Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, nektek mi a véleményet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nektek mi a véleményete egy olyan férfiról, aki meglehetősen anyagias és pénzközpontú?

Figyelt kérdés

Kapitalista,libertariánusként vállalom, hogy abszolút pénzközpontú és anyagias vagyok, szerintem ezek pozitív jelzők, legalábbis én úgy használom őket.

Sajnos a sok kádárista agymosás miatt a magyar társadalom többsége még mindig negatívan áll a pénzhez.

Engem érdekel a pénz, és minél több van, annál jobban érzem magam, költeni is szeretem, annyi jó dologra fel lehet használni, engem boldoggá tesz.

Nálam az anyagiasság csak arra terjed ki, hogy nekem nagyon fontos a pénz. Viszont az, hogy másnak mennyi van, az engem egyáltalán nem érdekel, nem ez alapján választok párt. Nem az alapján ítélem meg az embereket, hogy mennyi pénzük van, engem csak az érdekel, hogy nekem minél több legyen.


2018. szept. 10. 23:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

A társadalmi egyenlőtlenséget nem kéne összemosni a társadalmi igazságtalanságokkal. Még akkor se, ha a rendszer vagy vadkapitalizmus törvényerőre emeli őket. A lopás akkor is lopás marad, ha a világ legtermészetesebb dolga.

Az állambácsi mellesleg pont, hogy a semmirekellő prolitól szedi el, amije van, szimplán, mert belőle van több. A néhány ezer gazdagtól elszedett pénzből nem lehetne említésre méltó mennyiséget lopni, és különben is, nem azért cseresznyéznek egy tálból a nagyurakkal, hogy most meg megsarcolják őket.

A kapitalizmus ugyanolyan szar rendszer, mint a szocializmus, a különbség csak annyi, hogy másképp szar.


A CO2 mellesleg messze nem egyedül felelős a globális felmelegedésért. Bőven idetartozik a metán, a mindenféle nitrogén-oxidok, és csomó olyan vegyület, amit az ember hozott létre, tehát a Triász-Júra időszakban nem létezhetett.

2018. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10 Igen jellemző, aki túlságosan én központű és felhalmoz mindent ezerrel az persze, hogy nem hisz a globális felmelegedésben.


Ez a bajom az ilyen kapitalistákkal, mint te, hogy trump szerűen leszarjátok a globális felmelegedés veszélyét és csak felhalmoztok mindenféle szart. Ilyenek miatt van teljesen elszegényedve a harmadik világ. Ugye azt vágod, hogy a világ pénzének felét az emberek 1%-a uralja? Itt hol az igazság kérem szépen? Ha azt a pénzt szétosztogatnák, nem lenne ez a közel keleti konfliktus, nem lenne menekült válság, afrikában nem éheznének olyan sokan. Kapitalizmusnak az én központúság a nagyravágyás, bérmunkarendszer és az elidegenedés legnagyobb hibája.


A másik a neoliberális gazdaság eddig csak pusztítást okozott, a gazdaság nem, hogy nőtt volna, de rohamosan csökkent, egyre inkább növekedett a felsőosztály, ami miatt rohamosan megnőtt az alsó osztály.

Szerinted Skandináviában ahol szociáldemokrata rendszer van és a jövedelmekben nincs olyan nagy szakadék, ahol van erős szociális háló, progresszív adórendszer az ennyire erőszakos és diktatórikus helység lenne?


Az önkénteskedéssel az a probléma, mintha te lennél a földesúr és adnád a kis alamizsát a szegényeknek. Ezt nem tartom helyesnek, igenis kell egy erős állami rendszer. Mitől lenne nagyobb lopás egy igazságos, progresszív adórendszer, mint az, hogy a tőkés egyfolytában kizsákmányol téged és nem kapsz megfelelő fizetést, ha nem olyan beosztásban vagy? Te valójában legitimalizálod a kizsákmányolásokat, de egy igazságosabb nagyobb egyenlőségre törekvést meg fújolod. Nincs semmi igazság érzeted?


Én azt szeretném legjobban, ha egyszer északról, nyugatról jöjjének ide kormányozni és hasonló rendszert alakítanának ki, mint skandináviában kérdés nélkül rájuk szavaznék.


Miért kell állandóan a bukott szocializmusra mutogatni? Nagyon káros volt a sok évnyi szocializmus nálunk, de az nem volt igazi szocializmus, hanem államkapitalizmus volt és semmi esetre se volt baloldali. Egy normális ember nem akar újra kádárizmust, hanem egy igazságosabb emberközpuntúbb rendszert, ami nem a libertárius jobboldalon keresendő.

2018. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!