Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 12 éves kapcsolatomnak lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

12 éves kapcsolatomnak lett vége a semmiből, nem számítottam rá, hogyan tudnám feldolgozni ?

Figyelt kérdés

15 éves voltam, amikor összejöttem a párommal. Gyerekkorunk óta ismerjük egymást, legjobb barátok voltunk, ő kb. 9 éves korától szerelmes belém (1 év korkülönbség), majd 15 évesen amikor már tininek éreztem magam és nem egy kisgyereknek, akkor elkezdtünk járni. A párom 2 hónapja elhagyott, azt mondta már nem szeret, nem boldog velem. Pár hónapja tényleg éreztem, mintha egy kicsit elhidegültünk volna egymástól, viszont voltak olyan napjaink, amikor annyira szerelmesek voltunk, mint az elején. Amikor egyszer említettem neki, azt mondta, hogy csak mostanság a munka miatt máshogy érzi magát, a kapcsolatunkkal semmi probléma nincs.

Miután elhagyott rákérdeztem, hogy miért nem mondta ezt előbb? Mert voltak napok szakítás előtti hetekben is, amikor olyanokat is mondott, hogy annyira jó, hogy ugyanannyira szerelmesek vagyunk mint régen, kérdeztem, hogy pl. ezt miért mondta. Azt mondta, hogy abban a pillanatban úgy érezte, a másikban meg már teljesen máshogy és ez így váltakozott nála az utóbbi hónapokban.

Ennek 2 hónapja, azóta nem beszélünk. Én nem könyörögtem neki, nem zaklatom, csak rákérdeztem a szakításkor, hogy nem-e tudjuk megoldani, azt mondta, hogy nem.

Én még mindig szeretem őt, és egyszerűen nem tudom feldolgozni, amióta csak az eszemet tudom az életem része, úgy érzem amit napról napra megélek az maga a pokol, rettentően magányosnak érzem magam és hiányzik.

Hogyan tudnám ezt feldolgozni? Hogy tudnám őt elengedni?



2021. máj. 5. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre igazán jó válasz nincs.
2021. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Nehezen fog menni és közhely, de az idő segít. Most gyászold magadban a dolgot, mert sok időről van szó, aztán később örülj, hogy gyűjthetsz új tapasztalatokat.

2 dolgot viszont megtanultál:

1, Sose építs egy nőre. Bármikor leléphet. Egyszerűen nem tekinthetsz egy nőre sem egy fix pontként, mert erre alkalmatlanok.

2, Ne higgy egy nőnek. Van, amikor igazat mond, de simán eltussolják a problémákat, amikor még lehetne rajtuk segíteni, aztán később megy a sírás.


Fel a fejjel!

2021. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő .
2021. máj. 5. 23:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak az idő múlása segít. Később egy új kapcsolat.
2021. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Foglald le magad valamivel amit szeretsz csinálni. Az idő megoldja. Talált magának másik nőt, lehet idővel visszatérne hozzád, de erősnek kell lenned és el kell taszítani magadtól. Remélem gyerek legalább nincs.
2021. máj. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Bár most még nem látod ezt, de szerencsés vagy abból a szempontból, hogy egy ilyen hosszú kapcsolat után is még csak 27 éves vagy. Saját tapasztalat, hogy vár még rád a boldogság, csak most ezt az időszakot túl kell élni. Idővel könnyebb lesz. 10 éves kapcsolat (de szintén jóban voltunk már előtte is, első szerelmem volt) után kezdtem újra az életem valaki mással, azóta családom van gyerekekkel. Természetesen, amit most érzel, de meglátod, szép lassan idővel csillapodni fog. Nekem kb. egy év kellett hozzá...
2021. máj. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Úgy ahogy egy 5, 10, 20 éveset.


Nem mindig az együtt töltött évek számítanak, van amikor egy 5 éves kapcsolat tartalmasabb és mélyebb mint egy 10,12 éves.


Nem te vagy az első ember aki így járt, mindenki túléli a szakítást és tovább lép. Minden héttel hónappal könnyebb lesz.


Persze ez attól is függ, hogy képes vagy e lefoglalni magad, mással másokkal foglalkozni, vagy egész nap csak őt lesed , depis zenéket hallgatsz, a képeiteket nézegeted és , hogy jajj mikor tesz majd ki új közös képet az új párjával.

2021. máj. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Elmúlik majd, de ehhez idő kell, bőven. Gyerekkorban kezdődő kapcsolatok ritkán lesznek holtodiglan tartók. Előfordul gyakran, hogy az egyik vagy mindkét fél részéről az érzelmek megváltoznak a hosszú évek alatt.

Ebben a kapcsolatban ennyi volt kérdező. Nehéz, de neked is tovább kell lépned. Gondolj arra, hogy szép volt, jó volt, de nem ő az igazi társad. Az más lesz majd. Engedd el őt, ne ragaszkodj görcsösen a múlthoz. Nincs értelme.

2021. máj. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy pont ez volt a gond, hogy ilyen korán összekerültetek. Egyikőtök sem tudta "kiélni" magát. Ugyanebben a cipőben járok mostanában, csak az én kapcsolatom már 28 éve tart, de most érzem azt hogy korai volt 🤷‍♂️ F
2021. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Kezeld úgy, mint egy hosszúra nyúlt gyerekszerelmet. Biztos, hogy különleges volt számodra, és nagyon sok időt együtt töltöttetek, de a leírásodban nem látom, hogy túl sok előrelépés volt. Elhiszem, hogy rengeteg jó élményt szereztetek együtt, de 12 együtt töltött év, te 27 vagy, és eljegyzés/esküvő sem volt. Lehet régimódinak nevezni, de ezek igen is, fontos mérföldkövek.


Tudom, most még fáj is erre gondolni, de később sokkal jobb, érettebb szerelmet élhetsz meg, amit mindketten felnőtt emberként fogtok elkezdeni.


Rengeteg ismerősöm van úgy vele (felénk ez már tényleg nevezhető tendenciának), hogy kilép egy hosszú kapcsolatból, ahol voltak ugyan közös élmények. Aztán fél- egy éven belül megtalálják az igazit, akikkel beteljesedik úgymond az életük. Te is megtalálod ezt a személyt, ne aggódj! Egyelőre nem tudod, hogy milyen mással, hiszen 15 éves korod óta ugyanazzal vagy. Hidd el, élhetsz meg ennél is jobb, teljesebb szerelmet!

2021. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!