Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek igazam volt, jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igazam volt, jól tettem, hogy kiosztottam vagy túlreagáltam?

Figyelt kérdés
Bejelölt facebookon egy srác, szimpatikus volt, gondoltam miért ne beszélgessek vele. Nekem van egy 8 éves kisfiam és az elején szoktam is szólni erről, hogy ha problémát jelent az illetőnek, nem akar gyerekes nővel ismerkedni, akkor még az elején mondja meg. Neki ez nem okozott gondot. Találkoztunk is kétszer, úgy tűnt, hogy minden rendben. Továbbra is beszélgettünk, viszont nem úgy tűnt, mint aki szeretne látni. Az kimaradt, hogy miután először találkoztunk, azt mondta, hogy ő komolyan gondolja. Miután éreztem, hogy nem stimmel valami, kérdeztem, hogy van-e így értelme, találkozunk-e még. Ő meg nem értette, hogy mi a bajom, miért ne találkoznánk. De ezután se történt semmi. Rámírt elég gyakran, de azzal mire megyek. Így gondoltam megbeszélem vele, hogy hagyjuk ezt az egészet. Erre ő közölte, hogy hát nem szeretné, ha konfliktus lenne a gyerek meg köztem vagy az apja között. Amit nem is értettem, mert mondtam, hogy soha nincs ilyen. Mondtam neki, hogy akkor mondja azt, hogy zavarja, hogy van gyerekem. Hát őt, nem, de na még is csak van, jött a magyarázkodás. Erre kiosztottam, hogy az elején elmondhatta volna, nem sértődtem volna meg még akkor, minek kell szórakozni és hogy mekkora paraszt és persze, hogy haragszom. És még ő volt megsértve, hogy beszélek vele. Letiltottam, csak érdekel, hogy más hogy látja ezt.
2017. márc. 19. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem teljes mértékben túlreagáltad. Az, hogy nem tudja kezelni a szitut (hogy gyereked van), úgy gondolja, hogy lehetnek ebből konfliktusok, és elmondta/próbálta elmondani neked az ezzel kapcsolatos aggályait, szerintem tök normális dolog. Ja, és nem hazudott neked.
2017. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, te voltál az első ilyen tapasztalata, és nem tudta még eddig. Van ez így. Kiosztani talán felesleges.
2017. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

" Erre kiosztottam, hogy az elején elmondhatta volna,..."


De hát az elején elmondta!

Vagy neked 2 találkozás már a közepe?

Eddig emésztgette és így döntött.

Még az elején.

2017. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek, hasonlót írtam volna én is. A gyerekes nővel/férfival való ismerkedés nem ugyanolyan "egyszerű", mint a gyermektelennel, nem várhatja senki, hogy ugyanolyan legyen. Valószínűleg neki te vagy az első ezen a téren, természetes, hogy kétségei, esetleg kérdései vannak. Ez nem azt jelenti, hogy zavarja a gyerek, csak azt, hogy úgymond tanulnia/tapasztalnia kell számodra evidens dolgokat is, és nyíltan kommunikálni veled az ezzel kapcsolatos érzéseiről, gondolatairól. Ezt meg is próbálta, mégha (érthető módon) döcögősen, nehézkesen is. Nem kiosztani, elhajtani, letiltani kellett volna, hanem meghallgatni, eloszlatni a kétségeit, és segíteni neki. Ő megpróbálta, te nem.

29/n

2017. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Uh......
2017. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4-nél a pont........
2017. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én elfogadom a válaszokat, nem kell helyeselni, nyugodtan írjátok, amit gondoltok. De azt szeretném hozzátenni, hogy nekem az volt a bajom, hogy egy hónap kellett neki, hogy ezt elmondja. Meg mikor kérdeztem korábban, hogy találkozunk-e még, akkor se mondta, hogy baja van. De mikor én kimondtam, hogy hagyjuk ezt az egészet, akkor állt elő azzal, hogy milyen konfliktusok lehetnek. Tehát nem, nem szerette volna, hogy meggyőzzem arról, hogy nincsen probléma. És ezt nem tartom korrektnek.
2017. márc. 19. 17:32
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

"nekem az volt a bajom, hogy egy hónap kellett neki, hogy ezt elmondja" - de ez miért baj? Mégis mit és hogyan mondott volna addig úgy, hogy láthatóan ő sem volt még teljesen tisztában a problémával?

"mikor én kimondtam, hogy hagyjuk ezt az egészet, akkor állt elő azzal, hogy milyen konfliktusok lehetnek" - hát persze! Ne haragudj, ha okoskodónak tűnök, de ez is olyan logikus... ezzel, hogy kimondtad, hogy hagyjuk, ott helyben rákényszerítetted, hogy hirtelen szavakba öntse azt, amit valószínűleg még magának sem tudott tisztán megfogalmazni. Nyilván hebeg-habog erre valamit az ember, megpróbálja kimondani, ami benne van, de egy ilyen helyzetben biztos, hogy nem pont úgy, és nem pont azt fogja mondani, ami van. Emellett meg nyilván arra is próbált odafigyelni, hogy ne bántson meg téged.

Értem, hogy mi motivált, hogy érezted, hogy "valami nem kerek", ez nyilván zavart, és ki akartad szedni belőle, hogy mi a baj. Aztán - a feljebb vázoltak miatt - gondolom a pasi is szerencsétlenül fogalmazott, benned pedig alapból felmerült már, hogy a gyerek zavarja... innentől egyenes az út az általad leírt szituációhoz. Az a helyzet, hogy - kissé egyszerűsítve - ez egy sima félreértés volt, semmi több. De mostmár mindegy... ha elfogadsz egy tanácsot, én azt javaslom, legközelebb próbálj türelmesebb és nyitottabb, sőt, empatikusabb lenni.

2017. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez így nem jó, ha ügyes vagy az első beszélgetés alatt kiderülhetett volna, és ha randira hív akkor tudod, hogy nem zavarja a dolog, egy két randiból meg megismerhetted, volna hogy az a fajta aki csak szexe hajt vagy komoly kapcsolatot akar. Ha pedig zavarná a gyerek akkor el sem hívott volna.

De így már azt a látszatot keltetted, hogy azonnal az övé akarsz lenni gyerekestül meg miden csak annyit kell mondania és eljátszania, hogy komolyan akar téged.

2017. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, mert voltam hasonló helyzetben! Neten ismerkedtem meg egy férfival, első pillanattól kezdve nyílt lapokkal játszottam, minden körülményem tisztázott volt, az is, hogy van gyerekem. Mi találkoztunk is, viszont utána kezdett el nagyon távolságtartó lenni. Azt hittem, nem jöttem be neki... aztán utólag bevallotta, hogy ő már a találkozónk előtt tudta, hogy az én életkörülményeim számára nem felelnek meg, nem tudná felvállalni a gyermekemmel való együttélést, csak azért akarta a találkozót, mert nagyon kíváncsi volt rám.

Egyrészt értékeltem az őszinteségét, másrészt viszont dühített, hogy az időmet rabolta, hiszen heteken át beszélgettünk, órákig beszélgettünk a találkozón és ő mindvégig tudta, hogy nincsenek távlati céljai.

2017. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!