Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem törődtem eleget a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem törődtem eleget a barátnőmmel. Hogyan csökkenthető a lelkismeretfurdalás?

Figyelt kérdés

Volt egy több mint 3 éves kapcsolatom. Első komoly kapcsolatom volt egy tapasztaltabb, idősebb lánnyal. Rólam fontos tudni, hogy elég visszahúzódó és tapasztalatlan voltam amikor belekerültem, és egy negatív, passzív, szkeptikus, érzelmeket ki nem mutató családból jövök, megszoktam ezt a légkört. Kicsit bizonytalan is voltam a kapcsolatban mert lassan alakult ki barátságból és sok dologban különböztünk. Szerettem nagyon a barátnőm, támogattam, hűséges voltam, de nem tudtam megfelelően kimutatni a fentiek miatt, passzív és elhúzódó voltam. A barátnőm sokkal többet akart volna találkozni, programozni, én sokat lemondtam, nem voltam rá vevő, így aztán ő is megszokta ezt, és alig csináltunk valamit és neki kevés volt a találkozás de kitartott mégis mellettem. Szakítani is én szakítottam vele mert kihűlt a dolog és nagyon mások voltak a terveink. Alapvetően a szakítást nem bánom, ő azóta talált egy hozzáillő férfit és én jól elvagyok egyedül de azt borzalmasan sajnálom, hogy a kapcsolatban olyan passzív voltam. Sokat fejlődtem közben, most már jóval aktívabb, érzelmesebb és kevésbé komfortzónás vagyok és már látom mennyi lehetőséget hagytunk ki, mennyi élményt szerezhettünk volna együtt, mennyi dologgal mutathattam volna neki hogy szeretem.

Majdnem fél éve volt a szakítás de ez még mindig erősen megvan, úgy érzem elpazaroltam ezt a 3 évet mind a saját, mind az ő életéből, és hogy nem tudok őszintén kapcsolatba lépni mással mert ha aktívan udvarolnék valakinek, azt érezném hogy hamis az egész mert ennek a barátnőmnek nem tettem meg sok mindent pedig nagyon jól esett volna neki.

Volt így más is? Hogy tovább?

23/F


2020. márc. 19. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ki az, aki nem követett el hibákat az előző kapcsolatában?

Ezt hívják úgy, hogy fejlődési folyamat.

Egyébként párkapcsolat nélkül is kamatoztathatod az újonnan szerzett készségeidet (ha már mindenképp be akarod bizonyítani magadnak, hogy változtál, fejlődtél azóta). Bármelyik szorosabb emberi kapcsolatodban gyakorolhatod, hogyan kell az érzelmeket megélni, kifejezni. Komfortzónából kimozdító programokat, tevékenységeket magadnak is csinálhatsz. Stb.

2020. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hat bocsass meg magadnak es lepj tovabb. Nekem majdnem ket ev kellett az elso kapcsolatom utan h megint akarjak kapcsolatban lenni, ez egy tanulasi folyamat, egyre jobb lesz.
2020. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!