Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nárcisztikus a párom, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a párom, hogyan kezeljem? Van kiút?

Figyelt kérdés
Másfél évig éltem együtt a párommal, ebből többször volt olyan, hogy 1 hónapig “csenddel verést” alkalmazott, vagyis úgy mászkált mellettem, mintha nem lennék a világon, szót nem szólt hozzám a semmiért, ilyenkor elakartam hagyni, de már annyira lent volt az önbecsülésem, hogy nem bírtam, mindig azt mondta, ha elhagyom csak nekem lesz bajom belőle. Terrorban tartott, elszigetelt mindenkitől. Augusztusban megtudtam, hogy meg is csalt, amit szóvá tettem, ezért kirakott az utcára. Semmim nem volt, barátaim már nem maradtak, egy pasim volt azóta, azt is osszeverte. Egy hétre rá, hogy elmentem albérletbe már elkezdett nyomozni utánam, néha követ is, nyomokat hagy a bejáratom elott, de 3 honapja nem beszél velem, mindenhonnan leblokkolt, az ismeroseink meséltek , hogy kamu profilon figyel. Egy pasi se mer rám nézni. Van egy olyan érzésem, hogy egyszer csak felfog bukkanni és rettegek.

2020. okt. 15. 15:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem volt meg, mert ezeken a manipulációkon kívül nem keres, nem is tudok semmijen felületen kontaktba lépni vele, annyit se, hogy hagyjon békén. A verekedés amikőr történt akkor még tudtam neki írni, annyit reagált, hogy nem is tudtam, hogy a te pasid, annyit nem jelentesz, hogy bántsak miattad valakit, utolsó vagy, büdös rbanc.
2020. okt. 15. 16:59
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nárcisztikus is, akkor ez a legdurvább fajtája, de inkább pszichopatának, elmebetegnek mondanám.


Na nem is ez a lényeg, jelentsd fel! Ez egy barom.


L

2020. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem sima bipoláris, ez lehet a mániás rész, mikor az utcán követ. Nem is tudta, hogy a te pasid:D Ezt ha alapból verekedős, el is lehet hinni.


Egyébként mindenki szokta néha csekkolni az exeit közösségi oldalakon. A követet nem instán vagy facen vagy tiktokon érted, ugye?

2020. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is ugyanígy volt ahogy te, ha gondolod priv.ben elmesélhetem a sztorit
2020. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
14. Engem igazából az érdekel, hogy mi lesz ebből, mi jöhet még ezután?
2020. okt. 15. 17:54
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sima nárcizmus, hanem súlyos mentális zavar. Te nem tudsz rajta segíteni, csak pszichológus vagy súlyosabb esetben pszichiáter.

Meddig tart... általában három dologig, a) amíg nem talál másik áldozatot, b) amíg nem kezeli szakember, c) amíg bele nem ütközik olyan falba amitől visszariad.

Amit tegyél/ne tegyél:

1) Semmilyen formában ne kommunikálj vele, ne ülj fel a provokációinak. Minden akciójára a reakció újabb impulzus lesz a részére. Ne keresd, ne írj rá bármit is csinál. Ha van közös ismerős akkor rajta keresztül üzenj (úgyis megbízza őket, hogy érdeklődjenek utánad - de te SOHA ne érdeklődj az ő hogyléte felől) ha túlmegy bizonyos határokon akkor rendőrséghez fordulsz és beteg, kezelésre lenne szüksége. Ha személyesen összefutsz vele ne menj bele vitába, közöld hogy beteg, kezelésre lenne szüksége és ha túllépi a határokat akkor rendőrséghez fordulsz.

2) Gyűjtsd a bizonyítékokat (elektronikus üzneteket is) hogy ha beüt a crash akkor minél több alátámasztó infód legyen.

2020. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Engem egy ilyen barom Hollandiáig kergetett. Én feljelentettem, de le se sz.rta. Naponta 30szor hívott, sms-ek, várt a munkahelyemnél, ha itthon voltam, egész nap a ház előtt kocsikázott vagy bicajozott, éjjel is figyelt pár háznyira többször is, hogy megyek-e valahova. Fenyegetett, hogy megmérgezi a kutyámat, kinyír körülöttem mindenkit, öngyilkos lesz. Feljelentett, de egyáltalán nem érdekelte, ugyanúgy folytatta. Sajnos a rendőrség is impotens, nem csinálnak semmit, amíg vér nem folyik. Úgyhogy kimentem egy évre Hollandiába úgy, hogy senki nem tudta, hol vagyok, csak apa, anya meg a nővérem. Egy év szerencsére elég volt ahhoz, hogy találjon egy másik áldozatot, és engem elengedjen. Mikor hazajöttem és meglátott, akkor egyszer-kétszer még írt facebookon, de nem reagáltam, úgyhogy ennyi volt hála Istennek.
2020. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Akkor vettem észre, hogy nem normális amikor fél évvel ezelőtt azt mondta, hogy “végleg vége” és elkezdett keresgélni nőket, elküldtem 2 kislány képét, akik kommentelgettek hozzá és megkérdeztem, hogy tényleg ezekre akar lecserélni? Most augusztusban egy hétre rá, hogy szakítottunk el hívta direkt pont őket, megd*gta, majd hazaküldte. Ekkor kezdtem utánna olvasni a személyiség zavaroknak, azt írta , hogy ez is csak a játék része, hogy manipulálja az áldozatot.
2020. okt. 15. 18:49
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én átéltem hasonlót, írtam neked privátot.
2020. okt. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#8: minek kamuzol, kérdező? Összeverte az akkori barátodat, de semmi bizonyíték ellene? Ekkora hülyeséget hogy állíthatsz?
2020. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!