A környezetemben lévő barátok ismerősök közül egyik sem akar gyereket meg esküvőt 30 év alatt. Én személy szerint nem is érezném magam érettnek egy gyerekre 35 éves koromig.

2015. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem az elvárásokkal van baj, hanem a felszínességgel és az előítéletekkel. Értelmes ember nem teregeti ki azonnal a kártyáit, sokaknak idő kell.
2015. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Te nem vagy annyira művelt mint ahogy azt állítod magadról.Egy párbeszédben kicsúszhatnak dolgok,egy okos,művelt ember is mondhat butaságokat,de a leírt szó mindig felfedi a valóságot.A 9/13-as hozzászólásod stilisztikai szempontból kimondottan rosszul van megfogalmazva,egy művelt,kifinomult ember így megfogalmazott gondolatok után nem nyomja meg az entert.
2015. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma amit már talán írtak is, hogy előítéletes vagy.


És a 2. probléma, hogy túl nagyra tartod magad, másokat meg kissé lenézel.

2015. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy nem az elvárások a problémák hanem te magad
2015. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
tipikus lúzerkérdés. gondold végig, hogy mit szeretnél és miért írogatsz ide ilyeneket. Persze nem fogsz rájönni, csak csodálkozol, hogy miért nem fogadják el az emberek, hogy olyan vagy amilyen.
2015. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

15: Nem, valóban nem teregetik ki a lapjaikat, de mint írtam, apró jelekből már kivehetőek bizonyos dolgok. Ettől függetlenül esélyt mégis adok sokszor.

16: Nem Magyarországon élek, nem magyarul tanulok és keveset beszélek magyarul, úgyhogy nem hiszem, hogy épp ebben az esetben ezen múlna a műveltségem, vagy a műveletlenségem.

17: Nem gondolom, hogy túl nagyra tartom magam, csak hallgatok a megérzéseimre. Nincs az ég világon senkivel sem problémám, csak megérzem, hogy ki jó nekem és ki nem, nem értem ezzel mi a gond? Aki nekem nem jó, az másnak tökéletes és fordítva.

18: Engem teljes mértékben elfogadtak eddig, csak néhány ember van, túlnyomórészt a rokonságból, akik nem értik, hogy miért nem találok magamnak már valakit.

2015. márc. 23. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!