Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Baj az a lányoknak ha a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj az a lányoknak ha a férfi "nem csinál semmit" egy darabig? (olvass tovább)

Figyelt kérdés

Lett nem régen valamivel több, mint 10 millió forintom, úgyhogy úgy döntöttem kiveszek "1-2 év szabadságot".


Mostanában nyelvtanfolyamra járok (két idegen nyelvet is meg akarok tanulni középfokon a következő két évben az angolon túl amiből már van felsőfokúm), edzek, sétálok, ismerkedek nőkkel, olvasok, a néhány jó barátommal találkozom és úgy általában elvagyok.

Vidéki (Mo-on top 5 lakosságú) nagyvárosban élek, albérletben és mindenestől kb havi 110-120 ezer forintot költök (albi, kaja, bérlet, ruhák, tanulás, sport, buli)


Van egy alapszakos főiskolai diplomám és dolgoztam már az életemben négy évet folyamatosan.


Mikor lánnyal ismerkedem nem tudom ezt hogy adjam elő normálisan, mert rosszul mondva ez úgy is hangozhat, mint hogy "nem dolgozom, csak otthon lopom a napot" - De a pénzem is megvan rá és közben vannak hosszú távú terveim és megragadtam a lehetőséget erre.


26/F


2017. febr. 22. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Attol fugg, ha csak elherdalja alberletre meg a megelhetesre a penzt, akkor ostobanak tartanam, ha viszont epitkezik is mellette kozben (vallalkozas pl), akkor nem gondolnam sem ostobanak sem naploponak.
2017. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ebből az jönne le, hogy feléled a jövőd. Ha albérletben élsz, gondolom nincs saját lakásod... ebből a 10 millióból akár még vehettél is volna, vagy ha nem is futotta volna ki teljesen, legalább a nagy része meglenne.

Nyelvet tanulni munka mellett is lehetne...


Nem vall túl felelősségteljes gondolkodásra eltapsolni 10 millió forintot...

2017. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

"vannak hosszú távú terveim és megragadtam a lehetőséget erre" - ezt kifejtenéd kérlek? Milyen hosszú távú terveid vannak és milyen lehetőségeket ragadtál meg ennek érdekében? Egy nyelvtanfolyamra eljárni azért még nem a jövő megalapozása, főleg ha közben a tőkédet simán feléled.


Számomra ez a hozzáállás nagyon nem lenne szimpatikus. Én ha szert tennék ennyi pénzre, biztosan nem "vennék ki szabadságot", főleg nem ilyen módon. Lehet, hogy megvalósítanám egy-két drágább álmomat (mondjuk egy utazást), de a pénz nagy részét félretenném, hogy legyen miből elindulni, amikor saját lakást szeretnék majd, illetve családot alapítani.

22N

2017. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1:

Köszi!


2:

Miért vegyek lakást, ha nem tervezek abban a városban megállapodni, ahol jelenleg lakom? Nem értem miért ennyire mániája rengeteg huszonéves embernek is a lakásvásárlás.

Vegyek egy lakást: Kössem le magam örökre abba a városba, ahol jelenleg lakom. Még az sem biztos, hogy ebben az országban fogok élni, pláne nem hogy ebben a városban, ahol amúgy is csak néhány éve élek.


A számokat meg direkt leírtam. Ezt max 2 évig tervezem csinálni, van több mint 10 millióm, havi kb 120 ezret költök. 120x24=? Elmondom, az nincs 10 millió.


3:

Ugyanez részben, mint az előzőnek. 26 évesen hova saját lakás, amikor 80% hogy nem ebben a városban fogok majd élni? Fiatalon egy saját lakás inkább csak púp a háton. Tudom, mert a húgommal mi is eladtunk 2 örökölt ingatlant és abból lett ez a pénz.


Hosszú távú terv: Vannak ismerőseim, kapcsolataim és munkatapasztalatom is a szakmámban. Talán kimegyek majd külföldre (idegen nyelvek), talán megcsinálok egy mesterszakot majd.

Gyereket, családot, megállapodást pedig nem tervezek olyan 6-7 éven belül

2017. febr. 22. 13:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyedul az nem tetszene, hogy te szimplan feleled ezt a 10 milliot, es ez penzugyi "butasagra" vall.
2017. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem baj lenne, én most örököltem picivel többet, és nem vennék ki "szabit". Az a 10 millió qrva gyorsan elfogy.
2017. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
# 4: És ki tart pisztolyt a fejedhez, hogy egész életedben ott élj, ahol lakást veszel? Ennél még annak is több értelme van, ha veszel egy lakást, kiadod albérletbe és a bérleti díjat éled fel. Ha meg máshol akarsz élni, akkor eladod és veszel máshol.
2017. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5: Értem

De hát már leírtam, hogy nem élem fel az egészet.


Ha kicsit matekozol, akkor meglátod hogy maximum az egyharmadát élem fel. Arról nem is beszélve hogy egy szóval sem írtam hogy ne lenne ezen a pénzen kívül is amúgy más megtakarításom. (van)


6:

Ha fa szságokra költi valaki, akkor biztos hamar elfogy. Autó, nyaralás, utazgatás, luxuscikkek amik amúgy nem kellenek, drágább ételek, drágább ruhák, felvágás, stb.


De matekozni gondolom te is tudsz. Ha most 120 ezret költök és van 10 millió forint amit most kaptam, azt ki lehet számolni mennyi idő alatt fogy el. Számold ki kérlek.


7:

Sokat olvastam már arról, hogy egyszerűen csak nem éri meg 30-35 éves kor előtt és azelőtt hogy családot alapítanál, saját lakást venni. Ugyanígy vagyok az autóval is. 19 éves korom óta van jogsim, de autóm is leghamarabb akkor lesz, amikor már majd 1-2 gyerekem is van, mert a munkához sosem kellett és amúgy sem érdekel.


Ha valaki kocsit vesz, ott sem csak annyi a költség utána hogy a havi benzinpénzt kell kiszámolni.

Ha valaki lakást vesz, utána sem csak annyi hogy beszeded a havi albérleti díjat az aktuális bérlőtől, aztán jó' van.


A nagymamámnak volt egy albérlete, őt is láttam hogy mennyit szopott a fa** bérlőkkel, a felújításokkal, az adminisztrációval, a megbízhatatlan emberekkel. Egy albérlet ha tulajdonos vagy nem annyi, mint a bank, hogy berakod a pénzt aztán kapod a kamatot. Rengeteget kell foglalkozni vele és rengeteg járulékos, nem várt költség van. Pénzügy-számvitelen végeztem és a témának rengeteget utána is olvastam már korábban. Ezt láttam

2017. febr. 22. 14:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Fogj belőle 6 misit és fektesd be valahova két évre ami hoz vagy 5-7% kamatot. Valamennyit le tudsz spórolni a veszteségedből.

30/f

2017. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tehát ha összejövünk, én pedig dolgozom, addig te összecuppantod a lakást és mindennap vacsival vársz?
2017. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!