Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Teljesen összezavarodtam az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen összezavarodtam az exemmel kapcsolatban,lehet hogy már nem tudom mi a valóság...lehet hogy tényleg bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy majdnem 4 éves kapcsolatom volt egy narcisztikus emberrel. Az a balhés fajta, engem is bántott fizikailag is, de folyton voltak ügyei másokkal is a rendőrségen. Sertodekeny volt, soha nem voltam nyugodt mellette, mindent többszörösen megtorolt amiről úgy gondolta hogy én megsertettem őt. Többször hajtogatta hogy azért nem bánik velem jól ilyenkor mert nem érdemlem meg. Soha nem csaltam meg, nem beszéltem mással csak szimplán megvedtem magam ha bántott. Röviden ennyi a több éves borzalomrol mire kikeveredtem már zombi uzemmodban voltam. Mikor felfogta hogy látni sem bírom már 2 héten belül mással volt. Megnyugodtam kicsit és 1 év eltelt most körülbelül mire visszatért belém az élet kedv. A baj az hogy kicsit kapaszkodtam abba a gondolatba hogy mással is ugyanezt teszi majd mint velem és az exeivel akiket ismerek. Most viszont mégis kisebb sokk ért amikor megtudtam hogy megkerte a lány kezét 1 év után. Borult minden amibe eddig kapaszkodtam. Lehet hogy megváltozott és mást tud szeretni csak én nem érdemeltem meg? Engem tönkretett leszivott teljesen mert "nem érdemlem meg" és másnak egy év után megkeri a kezét? Persze 1 év után még nálunk se volt probléma simán igent mondtam volna de utána kezdte kimutatni a foga fehérjét. Lehet hogy ezt csak én hoztam elő? Nem nagyon tud bennem megfordulni a méreg hogy engem miért kellett bántani és évekre padlóra küldeni...mikor fogok már ebből kikeveredni?

2020. nov. 9. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt fogja vele is csinálni, nem látsz bele a kapcsolatukba, nem tudom miből gondolod, hogy egy ilyen ember megváltozott csak mert megkérte a kezét.

A legjobb lenne ha letiltanád a francba és nem nézegetnéd miket csinál, mert így soha nem fogsz szabadulni, illetve egy szakember is rád férne, hogy végre feldolgozd, egyértelműen nem sikerült.

2020. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem rajta nem vagyok túl. Embert még nem gyűlöltek ennyire mint én őt. Senki nem bántott előtte, mindig jóban voltam mindenkivel, és az a baj hogy az igazságtalanságot (nem csak magammal szemben, ha mással történt is) mindig nehezen tűrtem el. Jött ez a szemét, fel kézzel szetbarmolta az önbizalmam és a lelki világom és most meg boldog, egyenesben az élete. Nem tudom hogy ezt az érzést mikor tudom elengedni, nekem kellett volna valami megerősítés hogy naa most sem jött neki össze, vissza fogja kapni amit velem csinált... De ez sajnos nem úgy tűnik.
2020. nov. 9. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem rajta nem vagy túl, hanem ezen az egész szituáción. Ha tényleg túllennél, ha tényleg lezártad volna akkor nem várnád a karmát, nem várnád, hogy visszakapja az élettől, hanem élnéd íz életed és nem foglalkoznál semmilyen szinten az ő életével. Amíg nincs meg a teljes közöny, addig nem vagy túl, nincs ezen mit szépíteni.

De ismétlem, nem látsz bele a mostani kapcsolatába, csak a felszínt látod, azt pedig te is tudod, hogy ez mennyire hamis tud lenni.

2020. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, egy évig simán fenn tudja tartani a látszatot (meg jóval több ideig is), hogy ő maga a herceg fehér lovon, majd amikor már kellőképp magához láncolta a másik felet, kimutatja a foga fehérét. De az is lehet hogy kifogott egy balekot akinek az önbecsülése annyira a béka shegge alatt van, hogy örül, hogy valaki elveszi feleségül, hiszen ki tudja lesz-e még ilyen alkalom, és inkább eltűri a bántalmazást. Nem véletlenül van annyi fizikailag és/vagy mentálisan bántalmazott nő/férfi kapcsolatban, amiből bármely oknál fogva nem tudnak szabadulni.

Lényeg, hogy aki így bánik az általa szeretett személlyel, ahogy veled tette, az nem tud megváltozni, mert nem veszi észre magát. Felsőbbrendűnek, jobbnak érzi magát mindenkinél, akire istenként kell tekinteni és mindenkinek be kell hódolni. Felelősségvállalásra képtelen, mindenért másokat hibáztat, ő maga a megtestesült tökély, egy meg nem értett zseni. Sajnos sokunknak volt dolga ilyen személlyel, a lényeg, hogy engedd el, lépj túl rajta, ne érdekeljen éppen kinek teszi tönkre az életét, örülj hogy már nem a tiédet.

2020. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, te élnék kapcsolatban egy ilyen emberrel, plàne hàzassàgban?

Megmondom, mi a nyitja.

Te felébredtél, elhagytad. Ez bàntja a fene nagy egójàt. Most kettő dolog miatt kérte meg az új nő kezét :

- hogy ő nehogy elhagyja, gyorsan magàhoz köti amíg tart a szerelem, csinàl neki egy-két gyerekét, teljesen függővé teszi, aztàn szerencsétlen abban a helyzetben fogja találni magát, amiben sok nő, aki itt írogat kétségbeesetten

- meg akarja mutatni, hogy igenis túllépett rajtad (pedig nem), hogy ezzel is bàntson. Ezek szerint ez a terve be is jött, mert màr most ezen kattogsz.

Felejtsd el. Màssal sem lesz màsmilyen, Te meg megadod magadnak a lehetőséget, hogy olyannal lehess boldog, aki tényleg megérdemli...

2020. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Büszke is voltam magamra mikor sikerült otthagynom mert voltam nagyon mélyen, el is vetéltem mikor bántott. Akkor és ott kellett volna pszichológus ezt utólag már látom. De ahogy írtátok lehet hogy most is rám férne. Igen gondoltam már rá hogy ez a lány talán nagyon simulekony lehet akin tud uralkodni.. Én nem költöztem vele össze mikor 1 hónap után már azt akarta, de nála elerte rögtön. Már a kapcsolatunk alatt irogatott neki a lány az utolsó hónapokban mert mutatta, úgy tűnt nagyon odáig van érte. és mondta is hogy már többször elkuldte. Aztán mikor én elvagtam mindent rögtön osszejottek. Persze most ő az isten, mert tud ő normális kapcsolatot is én meg vagyok a szerencsétlen meg mindig meg kitudja meddig egyedül mert képtelen vagyok magamhoz bárkit közel engedni. Ez is őt igazolja mindenki szemében akik eddig is őt istenitették és nem hitték el nekem mert egy másik embert láttak. Az anyukája volt aki titokban mindig megerősített de nem szállt vele szembe ő sem soha.
2020. nov. 9. 14:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Te csak kívülről látod az életetét és a kapcsolatát, nem tudhatod, pontosan mi folyik a két ember között. Örülj, hogy megszabadultál tőle, hiszen te nem voltál vele boldog, bántott téged. Az élet amúgy sem verseny. Hadd legyen boldog az új nővel, remélhetőleg őt nem bántja majd úgy, mint téged. Neked is rendbe fog jönni az életed, csak próbáld meg ezt a kapcsolatot végleg lezárni és ne törődj azzal, hogy mások mit mondanak. Persze ezt könnyű mondani, hiszen friss a dolog, de majd az idő helyre teszi benned a dolgokat.
2020. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, miért tudja bárki is hogy neked nincs senkid? Ez magánügy. Pont azok a kapcsolatok szoktak üresek lenni, amiket a kirakatban élnek, mert a visszajelzéseknek élnek.

Egyébként tudom klisésen hangzik, de jönni fog még normális férfi(!) is az életedbe, és röhögni fogsz magadon azért, mert hagytad hogy még a szakítás után is alázzon az a phasz. Csak legyél türelmes, nem minden pasi sheggfej.

2020. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem majd ezentúl. Azt hittem rendben vagyok, ahhoz képest amilyen rosszul voltam legalábbis. Éreztem hogy minden nap jobban vagyok. Most ez visszalokott a rossz érzésekhez..de próbálok türelmes lenni, igaz ez elég nehéz úgy ha évek óta tengodom a jó nagy boldogtalanságban. Elfáradtam. De egyszer talán vége lesz már.
2020. nov. 9. 15:22
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút megértelek, ugyanilyen borzalmas 4 éves kapcsolatban voltam, engem "csak" lelkileg tett tönkre majdnem, hálistennek ki tudtam lépni és új életet kezdtem. Már új párom is van.

Tiltsd mindenhonnan és ne nézz vissza! Az egészséged a tét! Ugye nem akarsz valami betegséget kapni a sorozatos lelki fájdalmaktól? És inkább sajnáld azt a nőt, mert szegény nem tudja még, mi vár rá. A nárci az beteg agyilag és így is marad egész életében. Örülj, hogy visszakaptad az életed!

2020. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!