Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A férfiak miért pl. a facebook...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért pl. a facebookon próbálnak ismerkedni face to face leszólítás és szóbeli kommunikáció helyett?

Figyelt kérdés
Nekem nőként ez elég visszás. Lehet itt a félénk és egyéb szövegkörnyezettel élni, de nem érdemes. Nekem erre, ez nem magyarázat. Ez az írogatás annyira személytelen és számomra nem is túl férfias. Diszkriminatív vagyok, hogy ez a véleményem?

2016. jún. 13. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a véleményem. De ezt javadra is tudod fordítani, mert működhet szűrőként is. A Férfiak (ha félnek is) szembemennek ezzel és megszólítanak. A többiek meg püföljék a klaviatúrát és bizonygassák csak maguknak nyugodtan, hogy ez nem gond.
2016. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

4 kérdéssel lejjebb szintén pontosan ugyanez a téma. Mi késztetett arra, hogy újból megkérdezd?


Az meg, hogy neked mi magyarázat, pont senkit nem érdekel, mert az egyén motivációja őbenne van meg, nem benned. Ha neki az az indoka, akkor el kell fogadnod, mert ő ő, és nem te.

2016. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Most arra gondolsz, hogy ismersz egy srácot, aki nem mer leszólítani, ezért inkább face-n ír, vagy azokra, akik néha ráírnak egy lányra?

Az előbbi szerintem is gáz, de az utóbbi miért lenne? Azért mert valaki több hslyen keresi a lehetőséget, miért lenne visszás?

Egyébként is az utcán leszólítás egy nagyon sikamlós terep, én már meg sem állok, hacsak nem látom, hogy az illető tényleg útbaigazítást kér, mert a többi eset 99%-ában a pénztárcámban akarnak turkálni. És egyébként sem szeretem, ha utcán megzavarnak, és sokan vagyunk így. Teljesen megértem a férfiakat, hogy a semmire nem mennek oda. Társaságba meg nem jár mindenki, ha meg vab is valami társas hobbija, nem biztos, hogy tud ismerkedni.

2016. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó szerintem, hogy nem lehet így ismerkedni. Hanem arról, hogy hetekig, hónapokig tartja valaki így a kapcsolatot, ahelyett, hogy kilépne a való világba.
2016. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Diszkriminatív nem vagy, szimplán számodra ez egy fontos szempont.

Gondolom te sokkal inkább a hagyományos nemi szerepkben gondolkozol (pasi kezdeményezzen, nô meg fogadja a férfi udvarlását, férfi legyen úgymond a fônök a kapcsolatban, stb.), és ezzel nincs is semmi gond.


Annyiban mondjuk érdemes lehet rugalmasabban hozzáállni a kérdéshez, hogy legalább megérteni, hogy az adott pasi miért nem így csinálja - tudom, hogy a legtöbb nô számára az egy nehezen emészthetô koncepció, hogy a férfi szemszögébôl esetleg máshogy tudnak kinézni a dolgok és a körülmények, de néha hasznos megpróbálni errôl az oldalról is megnézni, hogy mi történt. Idônként tanulságos tud lenni.

2016. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3. Én úgy a facebookozást kompletten nem szeretem. De az, hogy lát egy társaságban személyesen, viszont nem jön oda, hanem utólag írogat, én úgy gondolom, hogy gyáva dolog. Viszont én sok olyan pasival is találkoztam, aki bejelölt facebookon ismeretlenül. Ha degradál neki írni, minek jelöl be? Ha jelölgetni akar, ott a legyen ön is milliomos :)
2016. jún. 13. 09:58
 7/11 A kérdező kommentje:
5. Tudom, hogy arra célzol, hogy időnként adjam fel eme elveimet, mert lehet, hogy akár nyerhetek vele valami jót is. Csak a probléma ott kezdődik, hogyha egy férfi nem mer valamiért kezdeményezni (fél vagy bizonytalan magában, egyéb), az már számomra rég nem jó. Én nem olyan férfit keresek, aki nem mer annyit kibökni, hogy szimpatikus vagy és szeretnélek jobban megismerni, ha lehet. Persze ott a visszautasítás lehetősége is, de megpróbálja, mert bátor, amilyen egy igazi valamirevaló férfi :)
2016. jún. 13. 10:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd, kérdező, kinek mi :). Én attól kapok agybajt, ha odajön hozzám egy idegen egy társaságban, mert nem ismerkedni, hanem barátokkal lenni vagyok ott, neked meg ez lenne a fontos. Ez teljesen rendben van, válassz olyan férfit, aki odajön, nincs ezzel a világon semmi gond. A többivel ne foglalkozz, nem egy az értékrendetek. :) Csak szerintem kicsit erős gyávaságnak nevezni. Főleg ha az ember társaságban van, akkor nagyon sokan nem bírják, ha odamennek hozzájuk. De tiszteletben tartom a véleményed :).
2016. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy arra célzol, hogy időnként adjam fel eme elveimet, mert lehet, hogy akár nyerhetek vele valami jót is. "


Nem erre céloztam, hanem csak annyit írtam, hogy érdemes megnézni a miértet is - nem tudhatod, hogy a másik szemszögébôl hogyan zamlottak a dolgok, pedig idônként nagyon tanulságos info tud lenni. Hogy utána akarsz-e kivételt tenni az elveidben vagy sem, azt ennek fényében eldöntöd


Szóval én csak annyit javasolnék, hogy ha egy ilyen esetben, ha valaki nem ment oda hozzád személyesen, helyette facebookon írt rád késôbb, akkor legegyszerûbb egyenesen rákérdezni:

'Szia, emlékszem rád a buliból. Miért nem jöttél akkor oda hozzám?'


És a válasza után még mindig mondhatod azt, hogy 'bocs, de én olyan pasit keresek, aki élôben is odajön hozzám'.


Ezzel nem vesztesz semmit (vagy max kb. egy percet az életedbôl), de van esélyed bepillantást nyerni a másik oldal szemszögébe is.

2016. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: hibája mindenkinek van. Vannak, akiknek ez, hogy nehezen mernek élőben kezdeményezni. Mivel a hibájuk olyan, hogy hamar szembetűnik, rosszabbak lesznek másoknál, akiknek tfh ugyanannyi, ugyanakkora mértékű (vagy akár több) hibája van, de csak később derül ki? Szemléletes példa: néhány kérdéssel lejjebb egy lány azon sír, hogy 6 eltelt év után a párja kb szarnak nézi, és már nem bírja vele, de hát ő volt az első, meg szereti meg minden. Tehát nem is az számít, hogy milyen az emebr valójában, hanem hogy milyennek látszik elsőre?


A másik meg az, hogy sok srác igenis próbálkozott meg kezdeményezett, és sorra kapták a visszautasítást. Persze mondani könnyű, hogy akkor próbálkozzon n+1-edszer, de amíg nem vagy hajlandó megérteni, hogy a másik embernek van saját szemszöge, ami nem egyezik a tiéddel, addig marad a látszatvilág.

2016. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!