Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Érdemes lenne segítséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne segítséget kérnem, vagy majd idővel elmúlik?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni, de szerintem még így is hosszú lesz.

A lényeg az, hogy kb fél éve lett vége az első kapcsolatomnak, ami ~8 évig tartott. Azóta vannak jobb és rosszabb periódusaim. Az a helyzet, hogy én próbáltam minden tőlem telhetőt, hogy megszakítsam vele a kapcsolatot, de mégis sikerul(t) neki x hetente megtalálnia, amivel felkavar. 1-1 ilyen megkeresése után nekem hetekig tart visszatérni a "nyugodt" állapotomba. Legutóbb már tök jól voltam, 2 hete már nem sírtam. Megjött a jó idő és elkezdtem szabadidőmben újra a hobbijaimnak élni. Most eltelt egy hónap a legutóbbi "zaklatása" óta és ismét szörnyen vagyok. Random jönnek rám a síró rohamok és néha már attól félek, hogy rosszul leszek komolyabban is, mint az imént is történt. Jöttem haza, alig bírtam már magamba folytani a sírást, pedig tök pozitívan keltem és jó napom volt. Ilyenkor kb kapkodok már levegőért...

Nem merek és nem is akarok már senkinek az exemről beszélni, mert senkit nem akarok már untatni és nem is veszik komolyan, hogy rosszul vagyok. Ma az egyik kollégám beszólt nekem burkoltan, amikor valahogy szóba jött, hogy el szeretnék menni pszichológushoz, mert szerintem jót tenne, de csak ingyenes jöhetne szóba és nem tudom, hogy megy ez. Mire azt mondta, hogy velem biztosan nem foglalkoznának ingyen, mert én "csak szakítottam az exemmel". Ha a családommal szóba jön az exem, ott is azt kapom, hogy,, ne foglalkozz már vele, szard le". Senki nem ért meg engem. Nem érti senki, hogy 1) nem tudok nem foglalkozni vele, ha állandóan felbukkan és nem hagy tovább lépni 2)én próbálok nem foglalkozni vele, de szinte egész nap ő jár akaratlanul is a fejemben AKÁRMIT csinálok. Rengetegszer rémálmom is van vele. És szerintem ez nem normális, ezért szeretnék segítséget kérni...

És szerintem komolyabb gondok is vannak nálam, amik hozzá segítenek ahhoz, hogy ezt ilyen nehezen viselem. Kezdem ott, hogy az "apám" egy hajléktalan szar, aki már születésemkor elhagyott engem. Nem volt fényes gyerekkorom, milliószor költöztem családon belül és mindenhol csak bántottak. Hol szavakkal, hol fizikálisan is. Kb 12 éves voltam, amikor ki akartam ugrani az ablakon, hogy nekem ebből elegem van. És csak kinevettek. "nem ismerem" azokat a szavakat, hogy szeretlek, ne haragudj, kérlek, kérek, stb, mert akárhol voltam, ezeket nem használták. Nem esnek jól ezek a szavak, nem tudom őket természetesen kimondani, erőltetettnek érzem. Soha senki nem ölelt meg, nem dicsért meg, nem adott egy rohadt puszit, pedig mindezek ellenére jó gyerek voltam és törekedtem a legjobbra a tanulmányaim során is, illetve kicsapongó életet sem éltem. Tavaly meghalt anyukám párja, aki lényegében felnevelt, amikor éppen ott laktam persze. És konkrétan ezt könnyebben meg tudtam gyászolni, mint a szakítást. És anyukámon is azt látom, hogy sokkal jobban visel egy valódi gyászt, mint én a saját kis problémám, hogy szakítottunk. De olyan szinten képtelen vagyok hozzá is őszintén kötődni, annyira nem alakult ki bennem, hogy amikor eleinte még sírt és meglátogattam, nem öleltem meg, csak kényszerből. Egy ideig csak néztem ahogy sír és ideges és nem tudtam a helyzettel mit kezdeni. Tehát ilyen szinten kb undorodom mindenféle testi kontaktól, ha nem a páromról van szó.

Na és akkor volt nekem a volt párom, aki mellett a legszebb éveimet éltem meg, közel engedtem magamhoz, megtanultam kicsit jobban kifejezni az érzéseim, legalább is irányába.. Ő volt az egyetlen az eddigi életem során, akit nagyon is szerettem megölelni.. Tudta a múltamat. Elfogadott, sőt, felnezett és büszke volt rám, hogy a helyzetemhez képest milyen erős lettem és milyen jól helytállok az életben. De az igazság az, hogy én nagyon nem érzem magam erősnek. Egy gyenge embernek érzem magam, akinek mindenképp szüksége van valakire maga mellett, vagy üresnek és értelmetlennek érzi az életet. Az exem megcsalt engem, szakítottam hiába a szívem szakadt meg, és azóta össze is jöttek és együtt vannak és ez nekem rettenetesen fáj. Mert ő volt az egyetlen akit tényleg szívből szerettem és ő volt az egyetlen, aki igazán szeretett és elfogadott engem. És ezen a fájdalmon nem tudom túl tenni, most is potyognak a könnyeim, hogy így átvert és eldobott mindent, hogy ilyen könnyen felejthető vagyok mint aki nem is jelentett soha semmit, hogy már rögtön mást szeret. És ennek ellenére meg-meg akar keresni és ezt sem értem. Gondolhatja hisz ismer, hogy milyen borzalmas érzés nekem ez az egész és mégsem hagy békén. X hét után mintha mi sem történt volna, mintha nem küldtem volna már el 1000x melegebb éghajlatra hogy hagyjon engem békén, felkeres mintha minden oké lenne, mert ő "csak tudni akarja mi van velem"....

Én nem is akarom ezt tovább részletezni, de nagyon rosszul vagyok és azt szeretném csak hogy ez az egész végre elmúljon, mert tudtam hogy sokáig szar lesz, de azt nem, hogy ennyire. Hogy fél év után is vannak ciklusok, hogy minden este vörösre sírom a szemem. És már nekem van elegem magamból, nem hogy másoknak.. Még szerencse hogy egyedül élek és ilyenkor senki nem lát. Néha azt érzem hogy teljesen megbolondultam. Mit csináljak?? Könyörgöm valaki adjon tanácsot. És ne azt, hogy legyek sokat barátokkal meg foglaljam le magam, mert ez alapból így van, nem itthon depizek egész nap.. Rengeteg programot csinálok barátokkal és egyedül is. Sokat sportolok, ami átmenetileg segít. De akármit is csinálok, minden egyes nap eljon az este, amikor már nincs mit csinálnom és fekszem az ágyban magányosan, amikor rámzúdul újra és újra minden negatív gondolatom...

Szerintetek sem "érdemlek" ingyenes segítséget? Túltolom? Akkor mit csináljak? Mit? Nem engedhetem meg magamnak a jelenlegi covidos helyzetben a havi minim 40 ezreket szakemberre, mert emiatt a szar miatt még a szeretett munkámat is elvesztettem tavaly és most máshol vegetálok.. Korrekt az összeg ahhoz képest, de ilyeneket akkor sek tudok ebből hosszútávon megengedni magamnak...

Előre is köszönöm, ha valakinek van valami hasznos tippje, tapasztalata, akármi...


2021. ápr. 9. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ismerőseid valószínűleg unják a helyzeted, még ha csúnya is ezt kimondani. Viszont az érzelmeidet meg nem szabad elfolyatni. Nyilván van egy elakadásod, ami miatt tovább tart a gyász időszaka. Vegyél önsegítő könyveket, nagyon sok jót lehet találni, és olcsóbb, mint egy pszichológus.

Fogj egy papírlapot, és írd le, mi az ami miatt rossz volt a kapcsolat, vagy fájó volt, pl: hogy megcsalt, átvert ezáltal stb. Az agyad próbál a jó dolgokra koncentrálni, ezért nehéz az elengedés. Kell az emlékeztető, hogy miért is ért véget.

Ha eszedbe jut az exed, kezdj el énekelni vagy egy mondókát mondogatni, ha nem vagy egyedül, akkor magadban. Hülyén hangzik, de pszichológus írta le önsegítő könyvben, és működik, hogy eltereld a gondolataid.

Próbáld tiltani mindenhol, akár változtass e-mail címet, telefonszámot, hogy ne érjen el, és ezáltal ne kavarja fel az érzelmeid.

Kitartást és sok erőt kívánok!

2021. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt egy pasim akihez nagyon ragaszkodtam, és megcsalt, szakított velem. Egy ideig nézegettem minden nap az adatlapját, aztán lett új barátnője. Akkor letiltottam, hogy ne tudjam többet megnézni,pedig jóbam váltunk el, de úgy éreztem, ha folyamatosan látom a közös képeiket, nem tudok tovább lépni. Nagyon megsértődõtt a tiltás miatt rám, de jól tettem, teljesen túl tettem magam, bár nem is köszönt utána. Bár mi csak 3 évet voltunk együtt. Am én is olyan körülmények közül jövök mint te, borzasztó kapcsolatfüggō voltam, lehet még most is. Szerintem ha el akarod felejteni, tegyél róla, h ne tudjon veled kapcsolatba lépni.
2021. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A tiltás már megtörtént az első hónapban. Nem nézegetem. Bár persze volt, hogy ismerős profiljáról megnéztem, de már erről is jó ideje leálltam és már a barátaimat is megkértem, hogy töröljék, hogy véletlenül se jusson el hozzám bármilyen infó, vagy fordítva..

1-es,az a baj, hogy pont, hogy nem a szép emlékek jutnak eszembe, hanem csak a rosszak.. Amiket az utolsó időszakban megéltünk, amiket a fejemhez vágott, hogy mindenért engem okolt, hogy kitalált dolgokat vágott szakításkor is a fejemhez... Ez a rettentő ellentét, hogy még mindig nem értem, mi történt pontosan és miért. :( úgy beszélt rólam, hogy ő már hozzám sem akart érni, utána meg hogy sajnálja mert én voltam az élete párja és elrontotta.. Közben meg mindennek elhordott, hogy én korlátoztam őt, hogy miattam nem csinált semmit a nem létező barátaival, hogy miattam nem járt el sehova, mert én birtokolni akartam őt, amikor ez nagyon nem igaz... Utána meg zaklat engem, mert az évek így meg úgy és kellene a társaságom?... Egyszerűen nem értem. Nem reagálok már, de akkor is felkavar és tudom, hogy direkt csinálja. :( mert ő lehet mással, neki szabad, de én véletlenül se legyek mással, másé, igenis őt szeressem örökre.... Így gondolkodik. :(

2021. ápr. 9. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nárcisztikus? Vagy bántalmazó? Ha nem is fizikailag, de verbálisan? Állításod szerint, mindennek elhordott, téged okolt, hamis dolgokat vágott hozzád...nekem ez gyanús! Plusz te meg egy kissé kodependensnek tűnsz. Olvasgass ezeknek utána, hátha segíti a megértést, és ezáltal az elengedést.
2021. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Számtalan erről szóló videót néztem, utolsó.. Szándékosan nem említettem, mert itt állítólag mindenki csak ráhúzza a "szimplán tahó" exekre, hogy nárcisztikus.

De, biztos vagyok benne, hogy az, abban is, hogy én kodependens. De nem tudom, a leirtakon felül hogy szakadhatnék ki ebből..

2021. ápr. 9. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nárcisztikus, akkor sokkal neccesebb, mint egy sima szakítás...Hosszabb is a gyógyulási idő. Magadra fókuszálj, és a kodependens viselkedést kell valahogy felszámolni. Piszok nehéz, én megértelek. Egy ilyen kapcsolat után az ember darabjaira hullik, és aztán újra kell építenie magát. Kézikönyv mérgező emberekhez- ezt a könyvet tudom javasolni, nem tudom olvastad-e, arról szól, hogy hogyan lehet feldolgozni egy szakítást egy nárcisztikussal.
2021. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Uh, ezt fájt olvasni. :(


A privát üzeneteim nyitva állnak előtted. Én diagnosztizáltan borderline vagyok, ami egyesek szerint a kodependencia extrémebb formája. Ennek megfelelően sajnos én is belefutottam már kétszer rossz kapcsolatokba, szóval tudom, miről beszélsz. TB-alapon jártam terápiára, ahol főleg a párkapcsolatomról volt szó, aminek szerencsére azóta már véget vetettem.


A környezeted azért nem vesz komolyan, mert ők egy sima szakításra gondolnak. Tudod, két egészséges felnőtt ember nem illik össze, más a jövőkép, hát megbeszélik, hogy külön tovább - van ilyen, és ez tök normális. Azonban amit te megélsz, az nem sima szakítás, hanem egy traumakötéssel összetartott valami, ahol nem csak a kapcsolatodat, hanem az összetört illúziót is meg kell gyászolnod. Tudomásul venni, hogy az az ember, akit szerettél, csak az agyadban létezett, hiszen a valóságban ő egészen más.


IGEN IS, megérdemelsz ingyenes segítséget, és fogsz is kapni.

Háziorvos és pszichiáter is be tud utalni pszichológushoz, valamint vannak pszichoterápiás központok, amelyeket fel tudsz keresni.


Én Miskolcra, a Semmelweis Kórházba jártam, ahol több pszichiáter és pszichológus van, de más városban is vannak ilyen helyek. Be is lehet feküdni, de nem csak az a lehetőség van. Például én sem feküdtem bent, hanem megbeszélt időpontokra jártam. Budapesten a SOTE pszichoterápiás osztályát és a Tündérhegyet dicsérik tudtommal.

2021. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó. Utána nézek a javasolt helyeknek.
2021. ápr. 9. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképpen "megérdemelsz" segítséget, nem is értem ezt a hülye felvetést az idióta ismerősöd részéről, hogy nem érdemled meg. Nagyon terhelt gyerekkorod volt, amit egy jó szakember segíthetne feldolgozni. A "szakítás" meg nem "csak egy szakítás" aztán lépj tovább, annak mindig a hátterében komoly dolgok állnak, nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni.


Fontos lenne elültetned a tudatalattidban, hogy minden jó dolgot megérdemelsz. Gyerekkorodban nálad ez kimaradt, mivel a családodtól nem kaptál elég szeretetet. Pedig ez rettenetesen fontos. Ha kell, meditálj, koncentrálj arra, hogy szerethető, értékes, csodálatos ember vagy! Akár le is írhatod ezeket egy füzetbe. Youtube-on sok videó fent van magyarul a vonzás törvényéről, ennek az a lényege, hogy a gyerekkorban kapott rossz programokat hogyan írd át.

2021. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!