Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, titeket zavar hogyha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, titeket zavar hogyha egy randin ti mentek be először egy helyre a fiú helyett?

Figyelt kérdés
Amikor beültök valahova egy randin, és nem a srác megy előre, hanem ti. Tudom hogy nem így illik, de sokszor megtörténik, én meg nem akarok mindig betolakodni a nő elé. Az is hülyén nézne ki. :/ Mennyire rossz pont ez nálatok a fiúra nézve?

2016. nov. 24. 18:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

Nem zavar, maximum tudomásul veszem, hogy nincs tisztában az illemszabályokkal, de legalább valami fogalma van arról, hogy illik a nőt előreengedni, még ha ez nem is pont az az eset. Az jobban zavarna, ha mondjuk kifelé jövet ő menne ki elsőnek.

Egyszer volt egy randim, amikor a kabátomat levettem (nem a férfi segítette le), majd egy darabig látványosan nézegettem a fogast, ami elég magasan volt, végül megkértem, hogy legyen szíves felakasztani a kabátomat. A válasz az volt, hogy ha nem érem fel, tegyem az alsó fogasra... Na, ez már zavart. Nem nagyon, csak annyira, hogy nem volt több randink.

2016. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Lépcső: felfelé a férfi megy előre, pont azért, hogy ne stírölje a nő hátsóját, illetve ne nézzen be a szoknyája alá. Lefelé a nőt illik előreengedni.
2016. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nos a lépcsőre 2 szabályt is lehet olvasni a felfelénél:


- felfelé a nő előre, hogyha megbotlik, akkor a férfi segíthesse

- felfelé a férfi előre, hogy ne lehessen belátni a szoknya alá (ez szerintem marhaság, mert a szabály sokkal öregebb, mint a miniszoknya), a másik a már említett stírölés.


Lefelé:

- a hölgy megy előre mert udvarias

- a férfi megy előre, hogy segíteni tudja a férfi, ha a hölgy megbotlik



Mindkét esetre rengeteg forrás hivatkozik, de az alap szabály az, hogy a férfi mindig álljon a hölgy rendelkezésére, ha annak segítségre van szüksége, tehát szerintem a férfi van mindig "alul".



Ennek ellenére rengeteg helyen olvasni a felfelé férfi elől, lefelé nő elől változatot is.



(mondjuk 185 vagyok, a hölgyek nagy részének a fejtetőjét látom, ha én megyek 2-3 fokkal előtte :))

2016. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem az tiszta, hogy átlagban a férfi erősebb és megvédi a nőt, ezért megy előre... de a bor? Nő nem érthet borhoz? És miért ő dönti el, hogy ami NEKI ízlik, azt isszuk mindketten.
2016. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#14-es:


- boros szabály: a férfi (ha többen vannak akkor az aki az asztalfőn ül, gyk a korelnök, a házigazda, bármi, aki mellesleg vélhetően fizetni is fog) 1 korty bort kap, amit megízlel, és eldönti, hogy megfelelő e a társaságnak.


Ennek az az oka, hogy elvileg egyrészt ahogy említettem ő fizet vélhetően, másrészt pedig mert neki van meg a tudása, hogy megállapítsa megfelelő e a bor az alkalomhoz, a társasághoz, valamint ha nem tetszik, akkor ne a hölgynek kelljen a pincérrel közölni, hogy a lőrét vigye az asztaltól.



Ezzel együtt klasszikus etikettben a nő nem is szól a pincérhez, helyette is a férfi rendel (a hölgy természetesen választ magának, de azt a férfinek mondja el, és a férfi majd rendezi a pincérrel), ha a hölgynek szüksége van valamire, akkor azt közli a kísérőjével, aki késlekedés nélkül gondoskodik arról, hogy a hölgy megkapja amit szeretne.



Ez utóbbit, hogy a nő nem szól a pincérhez manapság már sehol nem tartják szerintem, de érdemes tudni az eredeti szabály még így nézett ki, és például pont ezért kapja a bort, és kommunikál róla a férfi

2016. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Aztalépcsősmindenitneki, köszönöm a felvilágosítást. :)

14: abban a korban, ahonnan ezek az illemszabályok létrejöttek, a nők nem igazán... khm... bontakozhattak ki. Különösebb tájékozottság nélkül is biztosan állítom, hogy nem, a nők - akkor! - nem értettek/érthettek a borokhoz. Kevésbé egyértelműen, de - szerintem - itt is a nő védelme, támogatása jelenik meg: ha a bor rossz, "nem méltó a hölgyhöz", akkor ne igyon belőle.

2016. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Jah, és az is egy tévhit, hogy a férfi azért megy előre, hogy fizikai védelmet biztosítson.


Ebben legalább akkora szerepe volt annak is, hogy a férfi belépés után felmérheti a terepet, hogy az meg fog e felelni a hölgyek számára is. Hiszen akár ledér hölgyek is táncolhatnak odabent :D))))))

2016. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"mert neki van meg a tudása, hogy megállapítsa megfelelő e a bor az alkalomhoz, a társasághoz"


De pont ezt kérdezem, hogy miért? Egy nő miért nem döntheti el? Vagy a fiúknak suliban titokban borászatot tanítottak?

2016. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
És a ledér hölgyben mi a megbotránkoztató? Minden nő fürdik, lát pucér testet.
2016. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#18-as: ezeket a szabályokat 200 évvel ezelőtt hozták... Akkoriban az ilyen körben forgó lányok adott esetben nem csak a borhoz nem értettek, de úgy általában nem sok mindenhez...



Másrészt ez ahogy említettem 1 tényező a sok közül, ha figyeltél, akkor a fiatalabb férfiak véleményét sem kérték ki, pedig lehet, hogy ők is értettek a borhoz :)

2016. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!