Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy nárcisztikus hogyan éli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus hogyan éli meg, ha letiltották?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férfi, a bájos hölgy a nárci. Rengeteg jel volt, csak én nem akartam észrevenni. Napi szinten sértegetett, ócsárolt, és természetesen soha nem kért bocsánatot. Mindegy, a lényeg, hogy betelt a pohár, letiltottam, töröltem. Őt nem tudom megkérdezni, hogy mit érez, és nem is akarom. De annyira kíváncsi lennék, h az ilyen emberek ezt hogy élik meg. Amikor tudatosul bennük, hogy nem tudnak többet zsarnokoskodni vki fölött, mert az illető TÉNYLEG kilépett az életükből.

Köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 4. 09:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szóval ilyenkor vajon dühöngenek? Vagy egyáltalán nem érdekli őket?
2021. júl. 4. 09:11
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Szia.


Miben nyilvánul meg hogy nárci?

Milyen kapcsolatban álltatok egymással? Miért tiltottad? Te Ilyenkor mit éreztél? Dühöt vagy közömbösséget?


Engem is tiltott egy férfi a napokban és nem dühöngtem, inkább mély szomorúság és csalódottság lett úrrá rajtam. Bár nem értem miért tette, rosszat nem tettem pedig.

2021. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Ilyenkor csak az ego a sértődés és a düh az ami dolgozik benned és ezért tiltottad valószínűleg, viszont érdekel mégis csak, ha már kitettél róla kérdést. Ugyanúgy foglalkozol vele, hiába tartottál be nála a tiltással. Ez így nem jó, én a helyedben inkább próbálnék higgadt fejjel leülni megbeszélni a dolgokat, hogy mi az ami nem jó nem tetszik, ezen és ezen kéne változtatni ahhoz hogy jó viszony lehessen. Ha továbbra sincs változás és ez nem megy , akkor kell búcsút inteni. Tiltás nem megoldás, csak gyávaság és menekülés a problémák elöl, de közben nem dolgoztatok a megoldáson és ugyanúgy szenved tovább a két fél, csak már nem beszélnek egymással
2021. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vetettem véget egy kapcsolatnak, máshogy nem ment. Azóta nagyon bánom, hogy nem beszéltük meg, csak megszakítottam minden kapcsolatot vele. Fogalmam sincs, mit erezhetett, vagy hogy van most. Többször eljátszotta hogy nem szeret, legyen vége, aztán kitalálta hogy mégis szeret, vissza akart jönni. A harmadik utan ez már sok volt, tiltás, kapcsolat megszakítás.
2021. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem kellene egyből nárcisztikusnak titulálni. Lehet csak azért volt olyan, mert a kérdező valamivel megbántotta. Nem tudhatjuk hogy mi volt
2021. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem bántottam meg semmivel, ő meg állandóan osztotta az észt. Próbáltam higgadtan megbeszélni, nem sikerült. Kitaláltam, h tartsunk szünetet, amikor letelt, ott folytatta ahol abbahagyta előtte. Egy ideig biztos hiányozni fog. Nem tudjuk mit érezhet, de már nincs is nagy jelentősége. Azért kösz.
2021. júl. 4. 09:57
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire voltál kielégítő forrás számára. Biztod, hogy egy ideig duhitette. Az én exem pl csinált új profilokat, új telefonszamokat vett, hogy azért is kapcsolatba tudjon velem lépni. Hónapokig ezt játszotta, természetesen mindenét tiltottam. Aztán volt néhány hónap nyugi, nyugodtak a kedélyek. Mi elég sokáig voltunk együtt, érdekelt azért, hogy él-e még. Így az egyik kiskaput kinyitottam és az egyik platformon feloldottam. Kíváncsi voltam, észreveszi-e egyáltalán. Már aznap írt. Szóval valószínűleg hónapokig nézegette, hogy tiltva van-e még. Mert egy olyan felületről van szó, amit ő egyébként nem használ...

Úgyhogy biztos idegesíti, hogy elvesztette a kontrollt, de azért ez erősen függ attól, mennyire tekintett rád jó prédaként és mennyi ideig voltál az élete része. Illetve, hogy van-e más opciója. Az enyémnek közben volt is más, és mégis... És már meg is bántam kicsit, hogy oldottam, mert kezdte a provokációt, meg a manipulálást. De szerencsére már legalább felismerem és lepereg rólam.

2021. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

A nárcisztikus személy nem feltétlenül abban nyilvánul meg hogy zsarnokoskodik.Inkább az önteltség,az önimádat,a felsőbbrendűség érzése.És az,hogy folyamatosan csak azt akarja bizonygatni hogy ő mennyire jó,róla kell szóljon minden.

Nekem volt ilyen közvetlen kollégám a régi munkahelyemen.Szörnyű személyisége volt.Mindent megakart magyarázni.Ha valamit hibázott,és mondjuk tönkretett egy szerszámot,megmagyarázta azzal hogy annak már úgyis mindegy volt,mert eleve sz.r volt...úgyhogy ő csak jót tett azzal hogy tönkre vágta :) Mikor olyan kollégával szembesült,aki nem volt vevő a bizonygatásaira,meg a hülyeségeire,akkor érezhető volt rajta hogy egy ideg belül.És az ilyen embereket elkerülte.Csak az olyanoknak mondta akik vevők voltak a dumájára,és érvényesülni tudott.Legalábbis ő sokszor tévesen is azt hitte.És ezáltal az a kép rajzolódott ki nála saját magáról,hogy ő mekkora király.

Akire meg vetélytársként tekintett,azt sokszor kegyetlen módon eltaposta,nem riadt vissza semmilyen eszköztől.Teljesen elnyomta a személyiségével...és nagyon durván képes volt átgázolni embereket,csak hogy bizonyítsa saját magának is,és mindenki másnak is hogy ő jobb az illetőnél.

Azt hogy letiltottad őt kb. úgy könyveli el hogy megmagyarázza saját magának hogy te vagy a hülye,ő vele semmiféle probléma nincs,ő szép és jó.

2021. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is tiltottam egy ilyen személyt. Egy youtube videóban mondta egy coach, hogy olyan érzés a nárcisztikusnak, ha elveszti a fő forrását, mintha oxigénpalackkal úszkálna a tengerben és egyszer csak kifogy az oxigén. Rémületet érez, frusztráltságot, tehetetlenséget. Ugyanakkor megszégyenül, mert anno baba korában ugyanígy elutasította az anyukája. Szerintem hatalmas csapás ez nekik, de sajnos tehetetlenek vagyunk. Nem tudjuk őket megmenteni soha.😔
2021. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, ha a hátad mögött már meg volt az új forrás, hamar atpartol és a közös emlékeket egy csettintesre elfelejti😊

Nekem ez a tapasztalatom.

Amíg nincs más foggal-korommel fog harcolni, hogy ne legyen vége meg jön az "ő amúgy is mindent jól csinalt és téged szeret a legjobban" szöveg.

2021. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!