Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Azért nem találhat rám a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem találhat rám a szerelem, mert nem zárkózom el kötöttség nélküli kapcsolatoktól?

Figyelt kérdés
Elfogadom, hogy van összefüggés, csak kíváncsi vagyok mások véleményére. Nekem nem okoz problémát kötöttségek nélküli kapcsolatban lenni, jól esik, nem csak a szexről szól, filmezünk, beszélgetünk is, összebújva alszunk, segítünk egymásnak ha tudunk. Nem érzem problémásnak, hiszen mindketten kapunk ebből, korrektek vagyunk stb. de vele/velük én se akartam többet. Nagyon ritkán érdekel valaki úgy komolyan, de mostmár jó lenne valakivel mindent megosztani és felelősséget vállalni egymásért, ez nekem már kevés, és szívesen feladnám valami tartalmasabbért. Sokak szerint nem is fog így rámtalálni az igazi, mivel érződik tudat alatt is, hogy nem egy komoly nő vagyok úgymond. Szerintem nem ezen múlik, hogy tudok ilyen formában is létezni, hiszen ha valakiben érzem azt a pluszt teljesen másképp állok én is hozzá.
2019. febr. 24. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor arra a pontra jutsz, hogy elakarsz végre kötelezõdni, akkor mindenképp el kéne zárkózni az ilyen kapcsolatoktól, ez nem is kérdéses.

Az már nem igazán érdekel, hogy milyen múltja volt a páromnak, milyen komolytalan kapcsolatai (kivéve, ha olyan, ami tényleg gáz és mindenkivel összefekszik)

2019. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötöttség nélküli kapcsolaton olyat értesz, ahol közben lehet mással is ismerkedni/randizni/kavarni?


Én megfordítanám a dolgot: azért vagy el jól egy kötöttségek nélküli kapcsolatban, mert nem talált rád a szerelem. Ha szerelmes lennél, akkor gondolom, többet akarnál közös lötyögésnél :) A kötöttségek nélküli kapcsolat annyiban lehet kihatással a szerelem meg(nem)találására, hogy ha elvagy egy langyos kis viszonyban, nem teszel erőfeszítéseket, nem ismerkedsz olyan intenzíven, nem kell mások (potenciális szerelmi partnerek) felé nyitnod.

2019. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeretem az ilyen nőket, kapcsolatban is lehet vinni őket.
2019. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyszerint én azt tartom normának magamra nézve, ha törekszem kötöttségre, nem állok ridegen a partneremhez, mintha csak kihasználnám õt. Nem mondom, hogy elítélendõ, hogy valakinek komolytalan kapcsolatai vannak, de egy adott ponton fura lehet, ha valaki csak erre hajt.


Van úgy, hogy randizgatok valakivel, akivel szemben arra számítok, hogy lehet komolyabb, de aztán csalódok, próbálok kialakítani kapcsolatot, aztán nem jön össze, de legalább a szándék a fontos. Nem tudnék olyan szándékkal hozzáállni valakihez, hogy elfogadjam, hogy semmi kötöttség nincs köztünk és csak úgy összejárogassunk, hogy épp ne legyünk egyedül. Bár ideig-óráig elviselem, de biztosan zavar, ezért leépítem az ilyen “kapcsolatot”. Ha egy komolyanvehetetlen kapcsolathoz is ragaszkodom, az azért van, mert él bennem a remény, hogy lehet komolyabb.

2019. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudsz olyannal romantikisan összebújni akit nem szeretsz?

Sose fogom ezt megèrteni

2019. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Válaszolok én is a felmerült gondolatokra, ha esetleg valakit érdekel. :)


A 2. válaszoló reálisan látja szerintem. Elismerem abszolút ezt a felvetést, bennem is megfogalmazott és próbálom erre a tudat alatti hatásra emlékeztetni magam, még ha 0-ra lehet nem is tudom hozni. Nyilván pótol egy ilyen kapcsolat olyan dolgokat (testi kontaktus, gyengédség, törődés...), amiknek így kevésbé érzi hiányát az ember párkapcsolat nélkül. Annyit tennék hozzá, hogy nőként nyilván kevésbé tudok aktívan tenni a pártalálásért. Az túlzás, hogy csak várni tudok, de értitek.



4. válaszoló: Én nem csak erre hajtok, hanem nem találtam még olyat akivel többet el tudok képzelni és megengedtem magamnak, hogy jobb híján ilyen kapcsolataim legyenek, nem látok benne semmi rosszat, mindketten adunk egymásnak csak más szinten, nem használom ki és én sem érzem kihasználva magam, hiszen korrekten tisztázzuk mit várhatunk egymástól így ennek tudatában van benne mindkét fél.


"Hogy tudsz olyannal romantikusan összebújni akit nem szeretsz?" Szeretem, csak nem szerelemmel, nincs az a rajongás, nem érzem, hogy hosszútávon vele szeretnék tervezni mindent, ilyesmi. Olyan baráti szint jelleg, akivel megvan a kémia, jól érzed magad de ennyi. Nem csak ahhoz tudunk vonzódni, aki tökéletesen kiegészít minket és egyeznek az elképzeléseink az életről stb. stb. azért egy párkapcsolatban szerintem elég sok kritérium van, hogy működjön.

2019. febr. 24. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem erre hajtasz, akkor megértem. Voltam hasonló helyetben, bár az is úgy indult, hogy beleéltem magam az elején abba, hogy komolyabb lehet, mert úgy viselkedett velem az illetõ, mint aki törõdik velem és jelentek neki valamit, de másrészrõl mégis úgy éreztük, hogy nem illünk össze. Emiatt nem tudtuk komolyan venni, de mégis találkozgattunk, aztán amolyan laza kapcsolat lett belõle. Jól esett vele lenni néha, de azért realizálódott bennem, hogy nem sok értelme van ennek. Amolyan húza-vona játék lett belõle.

Nem szeretek bárkinek beszélni az ilyen kapcsolataimról, de ha valakinek elõadnám ezt, hogy “van ilyen laza kapcsolatom”, akkor furcsállna és félreértene, azt hinné, valami könnyelmū nõcske vagyok, aki egy bármilyen közömbös emberrel összefeküdne, aki iránt nem táplál érzéseket. Tehát inkább nem kürtölöm világgá ezt, mert nem akarom, hogy félreértsenek:))

2019. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy ideig erre hajtottam :) Nem volt igényem komoly kapcsolatra, élveztem az egyedüllétet, hogy tudok csak a saját dolgaimmal foglalkozni kompromisszumok nélkül. Igen, tudom, hogy ez lenézett dolog, de nem áltattam senkit és engem sem áltattak. Szerintem érzésből úgyis jön, akivel komolyan akar tervezni az ember, ez nem csak egy döntés, hiába erőlteti az ember a másikra és magára úgymond. Akivel éreztem, hogy több is lehetne, az a 2 ember, nem volt viszonzott úgyhogy azzal inkább meg is szakítottam a kapcsolatot. Lehet ebben intelligensen lenni szerintem, nem magával a 'laza kapcsolattal' van a probléma. Én sem hirdetem nyilván, nem szeretnék 'nem párkapcsolatra való nő' kategóriába kerülni mielőtt megismer valaki az előítéletek miatt.
2019. febr. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!