Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakításra felkészülni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakításra felkészülni? Bipoláris miért szakít állandóan?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet egy szakításra felkészülni? Hogyan lehet túltenni magunkat? 3 évig "voltunk" együtt, és úgy érzem, most jött el a vége, most jött el az a pont, hogy nem bírjuk tovább. Bár azt tudni kell, hogy ő bipoláris. Konkrétan 2 havonta akar szakítani velem. Mindenféle mondvacsinált indok miatt. De most már nem bírom, és bár ő fog szakítani, úgy érzem, hogy talán jobb is. DE 31 éves vagyok. Hogyan kezdjek újra mindent? Úgy érzem kifutok az időből. Bár szerintem van is valakije. (De ezt persze tagadja). Teljesen kétségbe vagyok esve a magánytól.

2021. márc. 25. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A mentális betegség senkit sem jogosít fel arra, hogy szeretőt tartson a párja mellett. (Ezt annak ellenére mondom, hogy engem is kezelt pszichoterapeuta.) A bipoláris depresszió egy kedélybetegség, egyik tünet sem szól arról, hogy meg kell csalni a másikat. Nehezítő tényező a betegség az életében, DE még mindig csak ő döntheti el, hogy gerinctelenül hátbaszúr-e, vagy sem. Ha pedig megtette, akkor ne bánkódj érte, kérdező.


Ám nem csak a bipoláris személy rontotta el. A kérdező sem teljesen okés lelkileg, hiszen hagyta, hogy 2 havonta kidobja a párja, minden rosszat elviselt neki. Miért? Mert kétségbe van esve a magánytól, ahogy írta. Megértem, hiszen az utolsó közös hónapjainkban nekem is ez maradt az egyetlen oka, hogy az akkori párommal maradtam. Később viszont ráébredtem, hogy a magánytól való félelem nem lehet ok arra, hogy hagyjam magam semmibe venni, és ki is mondtam a szakítást.


Én mindenképp önismeret gyakorlását, célok megfogalmazását ajánlom a kérdezőnek, mert az élet a szakítást követően sem áll meg. Amíg rendbe nem tetted az önértékelésed, ne kezdj újabb kapcsolatba, mert sajnos ugyanígy járhatsz.

2021. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nezd kérdező megertem hogy nehez ujrakezdeni egyedul de egy olyan emberre semmit nem lehet építeni a par havonta felrugja. Ennek veget kell vetni kulonben meg eveid mehetmek ra
2021. márc. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

16 évig éltem ilyennel, ebböl az utóbbi 5 èvig volt bipoláris tünete, azelőtt sima depresszió.

Tönkreteszi az embert.

Mielőbb menekülj.

A betegsèg semmire nem mentsèg. Jellenző rájuk a szexuàlis szabatossàg, öngyilkossàg. A depis fàzis és a mániás is sok szenvedést okoz.

Ha vège a kapcsolatnak akkor irány egy jó pszichológus mert biztos hogy szüksèged van rá csak nem èrzed.

2021. márc. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
11: Ha szerelmes vagy sok mindent elviselsz. Nem biztos, hogy a magánytól fél a kérdező.
2021. márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Őszintên, én magam sem tudom mitől félek. Már a kapcsolat utáni életemet tervezgetem. Közben a szívem szakad meg. Szeretem nagyon, de tényleg igaz, hogy van amikor ez sem elég. Az a baj, hogy borzasztó mániás szakaszban van. Az 5. munkahelyèről rúgták ki. Mindenèrt engem hibáztat, azt mondogatja, hogy számára megalázò, hogy én többet keresek. Ennyire soha nem pörgött még mióta ismerem. Indulatos, az utcán is mindenkinek neki akar menni.

A szakítás tènyèt kimondtuk. Most mégis engem kèrdezget, hogy én mit Szeretnèk. Mintha azt szeretné, hogy a szakítás is az én döntèsem legyen, hogy neki emiatt se kelljen felelősséget vállalni. Borzasztó érzés. Valóban szüksègem lesz pszichológushoz, mert leèpìtett. Mindenèrt engem okol.

2021. márc. 26. 11:34
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14. Olvasd el az utolsó mondatát. :(


Retteg a magánytól, sajnos én is ilyen típus vagyok, hiszen sokáig kiközösítettek. Ezáltal én is sokáig benne maradtam olyan kapcsolatban, ami nem vezetett semmi jóra, de így utólag már nem gondolom, hogy egészen végig tiszta szerelem volt. Az első években igen, de utána az üres ígéreteitől és a beszólásaitól folyamatosan gyengült a kötelék.

2021. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
En egy pasi miatt lettem bipolaris , nincs értelme senkit sem szeretni. Soha
2021. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!