Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok baj lenne, ha a randi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok baj lenne, ha a randi előtt elején leszögezném azt, hogy szeretném, ha közösbe fizetnénk?

Figyelt kérdés
Nem a pénzről van szó, nem vagyok olcsó jános csak nem érzem kompatibilisnek a mai világgal ezt. Ha én fizetem az egészet olyan, mintha prostituálnám és eszközként kezelném őt, egyenrangú partnerként szeretném kezelni. A másik számomra ez biztonságot is ad, mert így látom rajta, hogy magamért szeretne és nem a pénzem kell neki. Elavult szokásnak érzem ezt a férfi mindent fizet felfogást, ez egy berögzűlt maradiság.
2017. júl. 14. 06:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
16%

32 éves nő vagyok, és ragaszkodom hozzá, hogy ha fizetős helyre megyünk randizni, a saját részemet fizetem. Ebből nemrég volt vitám egy facebookon próbálkozó 23 éves sráccal, mert ő meg azt akarta (egy beszélgetés után), hogy egyszer ő fizessen, egyszer én (De mi van, ha nem lenne több találkozás? Én meg utálok tartozni...) Nem lett randi végül.

Szóval ha a közös fizetést úgy érted, hogy mindenki a maga részét fizeti, amit ő fogyaszt, és nem felezzük az egészet, tehát ha én történetesen kevesebb összegben költök, akkor nem kell beszállnom a te költségedbe, és természetesen ezt fordítva sem várom el, akkor részemről a közös fizetés rendben van.

2017. júl. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
10%

Akkor gyere velem randizni és az elsőt te fizesd egyes ;D

30/f

2017. júl. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
Csak a saját fogyasztásomat, a tiédet nem, tessék figyelmesen olvasni. :-)
2017. júl. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Azzal indokoltad, hogy mivel lehet, hogy nem lesz második randi és te nem szeretsz tartozni, azért nem akarod, hogy a férfi fizessen. Felőlem akkor rendezzük felesbe :D

30/f

2017. júl. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Igen.

Elmagyarazom: en is kozosbe szeretnem. Mert senkire nem vagyok raszorulva. Es valoszinuleg dragabbat is fogyasztok mint a masik fel. De egy ffi lovagiasan mindig felajanlja hogy o fizet. Sot, tenylegesen is fizet. Aki mar a randi elejet ezzel kezdi, nem pedig azzal h szia, milyen napod volt, es beszelgetest invitalna, azt elkuldom :D

22L

2017. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem furcsa lenne, ha ezt így elöre kikötnéd - mivel az elsö randi nem arról szól, hogy jó drága helyen sokat fogyasztunk, hanem egy kávé/pohár bor/üdítö mellett beszélgetünk. HA ezt kifizetni neked annyit jelent, hogy a nö A pénzedért akar veled lenni, akkor vagy nagyon zsugori vagy, vagy valami lelki defekted van.


Én "elvárom", hogy a férfi meghívjon az elsö alkalommal, de minden esetben felajálnom, hogy a saját fogyasztásomat én fizetem - aztán vagy belemegy az illetö vagy sem, és a reakciója stílusa sokat elárul róla.

A második randitól kezdve viszont nekem fontos a "mindenki fizeti, amit fogyaszt" elv, mert az elsö randi meghívás, a többi meg már közös program.

2017. júl. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Én sem szeretem, amikor a férfi (én) fizet mindent automatikusan, szerintem is elavult, buta szokás. De még kevésbé szeretem olyasmivel feleslegesen megterhelni a randit, amit te leírtál. Szerinted jó indítás egy randin, ha ilyne komolykodó, merev módon anyagiakról beszélsz? Szerintem sokkal jobb nagyvonalúnak lenni és sokadlagos dolognak tekinteni a fizetést. Én gond nélkül fizetek, hogy ne akasszuk meg az amúgy kellemes időtöltést a bénázással, amit a külön fizetés okoz. Ha a lány szóba hozza, hogy nem kellett volna, vagy hogy hadd fizesse ki az ő részét, akkor annyival le lehet zárni, hogy legközelebb ő fizet, vagy valami.

Szóval szerintem jobb az, ha eleve nem tulajdonítasz a fizetésnek nagy jelentőséget, mint hogy ennyire mereven és komolyan veszed.

2017. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

Jelenleg nem randizom, elméleti síkon közelítem meg a kérdést és nem lenne baj. Igazából ha elképzelem a szitut, nem is kell nagy körítés, két mondatban elintézhető a helyszínen.

- Szia, iszunk egy kávét?

- Persze, keressünk/tudok is egy jó helyet.

-Ugye neked nem gond, ha nem meghívjuk egymást, hanem mindenki fizeti a saját fogyasztását?

- Nem, dehogy is.

Erről lehet előzetesen is beszélni, de én eleve nem is indulok el pénz nélkül. Ritka kivételtől eltekintve mindig van nálam annyi, hogy haza tudjak jutni és ne haljak szomjan.

2017. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Nálam viszont le is zárult a randi ezzel a kijelentéssel.

Aki azt feltételezi rólam, hogy azért fogadok el egy 200 ft-os kávét, hogy anyagilag kihasználjam, az húzzon a pichába. Ennyi.

Baromira elegem van, hogy mindenki pénzéhes, haszonleső qurvának tart, csak azért, mert nőnek születtem. Még a nevem nem tudja, de azt már feltételezi, hogy a pénzre megyek. Igazán hízelgő. Tényleg.


Attól meg röhögőgörcsöt kapok, amikor minden minimálbéres suttyó azért reszket, hogy a nő a pénzét akarja. Kinek képtelitek magatokat?!

(Azt ugye már tisztáztuk, hogy engem kinek képzelnek.)


Az a szánalmas, hogy egyre több lány annyira be van tojva, hogy nem lesz pasija, annyira nem tartják magukat semmire, hogy odadobják maguk az első fillérbaxó suttyónak, aki annyira nem tartja, hogy udvariassági alapon fizesse a kávéját.


Majd ha te esel teherbe, te szülsz, és baj esetén te maradsz ott egy gyerekkel, akkor tárgyalhatunk arról, hogy ki mennyit tesz bele egy kapcsolatba és mibe kerül neki. Sehol sem vagytok egy xar kávéval.

2017. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
11%
Úgy látom, sok még a gyöpös agyú itt. Sokat kell még érnie ennek az országnak. Pedig inkább fizetem a magam részét, semmint egy pasas hisztijét hallgassam, mert nem lehet gavallér.
2017. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!