Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok baj lenne, ha a randi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok baj lenne, ha a randi előtt elején leszögezném azt, hogy szeretném, ha közösbe fizetnénk?

Figyelt kérdés
Nem a pénzről van szó, nem vagyok olcsó jános csak nem érzem kompatibilisnek a mai világgal ezt. Ha én fizetem az egészet olyan, mintha prostituálnám és eszközként kezelném őt, egyenrangú partnerként szeretném kezelni. A másik számomra ez biztonságot is ad, mert így látom rajta, hogy magamért szeretne és nem a pénzem kell neki. Elavult szokásnak érzem ezt a férfi mindent fizet felfogást, ez egy berögzűlt maradiság.
2017. júl. 14. 06:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ez így elég hülyén veszi ki magát. Én egyébként nőként automatikusnak veszem, hogy fizetem a részem, ahogy szerintem sokan. Viszont ilyen anyagiaskodással kezdeni... háát enyhén szólva is lelombozó.

És neked komolyan ez a token, hogy így nem a pénzedért kellesz neki? :D Ha sok a pénzed és valaki célzottan arra hajt, akkor ígyis-úgyis kispórolja azt az első pár randit amíg még nem élősködhet rajtad, úgyhogy ezt nem igazán tudod kivédeni. De azért ez a ritkább eset, na.


Egy szó mint száz, szerintem kár ebből "ügyet csinálni" és ilyen párszáz forintos hülyeségekkel rombolni a hangulatot. Gondolom első randikon inkább egy kávéról van szó, mintsem három fogásos vacsoráról

2017. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
12%
9-es, tudod, a te logikáddal azt is ki lehetne hozni, hogy te meg egy 200 Ft-os kávéért dobod oda magad. Lehet lepontozni.
2017. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Azért van itt ennyi magányos, megkeseredett, "jajj, miért nincs nőm" férfi, mert mindent reális oldalról akartok megközelíteni.


Igen: logikus, amit mondasz. Neki is van - jó esetben - keresete, valószínűleg megengedhet magának egy kávét vagy egy pohár bármit. A legtöbb nő ezt fel is ajánlja automatikusan már, hogy fizet.


DE


Szerinted, ha találkozik veled, aki már ezzel az anyagiaskodással kezdi a randit, aztán pár nap múlva mással, aki simán meghívja, nem sajnálva azt a pár száz forintot, akkor ki lesz számára szimpatikusabb? Segítek: a második. És nem, nem a párszáz forint miatt, mert élősködni akar valain és a pénze kell, hanem a gesztus miatt, ami kedves, odafigyelő és sokmindent elárul az illetőről: pl., hogy nem csak magával foglalkozik és spekulál.

Ennyi.

2017. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem esne jól egy ilyen kijelentés. Mármint... számomra természetes, hogy a saját fogyasztásomat én fizetem, nem fogok feminácizni, ha felajánlja valaki a meghívást a végén, de az alapvető az az, hogy magamnak fizetek.

Viszont a randi már feltételez némi ismeretséget, mármint nyilván nem két szó után hívsz randira. Szóval feltételezve, hogy jó véleménnyel vagy rólam, utána meg benyögsz egy ilyet, hogy de ugye a sajátodat fizeted...? Én baromira megbántódnék, hogy egyáltalán ilyet lehet feltételezni rólam, mikor soha semmi jelét nem adtam az ismerkedés során, hogy aranyásó lennék. Nekem ebből az jönne le, hogy rossz véleménnyel vagy rólam, és azért akarod ennyire tisztázni a játékszabályokat.

Azt nem mondom, hogy feltétlenül visszamondott randi lenne a vége, mert oké, magamtól is fizettem volna, de mindenképp rossz ponttal indulnál.


(Egyébként ez a meghívással prostituálod a nőt kijelentés butaság. Ez abban az esetben igaz, ha veszed a buliban a koktélt a csajnak, hogy aztán hálából térdeljen... De az, hogy a randin esetleg(!) felajánlod a meghívást, ha jól sikerült az este, az nem prostizás, puszta lovagiasság. Mint az, hogy kinyitod az ajtót, vagy előreengeded. Az sem kötelező, de azért jól esik, ha így teszel.

De mondom: részemről ettől függetlenül természetes lenne a saját rész fizetése. Baráti találkozókon vagy üzleti megbeszélésen is így van, mindenki készül a saját részére, aztán persze lehet, hogy valaki felveti, hogy viszi az egészet, de ez nem elvárható.)

2017. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha te hívod el a nőt randizni (azért jegyezzük meg általában a nők kellenek a pasiknak és nem fordítva), akkor neked illik fizetni. Ez ilyen egyszerű.
2017. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
#15 NAGYON jol mondja!!!! Kérdezö meg ásd el magad! (Ja már megtörtént!!!!)
2017. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A 9-es nagyon jól megfogalmazta azt, amit én is gondoltam. 😂

Milliomos vagy, hogy attól félsz hogy a pénzed kell neki vagy tényleg a minimálbéredet félted ennyire, hogy egy szaros 400 forintos kávét nem bírsz kifizetni első alkalommal?

2017. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

A randik teren nem igazan tartom magam tapasztaltnak. Ket sraccal volt eddig, azokkal ossze is jottem es ebben benne van a mostani parom is.

Oszinten szolva, nekem nagyon illuziorombolo lett volna, ha barmelyikuk is ezzel kezdi. Es nem azert mert egy jarkalo penztarcat kerestem/keresek magamnak, hanem maga a tudat, hogy ennyi gesztust se kapok. Termeszetesen a randi helyszint nem is egy etterem alatt ertem, hanem egy olcsobb pub vagy kavezo pont megfelelo volt, ahol aztan 500 ft-nal en tobbet nem fogyasztottam. Egyebkent fel is ajanlottam mindig, hogy fizetek, de ekkor mindig azt mondtak , "nem majd ok".


Megjegyzem kicsit szomoru, hogy mindenkibol mar a hasonleso ribit kell kinezni.

2017. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

Én férfiként úgy gondolom, hogy ez egy hülyeség.

Eleve azt nem értem, hogy minek ideológiát gyártani ehhez.

Én gyakorlatias szemszögből nézem ezt az egészet, úgy vagyok vele, hogy tökéletesen mindegy, hogy ki fizeti ki azt egy-két kávét vagy üdítőt, semmi jelentősége, teljesen értelmetlen fillérb@5zásnak tartom ezen rugózni, hogy ki fizeti ki azt párszáz forintot, bakker, végülis nem autót veszel a csajnak, csak egy rohadt kávét.

2017. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


4 okból se tetszene:

1. Ha már a randi elején közli, hogy ő bizony nem fizet semmit se, akkor úgy érezném, hogy azt gondolja a pénzére megyek, ami nem éppen kecsegtető.

2. Ha azt mondja fizessük közösben nekem az jönne le belőle, hogy mégsem vagyok számára annyira szimpatikus, hogy ebből esetleg legyen egy második randi, mivel 500 Ft-ot se akar rám fordítani.

3. Hallottál már arról, hogy GESZTUS? Nem feltétlen csak egy férfi-nő kapcsolatban létezik, pl.: ha én lányként elviszem haza az egyik barátnőmet, vagy az egyik fiú barátom mivel sokszor elvisz engem kocsival, ezért meghívom valamire. Tudod a gesztusértékű kedveskedés mindenkinek jól esik, amit nem feltétlen megvásárolható dolgokkal lehet kifejezni. De ha már egyszer a fiú hív meg engem, a meghívás meg azt jelenti, hogy az ő számlájára történik a fizetés, akkor miért fizetném én? Akkor elavult szokás ha kinyitja egy férfi az ajtót, vagy előreengedi a nőt? Mert ezek is ugyanúgy gesztusértékű dolgok. Ha már a kapcsolat legeslegelején nem hajlandó felém ilyeneket tenni, akkor azt érezném nem vagyok elég fontos neki, és akkor mi lesz a későbbiekben???

4. Te meghívod egy kávéra, neki meg tudod mennyibe kerül a sminkje, a ruhája, a cipője, a haját, a bőrét, a testét ápolni nap mint nap, csak hogy tetsszen magának és neked??? Talán egy kicsit több, mint egy kávé ára. Ha te ezzel "fizetsz a társaságáért", ő akkor meg 1000-szeresen fizet azért, hogy tetsszen neked.


Nyilván hosszabb távon már felesben, vagy akár én hívom meg a másikat, de nehogy már az első randin fájjon kipengetni 500 Ft-ot egy kávéra a racionalitás elvére hivatkozva :D

2017. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!