Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért játsszák meg sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért játsszák meg sokan ismerkedéskor, hogy ő mekkora társasági lény, bulizni jár, eljár a barátokkal, közben pedig ezekből a fele sem igaz? Aztán később kiderül hogy egyikük sem olyan

Figyelt kérdés

Miért félünk ettől, miért félünk erről beszélni?


Én is érzem sokszor a nyomást magamban, hogy kamuzzak, hogy havonta párszor megyek bulizni, az itteni városbeli barátokkal összefutok heti többször, mik voltak a hétvégén, stb-stb.

A barátnőmmel két hónapja jöttünk össze és pont tegnap beszéltünk erről, hogy igazából egyikünk sem akkora társasági lény, partiarc, mint az ismerkedés elején azt mondtuk és közben pedig mindketten azt éreztük hogy kicsit többet kell mondani erről a másiknak, mint ami a valóság, hogy jobban elfogadja emiatt a másikat. Aztán jót nevettünk ezen így, mert valójában ennyire ez egyikünknek sem számított, de mégis AZT HITTÜK A MÁSIKRÓL, HOGY SZÁMÍT NEKI.


És közben meg azt vettem észre, hogy a nők valóban az érdekes életre, érdekes sztorikra reagálnak jól. (A nőket említem, mert férfi vagyok, férfiakkal nem ismerkedem.) Azok a randik, ismerkedések ezerszer jobban alakulnak nekem, amikor az utazásaimról, kalandjaimról (nem szexuális kalandok), mesélek, az érdekes munkáimról, érdekes hobbijaimról, olyan érdekes dolgokról amik velem megtörténtek de nagyon sok emberrel inkább nem és hasonlók. Szóval itt van ez hogy állandóan mondani kell hogy nem vagyok unalmas (ami valahol oké), de ez már oda leszivárog, hogy nem szabad azt mondom hogy egy hétvégén otthon voltam és nem mentem sehová, mert már lehet attól is elveszíti a másik az érdeklődését.


Remélem a lényege átjött a gondolatnak. Mit gondolsz?


2017. ápr. 23. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
azért mert nem érzed, hogy anélkül valaki lennél, hogy azt meg ne csinálnád. Tehát nincs önbizalmad a saját lényedben, aki te magad vagy, hogy az úgy patent, és hogy azt úgy fel lehet vállalni, ezért kiszínezed, hogy úgymond vállalhatóbb legyen, és úgy gondolod hogy úgy lesz vonzóbb a másik fél részére is. Nem azt kell mondani, hogy nem vagy unalmas, hanem azt kell mondani, hogy mi az a része az életednek ami szórakoztató. Mert mindenkiben van ilyen meg lehet találni, lehet szórakoztató történeteket találni amit megéltél, mégha közvetlenül nem is veled történt hanem mondjuk az osztályban munkahelyen stb. Nem az állandósult szórakozáson van a hangsúly hanem egy általános szórakozottságon. Lehet mondani hogy nem voltál sehol, ez hülyeség hogy nem lehet.:D Itt inkább sokkal inkább arról van szó, hogy egy ember miben tudja elfogadni saját magát. Mert ha el tudod fogadni saját magadat úgy ahogy valójában vagy, tehát hogy hétvégén otthon maradsz, és feltalálod magad stb, akkor azt sem fogod kínosnak tartani megmondani, mert te bízol benne hogy az is jó. Ergo nem feltétlenül a másik miatt hazudsz, hanem saját magad miatt, mert kínosnak érzed a valódi éned.
2017. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én egész hamar kinyilvánítom, hogy nincsenek barátaim, de nem szoktak odalenni érte. :D

Hazudni sosem szoktam, ha az számít a lánynak, hogy mennyi barátom van meg mennyit szoktam utazgatni, akkor úgyis csak egy kósza kefélésre lenne alkalmas legfeljebb (ha jól néz ki). Értelmes, komoly párkapcsolatot kereső nő meg nem a horvát tengerpartos sztoriktól fog benedvesedni, vagy lelkesedni irántam.

2017. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azert mert az ember szeretne lenyugozni az ellenkezo nem kepviselojet.

A mai "tarsadalmi normak" alapjan peldaul "menobbnek" szamit az, aki eljar bulizni, mint aki nem.


Ez rovidtavu random kapcsolatoknal nem is baj, de amikor az ember komoly tarsat keres, akkor kell annyi esze legyen, hogy onmagat adja.

Hosszutavon nem lehetseges a megjatszas.


Neked most mazlid volt, mert a partnered is kamuzott, de mivan ha o tenyleg mindig menne hetvegente bulizni? Meddig birtad volna?

2017. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokan pont párkeresési céllal csinálják ezt. Amikor már nem keresnek, megszűnik az ok :)
2017. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolják, hogy magasabb társadalmi státusz vonzóbbá teheti őket, amiben azért van logika tényleg.

De mivel színészkedés, ezért a testbeszédük lebuktatja őket, és a tudatalattonk ezt valami negatív tulajdonságnak egyszerűsíti le, nem lesz szimpatikus a csávesz

2017. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Válaszoltál a saját kérdésedre: Mert így sikeresebben megy a dolog. Nem szoktam kamuzni ismerkedéskor, de tapasztalom ezt a dolgot barátkozás terén. Aki menőnek és bulizósnak állítja be magát, az felkelti a csajok érdeklődését. Aki nem, az senkit sem érdekel.

Kíváncsiságból ismerkedésnél kipróbáltam kétféle szöveget. Az egyiknél azt hangsúlyoztam, milyen bulis vagyok és kíváncsiak voltak rám. Amikor azt hangsúlyoztam, hogy szeretek olvasni és sétálni, senkit sem érdekeltem.

2017. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége a szórakoztató, nagyhangú, bulizós, laza figurákat kedveli, ezért a legtöbben ezt az arcot próbálják magukról mutatni. Meg mert az élet egyik legnehezebb feladata elfogadni önmagunkat. Elég nehéz ugyanis belátnia valakinek, hogy ő bizony inkább otthon szeret lenni egyedül, kerüli a társaságot. Nehéz ám felvállalni, hogy valaki magányos farkas típus. Nekem szerencsém volt, tálaltam egy hozzám hasonló aszociális férfit, aki érti, hogy én magam vagyok számomra a legszórakoztatóbb lény, és tudja is, hogyan kell ezt lereagálni, hiszen ő is ilyen.
2017. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is elgondolkodtam már. Én sem hazudtam ismerkedésnél konkrétan páromnak, de féltem, hogyha kiderül rólam, hogy alig van barátom, egyedül mászkálok a városban, ha vmit csinálni akarok, vagy otthon ülök, akkor vmiért azt fogja hinni, hogy rossz a személyiségem, antiszociális vagyok,m nem szerethető... vagy hát nem mondtam ezt így meg magamnak, de visszagondolva ekként tudnám körülírni.

Szóval meséltem neki azokat a sztorikat, amikor ilyen osztálytárssal, olyan barátnővel voltam... aztán szép lassan, amikor már megismertük egymást, és láttam, hogy benne megbízhatok, akkor már elmondtam, hogy introvertált vagyok, szorongó, nehezen tudok akármilyen kapcsolatot kialakítani vagy új emberek társaságában feloldódni (ő volt a kivétel... innen éreztem, hogy érzek iránta vmit :D), több barátban csalódtam már stb. És nem kezelte úgy, mint ahogy számítottam rá, mert mindenhonnan jön ez, hogy ha nincsenek barátaid és nem mozdulsz ki minden 2. nap, akkor lúzer vagy stb... és kiderült, ő sem egy nagy társasági ember. Talán több ismerőse, haverja van, mint nekem, de annyival nem :).


Annyit tanultam meg, hogy felesleges másnak mutatni magad vagy trükközni... ha szeret, szeret, ahogy vagy, ha nem, akkor meg nem kell miatta kardba dőlni.

2017. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!