Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek miért van az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van az, hogy annyi lány/nő csak a régi női szerepek pozitív oldalát akarja?

Figyelt kérdés
Pl hogy a férfi tegyen meg mindent a kapcsolat elején, keresse, "hajszolja", viszont később a "nem kellemes" része a dolgoknak már annyira nem kell, pl kb egyik fiatal lány nem tud FINOMAN főzni, normálisan mosni, takarítani, mindig noszogatni kell, hogy figyelj, tegyél már rendet legalább magad után (úgy, hogy a férfi is besegít természetesen, pl kapcsolataim nagyrészében én főztem többet, és legalább 2/3ában én voltam a rendezettebb, tisztább fél).
2016. júl. 10. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Inkább tegyél már légyszi különbséget érett és éretlen nők/lányok között első sorban!!


Akiket itt emlegetsz, azok az éretlenek. A főzés az egy dolog, azt meg lehet tanulni. A rendrakás pedig szerintem alap dolog.


És azért, mert neked ilyen rossz tapasztalatod volt (amiben részben te is hibás vagy), azért nem kell rávetíteni nagy általánosságban, hogy ez így van és kész.

2016. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Van pozitív oldala? Haha, még nem sikerült felfedeznem.
2016. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ezek a te választásaid voltak, miért ilyen lányok tetszenek?
2016. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
#3 talán mert nincs senkinek sem a homlokára tetoválva, hogy tudok főzni, tudok, mosni, a gyerekemet nem passzolom le szülés után az anyóséknak.
2016. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Volt olyan lány is, aki pl normális volt, neki köszönhetem azt, hogy én is igényes lettem.


Nem írtam, hogy mindenki, légyszi olvassátok el a kérdést. Annak ellenére, hogy nem mindenki, a környezetemben és a saját kapcsolataimban is javarészt a fent említett nőkkel volt dolgom. Nyilván ismerkedési fázisban ezek nem derülnek ki, leginkább ezek akkor jönnek elő, amikor már összeköltözés van, illetve több időt töltötök együtt, szóval azért az elején nem olyan könnyű ezt kiszúrni.


De igazából itt nem is ezen van a hangsúly. Hanem azon, hogy csomó mindent elvárni és a régi férfi-női szerepeket isteníteni a nők szemszögéből, de úgy, hogy a régi szerepekből a pozitív dolgok kellenek, meg az új női szerpekből is csak a pozitív dolgok kellenek általában a nőknek.

2016. júl. 10. 12:01
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Mert úgy gondolják, nekik már automatikusan jár minden csak azért, mert puncival a lábuk között születtek.
2016. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedni, beszélgetni, kérdezni érdemes, mielőtt a kapcsolatba belevágsz. Ha már nem ilyet akarsz, ha pedig nem ilyet akarsz és mégis sokszor ilyenbe futsz, érdemes elgondolkodni az okain, önismeretre szert tenni. A választásaink a mi felelősségünk.
2016. júl. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Kinek mit jelent az, hogy finoman főzni? Mindenki másképp főz, mert másképp szokta meg, te is a szüleid főztjét szoktad meg, és lehet, hogy akikkel összeakadtál, ők is a szüleik főztjét követik és nekik az a finom.

Csak mondok egy példát. A szüleim hagymásan készítik a krumplipürét, és én is így készítem. Volt egy kolléganőm, akinek mikor meséltem, fintorogni kezdett, hogy az meg milyen. Nekem ez így nagyon ízletes, neki meg szokatlan, mert az ő családjuk teljesen másképp készíti (ismerem egyébként a hagyma nélküli verziót is, menzán ettem olyat, de hagymával jobban szeretem).

Viszont például nekem a spenótfőzeléket senki nem tudja finoman elkészíteni, mert az egy olyan étel, amitől úgy, ahogy van, felfordul a gyomrom.


Egyébként ne példálózz a régiekkel, rend tekintetében például a szüleim között apám az, aki rendszeretőbb, anyám pedig kupisabb, szétszórtabb, pedig ők nem mai gyerekek. Egyszerűen van egy alap rend-szint beállítottságuk. Apám egyébként már idegesítően hajlamos túlzásba esni, szóval az sem biztos, hogy jó.

2016. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Kinek mit jelent az, hogy finoman főzni? Mindenki másképp főz, mert másképp szokta meg, te is a szüleid főztjét szoktad meg, és lehet, hogy akikkel összeakadtál, ők is a szüleik főztjét követik és nekik az a finom.

Csak mondok egy példát. A szüleim hagymásan készítik a krumplipürét, és én is így készítem. Volt egy kolléganőm, akinek mikor meséltem, fintorogni kezdett, hogy az meg milyen. Nekem ez így nagyon ízletes, neki meg szokatlan, mert az ő családjuk teljesen másképp készíti (ismerem egyébként a hagyma nélküli verziót is, menzán ettem olyat, de hagymával jobban szeretem)."


Szóval akkor nyilván a legjobb éttermek sem főznek finoman,mert van, akinek nem ízlik ott pár kaja...Nem azért a legjobbak, hiszen kinek más a finom.:D Értelek! Az is egy nagyon jó példa, hogy valakinek elmondod, hogy valamit hogyan csinálsz és fintorog.:D Amúgy is 1 ember mindent bizonyít. Aki jól tud főzni, az jól tud főzni, az finomat főz, ennyire egyszerű. Lehet pár ételét nem szereted, de az összképét szereted, ha nem, akkor nem főz finoman, ennyi. Vannak nyilván kivételes példák, mondjuk ha valaki vegán vagy nagyon elcseszett ízlése van és bizonyos ételeket nem eszik, vagy egy bizonyos ország ízeit nem szereti. Soha nem 1-2 emberről beszélünk, hanem nagy számokról, 1-1 emberrel példálózni nem hiszem, hogy túl értelmes vitakultúrára vallana. TENDENCIÁKRÓL BESZÉLÜNK.


"Viszont például nekem a spenótfőzeléket senki nem tudja finoman elkészíteni, mert az egy olyan étel, amitől úgy, ahogy van, felfordul a gyomrom."


Itt is a lényeget fogtad meg. Nem 1-1 ételről beszélünk, hnaem az összképről. Ha valaki tud főzni 10 ételt és abból 9 szar, akkor az szarul főz, ennyire egyszerű. A szarra ne mondja senki, hogy nem szar.


"Egyébként ne példálózz a régiekkel, rend tekintetében például a szüleim között apám az, aki rendszeretőbb, anyám pedig kupisabb, szétszórtabb, pedig ők nem mai gyerekek. Egyszerűen van egy alap rend-szint beállítottságuk. Apám egyébként már idegesítően hajlamos túlzásba esni, szóval az sem biztos, hogy jó."


Mond meg, hogy mit ne csináljak légyszi. :D Megint az egy ember a környezetedből nagyon bizonyító erejű. Még mindig kihangsúlyozom a gyengébbek kedvéért : TENDENCIÁKRÓL BESZÉLÜNK.

2016. júl. 10. 12:45
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Nincs ilyen tendencia, te is csak a te szűk körödet és tapasztalataidat ismered, másokat meg nem, lehet, hogy simán kifogtál más ízlésűeket, de az is lehet, hogy nem így nevelték őket, az viszont a te elcseszett választási módszeredről árulkodik, hogy sorozatosan ilyeneket fogsz ki, és észre sem veszed azokat, akik nem ilyenek.


Megjegyzem, sok nívós étterem számomra nem főz ízletesen, a madaram is megsértődne az adagok méretén, és az áraik is a csillagokban vannak, és a kis kifőzdéket jobban szeretem, mert az áraik pénztárcabarátak, az ételeiknek van íze, és jól is lehet vele lakni. Tucatnyi mestercukrászdában a sütemények csak jól néznek ki, de egy kezemen meg tudom számolni, hány cukrászt ismerek, akinek a süteményei nem csak dekoratívak, de finomak is, és nem ismeri a nagyvilág.

2016. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!