Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem szomorú, hogy “nincs” többé?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szomorú, hogy “nincs” többé?

Figyelt kérdés
Baráti társaságból szakított egy pár, és emiatt én nagyon szomorú lettem. Nem az én dolgom, csak eszembejutott hogy nekem mindig nehezen mentek az elválások. Igazi szakításom még nem volt, most is kapcsolatban vagyok de szerintem ha egyszer netán ennek végelenne én komolyan vagy 20 evig szenvednek vagy egyszerűen belehalnék bárhogyis lenne a vége. Még ha én szakítanék esetleg valami miatt, akkoris. Volt egy legjobb barátnőm úgy 8 évig, már 8 éve nem vagyunk barátnők, de én tényleg szinte mindennap gondolok rá. Tudom hogy már nem ismerem őt, meg valószínűleg nem tudnék már vele barátkozni (eltérő értékrendek) de ennek ellenére sokat gondolok rá, mert azért 8 év nem kevés. Régen mindent megbeszéltünk, testvérként szerettük egymást. Nagyon nehezen viselek változásokat is, de amikor tényleg valaki egy időben a mindened (szerelmed) akkor azt fel sem tudom fogni hogy lehet feldolgozni ha vegul tovabb kell lepni. Persze sokszor csak ez a megoldas, es egyetlen jo megoldas. Ti hogy velekedtek erről?

2020. nov. 27. 01:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Még eszembejutott, hogy az általános iskola ahol sikeres voltam, a tanárok szerettek a diákok kozül 2-3 ember pedig rendszeresen piszkalodott velem tehát sok rossz élmény is köt oda, vagy a gimi ahol sokszor gyomorideggel mentem bizonyos orákra mert a Tanárnő gyűlölt annak ellenére hogy semmit nem tettem azért, hogy ez így legyen és szinte utáltam gimibe járni mégis ezekre az intézményekre is hetente gondolok. Vagy a kolikra ahol laktam, még akkoris ha 1-2 szörnyű volt és ott lakni sem szerettem. És nem rossz érzéssel gondolok ezekre a helyekre sem. De nem mindig a múltban élek, a jelenben legfőképp de a jövőm is tervezgetem :)
2020. nov. 27. 01:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon ragaszkodó típus vagy. Én is hasonló vagyok. Még a szakmai gyakorlati helyemre is jó emlékkel gondolok, pedig 3 hónap volt az egész és amúgy semmi extrát nem nyújtott.

Az emberekkel is hasonló a helyzet. Vannak általános iskolás barátaim, akikkel most is simán beülnék bárhova. A kapcsolataimra is pozitívan gondolok. A különbség az, hogy én már jobban lezártam ezeket. Tudom, hogy miért nincsenek már és nem szomorkodom, hogy nincsenek, de régebben azért párszor szomorú voltam.

Szerintem valamilyen szinten majd megedződsz vagy érsz a dolgokhoz. Egy idő után túl sok lesz az érzelmi töltet és el kell engedned dolgokat.

2020. nov. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Decukiii :)
2020. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Jaj kedves Kérdező, rokonlelkek vagyunk. 10 éve érettségiztem, de a mai napig szinte naponta eszembe jut a gimi, a tanárok, az osztálytársak. Nekem is volt egy legjobb barátnőm, 1 éves korunk óta együtt nőttünk fel, tényleg, mint a testvérek, aztán 17 évesen mi is eltávolodtunk egymástól, de nincs nap azóta se, hogy ne gondolnék rá. Vannak ilyen ragaszkodó, meg nosztalgikus alkatok, mint mi. Nem tudom mi az oka, lehet, hogy gyerekkori sérelmek avagy traumák, nekem mondjuk volt pár, de lehet hogy szimplán tényleg vannak ilyen beállítottaágú emberek.

27N

2020. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

De bizony, a múltban élsz, vagy legalábbis sokkal többet, mint kellene. Így pedig megfosztod magad a jelentől és falakat építesz magad köré.

Aki állandóan azon rágódik, hogy volt, de hogyhogy már "nincs", az fél, és nem a jövőjét tervezi.

Szerintem a már" nincs" pont nem lényeges, illetve fontos feldolgozni azt, ami történt, de a mi lesz szerintem sokkal lényegesebb.

"...egyszer netán ennek végelenne én komolyan vagy 20 evig szenvednek vagy egyszerűen belehalnék bárhogyis lenne a vége..." Ez itt a kulcsmondat. És persze nagy baromság. Amit te most a jövőre vetítesz , egyáltalán nem lényeges. Az majd úgy fog történni, ahogy . Ennyi. Ki tudja, lehet, hogy alig fogod várni, hogy vége legyen 🤔 Nem tudhatod!

Nem lehet pl úgy megélni minőségi módon a mindennapokat, ha pl azon gondolkodnánk egyfolytában, hogy egy nappal megint kevesebb, hú, egyszer pedig még fogok halni. Az megölné a jelent, siralomházba zárnánk magunkat. Élj amíg teheted, a saját boldogságodat szem előtt tartva, mindegy, hogy éred el.

Ezért nem is tudhatjuk meg, hogy pl mikor fogunk meghalni. Gondolj bele, ha pontosan megmondaná valaki...

És pontosan ezért van az, hogy sem a születés, sem pedig a halál nem tudatosulhat bennünk. Egyiket sem éled meg tudatosan, azok történnek....

2020. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy szerelmem, akit 7 évig sirattam.De most, 20 év után, egészen másképpen gondolok rá. Azért még eszembe jut, de azt is látom, hogy csak én voltam szerelmes.Akkor másképp hittem.
2020. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon ragaszkodó típus vagy. Pozitívan kell gondolkodni és csak azzal törődj, hogy boldog legyél. Sajnos az élethez hozzá tartozik az elválás. Mert nem az az erős aki soha se esik el, hanem az aki mindig fel tud állni.
2020. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!